Top hledané
Výsledky (0)
Sociální síť se snaží získat znovu důvěru velkých firem

Ranní ptáče: Twitter bojuje o návrat velkých inzerentů. Yemi má být členem připravované vesmírné výpravy

Radek Polák
09. prosince 2022
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Sociální síť bojuje o důvěru velkých hráčů

Sociální síť Twitter usiluje o přízeň bohatých inzerentů, kterým začal v posledních měsících vadit údajný nárůst nenávistných projevů a dalšího škodlivého obsahu. Známý tanečník a choreograf Yemi by měl letět v obří kosmické lodi od Elona Muska do vesmíru.  Vše má platit japonský miliardář Maezawa.

Twitter chce přivést významné inzerenty zpět

Twitter zavede od příštího týdne nové ovládací prvky, které umožní společnostem zabránit tomu, aby se jejich reklamy zobrazovaly u tweetů obsahujících určitá klíčová slova.

Sociální síť získává téměř 90 procent svých příjmů z prodeje digitální reklamy. Od října, kdy ho za 44 miliard dolarů koupil Elon Musk, zde ale přestala řada firem – například Volkswagen, Pfizer či General Mills - inzerovat.

Miliardář a nový vlastník Twitteru Musk inzerenty, které po jeho převzetí platformy odradil údajný nárůst nenávistných projevů a dalšího škodlivého obsahu, se tak snaží přivést zpět, napsal portál Novinky.cz.

Pronájem luxusního bytu 3+kk, Praha 1, Josefov
Pronájem luxusního bytu 3+kk, Praha 1, Josefov, Praha 1

Yemi má letět do vesmíru

Tanečník a choreograf Yemi Akinyemi Dele alias Yemi A.D. poletí do vesmíru v obří kosmické lodi od Elona Muska a obletí Měsíc. Do své posádky soukromé mise dearMoon si ho s hrstkou dalších umělců a influencerů vybral japonský miliardář Jusaku (Yusaku) Maezawa, jak alespoň tvrdí Blesk.cz.

Je to obtížné vyjádřit slovy, jak hlubokou pokoru cítím,“ 

napsal v noci na svůj Instagram český tanečník, působící i v cizině včetně Los Angeles. 

Mise dearMoon má trvat šest dní, poletí po podobné trajektorii, jakou měla Apollo 13 a jakou bude mít Artemis 2 - oblet posádky v orionu kolem Měsíce, ještě bez přistání. Maezawa disponuje jměním ve výši 1,7 miliardy dolarů, tedy 39 miliard korun.

Otevřít v galerii (4)
Další Muskův projekt má vyslat známé lidi do vesmíru
Další Muskův projekt má vyslat známé lidi do vesmíruZdroj: Pixabay

Poradcem pro národní bezpečnost se stane Tomáš Pojar

Bezpečnostní rada státu schválila návrh na vytvoření funkce poradce pro národní bezpečnost. Premiér Petr Fiala navrhne na tuto funkci Tomáše Pojara. Ten je prorektorem soukromé vysoké školy CEVRO Institut. Předtím byl mimo jiné ředitelem organizace Člověk v tísni, poradcem pro bezpečnost na ministerstvu zahraničí a velvyslancem v Izraeli.

Nový poradce, jehož bude jmenovat a odvolávat vláda, bude působit při Úřadu vlády a bude odpovědný premiérovi, rozhodla vláda. Zároveň se stane tajemníkem Bezpečnostní rady státu. Koordinátor bude operativně propojovat státní orgány v oblasti bezpečnosti.

Otevřít v galerii (4)
Bezpečnost státu má zajistit nový poradce
Bezpečnost státu má zajistit nový poradceZdroj: Pixabay

Převzetí Activision Blizzard Microsoftem brání americký úřad

Americká Federální obchodní komise podala žalobu, s jejíž pomocí se snaží zablokovat převzetí společnosti Activision Blizzard firmou Microsoft.  Akvizice má urychlit růst herní divize firmy.  Prezident Microsoftu Brad Smith již v té souvislosti uvedl, že společnost se bude bránit u soudu. 

Microsoft v lednu oznámil, že koupí za 68,7 miliardy dolarů, tedy necelých 1,6 bilionu korun, vývojáře her a vydavatele interaktivního zábavního obsahu Activision Blizzard. Tato firma stojí například za hrami Call of Duty či Candy Crush, vysvětluje portál České tiskové kanceláře Ceskenoviny.cz.

Otevřít v galerii (4)
Herní průmysl je zdrojem velkých příjmů
Herní průmysl je zdrojem velkých příjmůZdroj: Pixabay

O víkendu se otevřou první lyžařské areály

O víkendu zahájí sezonu některé lyžařské areály. Areál Špindlerův Mlýn v sobotu spustí lanovky Hromovka a Pláně. SkiResort Černá hora - Pec zahajuje pravidelný každodenní provoz již dnes. Do nepřetržitého provozu se dostane také areál Malá Úpa. Sjezdaři mohou vyrazit také na nejvýše položený lyžařský areál v Krušných horách na Klínovci.

V areálech v Říčkách a v Deštném v Orlických horách plánují zahájit sezonu během příštího týdne. Na Šumavě se v sobotu otevře areál Hochficht a na Kvildě. Jako první spustil na konci listopadu vleky krušnohorský areál Skipot v Potůčkách. Ostatní areály vyčkávají na přírodní sníh, uvedl server Ceskenoviny.cz.

Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha
Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha, Praha 5
Otevřít v galerii (4)
Víkend přivítá první lyžaře
Víkend přivítá první lyžařeZdroj: Pixabay

Zdroje: Ceskenoviny.cz, Novinky.cz, Blesk.cz, Vláda ČR

 

 

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze