Top hledané
Výsledky (0)
Donald Trump získal nominaci v dalším státě a jeho cesta do klání s Bidenem je otevřená.

Ranní ptáče: Trump zvítězil v dalším kole primárek. Netflix popadl druhý dech, má miliony nových uživatelů

Radim Červenka
24. ledna 2024
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Donald Trump

V republikánských primárkách v New Hampshire porazil Donald Trump svou poslední konkurentku Nikki Haley. Populární streamovací služba Netflix hlásí miliony nových uživatelů a obrat k růstu po období stagnace. Turecký parlament podepsal souhlas se vstupem Švédska do NATO. Maďarsko zůstává poslední zemí aliance, která s přístupem nového člena nesouhlasila. Výkon trestu opustili dva polští ex-poslanci omilostnění prezidentem Andrzejem Dudou. Do vězení se dostali za zneužití pravomoci, kauza je jablkem sváru mezi polským prezidentem Dudou a premiérem Donaldem Tuskem.

Další kolo primárek v USA překvapení nepřineslo

Ačkoliv přesné výsledky nejsou ještě známy, podle odhadů zvítězil v nominacích na prezidentskou kandidaturu ve státě New Hampshire Donald Trump. Vítězství svého soupeře uznala i jediná Trumpova konkurentka, bývalá americká velvyslankyně při OSN Nikki Haley.

Trump se během projevu k výsledku voleb posměšně vyjadřoval na adresu své konkurentky, nicméně přiznal, že boj není u konce. V primárkách demokratické strany zvítězil úřadující prezident Joe Biden, podle všeho se tak zopakuje souboj z minulé prezidentské volby. Haley sice ještě kandidaturu nevzdala, ale po poražce v New Hampshire jsou její šance na vítězství nad Trumpem velmi malé, napsala agentura Reuters.

Prodej luxusního mezonetu 3+kk se střešní
Prodej luxusního mezonetu 3+kk se střešní, Praha 5

Netflix oznámil nárůst počtu uživatelů

Největší streamovací platforma se v posledních letech musela vyrovnat s určitou stagnací. Nicméně v současnosti zaznamenal tři čtvrtletí po sobě růst počtu nových uživatelů a to i přesto, že měsíční platby za využívání platformy zdražily. Zároveň byla omezena možnost využívat účet na větším počtu zařízení.

V úterý oznámené výsledky za čtvrté čtvrtletí jsou dalším důkazem toho, že Netflix dokázal přijít s receptem, díky němuž se počet předplatitelů zvýšil, i když sledování jeho nabídky televizních pořadů a filmů bylo dražší. Konkrétně ve sledovaném období přibylo 13,1 milionů nových uživatelů,  uvedla agentura AP.

Turecký parlament schválil v stup Švédska do NATO, zbývá už jen Maďarsko

Turecký parlament v úterý schválil žádost Švédska o vstup do NATO a podle všeho, prezident Recep Tayyip Erdogan nyní souhlas přistoupením podepíše. Krok Turecka, který následuje po 20 měsících diplomatického vyjednávání se Stockholmem a Washingtonem, ponechává Maďarsko jako poslední zemi NATO, která ještě musí přistoupit k žádosti Švédska o vstup do 31členné vojenské aliance. Ratifikace byla schválena parlamentem v poměru 287 ku 55 hlasům, informoval web Politico.

Na svobodu se dostali odsouzení polští politici po milosti od prezidenta Dudy

Propuštění politiků strany Právo a Spravedlnost (PiS) Mariusze Kamińského a Macieje Wonsika přecházel vyhrocený spor mezi současnou vládní koalicí a opozicí. Oba konzervativní politici byli odsouzeni v roce 2015 za zneužití pravomoci v čele protikorupční agentury CBA.

Jejich odvolaní se však protáhlo a pře nástupem do vězení se dokonce skrývali v prezidentském paláci, což vláda s Donaldem Tuskem v čele rázně odmítla. Spor mezi prezidentem Dudou a premiérem Tuskem se tak dále vyhrotil. Rozpor kolem zmíněných poslanců však milostí není u konce. Nejasné je, jestli jim budou vráceny poslanecké mandáty, jelikož jich byli zbaveni společně s poslaneckou imunitou, napsala agentura ČTK.

Zdroje: apnews.co, reuters.com, politico.eu, ČTK

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze