Top hledané
Výsledky (0)
Pokračuje soud v kauze Čapí hnízdo

Ranní ptáče: U soudu bude vypovídat Babiš mladší. V osvobozeném Izjumu se našly více než čtyři stovky hrobů.

Radek Polák
16. září 2022
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Kvůli soudu se Babiš mladší vrací ze Švýcarska

Soud v Praze pokračuje v líčení kauzy o dotace farmy Čapí hnízdo. Vypovídat bude Andrej Babiš mladší, který již předtím uvedl, že z něj jeho otec udělal „bílého koně“. Místní provizorní pohřebiště v Izjumu odhalilo přes 400 mrtvých, kteří zemřeli po ruském ostřelování města. 

Syn Andreje Babiše promluví u soudu

U pražského Městského soudu pokračuje líčení v kauze o dotace farmy Čapí hnízdo, když zazní výpověď svědka Andreje Babiše mladšího

Andrej Babiš mladší bude vypovídat o pravosti podpisu na smlouvě k nabytí čtyř akcií společnosti Farma Čapí hnízdo. Již dříve svůj podpis zpochybni a řekl, že jeho otec z něj udělal „bílého koně“.

Na žádost státního zástupce tak už dříve před soudem vypovídal expert na písmoznalectví Aleš Čulík. K jednoznačným závěrům však kvůli nedostatku srovnávacích podpisů Andreje Babiše mladšího nedospěl.

Pronájem luxusního bytu 3+kk, Praha 1, Josefov
Pronájem luxusního bytu 3+kk, Praha 1, Josefov, Praha 1

Další členové Babišovy rodiny, kteří v kauze také figurovali, pak využili svého práva nevypovídat.

Ukrajinský Izjum odhalil místo se 440 hroby

V ukrajinském Izjumu se po jeho osvobození ukrajinskými silami a odchodu ruských jednotek našlo provizorní pohřebiště se 440 hroby. 

"Je to pro mě opravdu šokující a hrůzné. Je to zločin proti lidskosti. V civilizovaném světě v roce 2022 by to tak nemělo být. Víme, že někteří byli zabiti, další zemřeli kvůli dělostřelecké palbě, kvůli takzvaným zraněním při výbuchu miny. Další kvůli náletům,"

okomentoval nález náčelník policejního vyšetřovacího oddělení pro Charkovskou oblast Serhij Bolvinov.

Otevřít v galerii (4)
Válka pokračuje už přes půl roku
Válka pokračuje už přes půl rokuZdroj: Pixabay

Google musí podle soudu zaplatit přes 100 miliard korun

Tribunál Soudního dvora Evropské unie potvrdil pro Google miliardovou pokutu za zneužívání operačního systému Android k potlačení konkurence.

Aby však tribunál zohlednil závažnost a délku jednání o této věci, rozhodl se snížit pokutu na 4,125 miliardy eur, tedy 101,4 miliardy korun.

"Jsme zklamáni, že soud nezrušil rozhodnutí v plném rozsahu. Jsme přesvědčeni o tom, že operační systém Android přinesl uživatelům větší možnost volby, ne naopak,

řekla k tomu Alžběta Houzarová, ředitelka komunikace české a slovenské pobočky.

Otevřít v galerii (4)
Spravedlnost si došlápla také na Google
Spravedlnost si došlápla také na GoogleZdroj: Pixabay

V San Sebastianu začíná filmový festival, představí se tu i náš Il Boemo

V San Sebastianu na severu Španělska startuje tradiční mezinárodní filmový festival, který bývá považován za čtvrtý nejvýznamnější v Evropě - po festivalech v Cannes, Benátkách a Berlíně.

 Do hlavní soutěže festivalu, který potrvá do 24. září, byl zařazen i snímek českého režiséra Petra Václava Il Boemo o osudech skladatele Josefa Myslivečka. Loni zde Zlatou mušli získal film Crai Nou (Modrý měsíc) rumunské režisérky Aliny Grigoreové.

Snímek Il Boemo Česká filmová a televizní akademie zároveň vyšle do soutěže o Oscara v kategorii Nejlepší zahraniční film. Vybrala jej při hlasování akademiků z 15 českých hraných a dokumentárních filmů, přihlášených jejich producenty.

Otevřít v galerii (4)
Češi mají opět filmové ambice, pomoci má k tomu film Il Boemo
Češi mají opět filmové ambice, pomoci má k tomu film Il BoemoZdroj: Pixabay
Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha
Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha, Praha 5

Australanka je ve svých 76 letech hvězdou sociálních sítí  

Šestasedmdesátiletá Australanka Joan MacDonaldová se v 76 letech rozhodla, že změní svůj život. Její novou vášní se stalo cvičení a zdravý životní styl. Nyní je fit a vypadá skvěle.

"Vyhýbám se negativnímu prostředí, obklopuji se dobrými lidmi, čtu knihy, poslouchám podcasty, medituji a píšu si deník,“

popsala současně svůj recept na štěstí seniorka.

Vitální seniorka svojí neuvěřitelnou proměnou zaujala i na sociálních sítích. Na Instagramu má více než 1,6 milionů fanoušků.

Otevřít v galerii (4)
Na sociálních sítích slaví úspěch i senioři
Na sociálních sítích slaví úspěch i seniořiZdroj: Pixabay

Zdroje: ČTK, Reuters, Novinky.cz, IDnes.cz

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze