Top hledané
Výsledky (0)
Donald Trump sám sebe přirovnává k Navalnému, o Putinově vině na jeho smrti však nemluví.

Ranní ptáče: Trump své soudy přirovnal k Navalnému v trestanecké kolonii. Čínské firmy si organizují lidové milice

Radim Červenka
21. února 2024
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Čínská armáda

Prezidentský kandidát Donald Trump přirovnal desítky soudních procesů, kterým čelí k osudu vůdce ruské opozice Alexeji Navalnému , který zemřel v těžkých podmínkách trestaneckých koloniích. Čínské firmy vyzbrojují speciální jednotky složené s civilistů, svým způsobem obnovují tzv. lidové milice známe z minulosti komunistických režimů. Rusko podle zdrojů zpravodajských agentur vyvíjí jadernou zbraň pro útoky na oběžné dráze. Estonsko překazilo hybridní operaci ruských agentů.

Trump se přirovnal k Navalnému v tvrdých podmínkách ruských věznic

Ex-prezident Donald Trump v rozhovoru pro televizi Fox News, která podporuje republikánskou stranu, kritizoval americkou demokracii a přirovnával ji ke komunismu. Podobnost podle něj spočívá v situaci kolem minulých voleb, které nevyhrál. Jak souvisí prohrané volby s komunistickými režimy, kde se volí zpravidla jedna strana, nevysvětlil. Zároveň nezmínil vinu Putinova režimu na tragickém osudu ruského opozičního politika.

"Čtyřikrát mě obvinili... a to všechno kvůli tomu, že jsem v politice. Obvinili mě z věcí, které jsou tak směšné.  Je to něco jako u Navalného,  je to forma komunismu, fašismu,"

Luxusní byt na prodej na Praha 9 - 45m
Luxusní byt na prodej na Praha 9 - 45m, Praha 9

 řekl Trump v odpovědi na otázku Laury Ingrahamové z televizní stanice Fox News, napsala o kontroverzním výroku zpravodajská agentura AP.

Čínské podniky organizují ozbrojené milice

Tzv. lidové milice, ozbrojené jednotky civilistů podporující komunistické režimy, byly typické pro 70. léta, nyní velké čínské firmy fungující v tržním hospodářství organizují podobné ozbrojené složky. Nejméně 16 velkých čínských firem organizuje takovéto jednotky včetně těch firem, které jsou v soukromém vlastnictví a nevlastní je čínský stát.

Oficiálně se ozbrojenci nazývají "Lidová ozbrojená oddělení". Jejich účelem je pomáhat během přírodních katastrof, udržovat sociální pořádek a podporovat regulérní armádu ve válečných časech, informoval web televize CNN.

USA se domnívá, že Rusko vyvíjí vesmírnou jadernou zbraň

Spojené státy se domnívají, že Rusko vyvíjí vesmírnou protisatelitní jadernou zbraň, jejíž výbuch by mohl narušit vše od vojenské komunikace až po telefonické služby. Ruský prezident Vladimir Putin v úterý prohlásil, že Rusko je proti rozmístění jaderných zbraní ve vesmíru, a jeho ministr obrany rozhodně popřel zprávy o tom, že Rusko vyvíjí jaderný potenciál pro vesmírné použití.

V minulosti se však řada prohlášení ruských čelních politiků nezakládala na pravdě. Informaci o přípravách jaderného výbušného zařízení na oběžné dráze poskytl zdroj, který musel zůstat anonymizován, uvedla zpravodajská agentura Reuters.

Otevřít v galerii (2)
Vesrmírné satelity
Vesrmírné satelityZdroj: pixabay

Estonci překazili hybridní operaci ruských agentů

Premiérka Kaja Kallas prohlásila, že estonské bezpečnostní a zpravodajské služby překazily ruskou hybridní operaci. Operace zahrnovala poškozování majetku a ničení památek, včetně vandalského útoku na auto ministra vnitra Lauriho Läänemetse a vozidlo Andreje Šumakova, redaktora zpravodajského webu Delfi.

Státní zástupce v důsledku odhalené operace obžaloval deset lidí, kteří se na akci měli podílet. Šlo o občany ruského nebo rusko-estonského původu. Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zakharova označila estonskou akci za absurdní divadlo sponzorované ukrajinským terorismem, informoval server Politico.

Otevřít v galerii (2)
Talin - Estonsko
Talin - EstonskoZdroj: pixabay

Zdroje: politico.com, reuters.com, apnwews.com,, cnn.com 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze