Top hledané
Výsledky (0)
Zraněné hlásí Kyjev a další ukrajinská města

Ranní ptáče: Ukrajina opět pod útokem raket a dronů. Kari Jalonen nominoval tým českých hokejistů

Radek Polák
08. května 2023
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Stopy po útocích jsou všudypřítomné

V Kyjevě i některých dalších městech Ukrajiny bylo slyšet řadu výbuchů poté, co na ně Rusko zaútočilo drony a dalšími zbraněmi. Na mistrovství světa v hokeji, které začne v pátek v Tampere a Rize, bylo nominováno hned deset medailistů z loňského šampionátu. Ve výběru nechybí ani hráči z NHL.

Rusové opět útočili na ukrajinská města

Rusko v noci na dnešek znovu zaútočilo na ukrajinskou metropoli Kyjev i přístavní Oděsu na jihozápadě země. Zranění přitom utrpěli čtyři lidé, dva z nich jsou v nemocnici.

Západní část Kyjeva zasáhly trosky dronu. Starosta ukrajinského hlavního města Vitalij Kličko uvedl, že na místo dopadu trosek bezpilotního letounu směřují hasiči i záchranáři. Podle místních úřadů, které obyvatele vyzvaly, aby zůstali v krytech, výbuchy ve městě způsobovala především fungující protiletecká obrana. Exploze zazněla také Oděsou, proti níž směřoval raketový útok. Ukrajinská média informují také o výbuších v Chersonu na jihu země, informovaly Ceskenoviny.cz.

Luxusní byt na prodej na Praha 9 - 45m
Luxusní byt na prodej na Praha 9 - 45m, Praha 9

Čeští hokejisté znají nominaci na mistrovství světa

Deset bronzových medailistů z loňského šampionátu zařadil trenér českých hokejistů Kari Jalonen do pětadvacetičlenné nominace na mistrovství světa. V kádru je celkem pět posil z NHL - gólman Karel Vejmelka z Arizony, obránce Jakub Zbořil z Bostonu a útočníci Martin Kaut ze San Jose, Dominik Kubalík z Detroitu a Filip Chytil z New York Rangers. Do výběru se pak dostal mimo jiné i útočník Daniel Voženílek z mistrovského Třince, který má na kontě pouze čtyři zápasy v národním týmu, napsaly Ceskenoviny.cz. Šampionát proběhne v lotyšské Rize a finském Tampere od 12. do 28. května.

Otevřít v galerii (4)
Hokejisté si na šampionát věří
Hokejisté si na šampionát věříZdroj: Profimedia

Tiger Woods měl zneužívat zaměstnankyni své restaurace

Erica Hermanová obvinila profesionálního golfistu Tigera Woodse ze sexuálního obtěžování. Stalo se tak prý v době, kdy byla na jižní Floridě zaměstnancem restaurace The Woods Jupiter. Golfista ji údajně donutil, aby o vztahu mlčela a zároveň podepsala dohodu o mlčenlivosti s tím, že jinak bude propuštěna z práce, jak uvedla CNN

Podle právníka Benjamina Hobase, jenž Hermanovou zastupuje, se jedná o typický příklad sexuálního obtěžování. Televize se s prosbou o komentář obrátila také na Woodse. K případu však ani od něho a ani jeho zástupců nedostala žádnou reakci.

Otevřít v galerii (4)
Známý golfista má další problém
Známý golfista má další problémZdroj: Pixabay

Stovky mrtvých hlásí po záplavách Kongo

Počet mrtvých po bleskových záplavách a sesuvech půdy na východě Konga z tohoto týdne se téměř zdvojnásobil a přiblížil se čtyřem stům. V sobotu úřady hlásily přes 200 mrtvých. Místní vůdce Delphin Birimbi uvedl, že podle jeho informací jsou tisíce lidí nezvěstných. Škody způsobené záplavami ztěžují distribuci pomoci, dvě hlavní silnice do oblasti jsou neprůjezdné.

Přívalové deště v regionu Kalehe začaly podle portálu Aktualne.cz ve čtvrtek večer. Řeky se vylily z břehů a bleskové povodně smetly většinu budov ve dvou vesnicích, což způsobilo velké ztráty na životech.

Otevřít v galerii (4)
Kongo hlásí záplavy
Kongo hlásí záplavyZdroj: Pixabay

Hvězda spolkla planetu

Astronomům se podle serveru Novinky.cz poprvé podařilo zachytit případ hvězdy, která doslova pozřela svoji vlastní planetu. Pozorovaná hvězda, nazvaná jako ZTF SLRN-2020, je svými vlastnostmi podobná našemu Slunci. Úkaz tak podle odborníků ze Spojených států odhalil, jaký osud čeká naši sluneční soustavu. Stejným způsobem podle nich skončí Země, kterou pohltí Slunce, až se stane tzv. červeným obrem. Mělo by to ale být až za zhruba pět miliard let, jak vědci předpovídají.

Otevřít v galerii (4)
Vědci přišli na zajímavý úkaz
Vědci přišli na zajímavý úkazZdroj: Pixabay

 

Zdroje: Ceskenoviny.cz, Aktualne.cz, Novinky.cz, CNN

 

 

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze