Top hledané
Výsledky (0)
Navzdory Rusku se Kyjev čím dál více přibližuje k Západu

Ranní ptáče: Ukrajina s Moldavskem směřují do Evropy. Nejlépe se u nás podle výzkumu žije v Praze.

Radek Polák
24. června 2022
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Zelenskyj promluvil i k občanům hlavního města

Volodymyr Zelenskyj označil za historickou chvíli jednomyslné rozhodnutí EU o přibližování Ukrajiny k Evropské unii. Kvůli ekonomickým a dalším podmínkám se u nás podle šetření Datank vyplatí bydlet hlavně v Praze.

Ukrajina a Moldavsko novými kandidáty na vstup do EU

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie na summitu schválili udělení kandidátského statusu Ukrajině a Moldavsku. Gruzii přislíbili kandidaturu, pokud splní podmínky stanovené Evropskou komisí.

Krok, k němuž se unie odhodlala nezvykle rychle v reakci na ruskou agresi proti Ukrajině, označil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj za vítězství. 

Pronájem rodinné domu Praha 6 Suchdol – 208
Pronájem rodinné domu Praha 6 Suchdol – 208, Praha 6

"Upřímně vítám rozhodnutí evropských lídrů udělit Ukrajině kandidátský status. Je to jedinečný a historický moment ve vztazích Ukrajiny a EU,"

napsal na twitteru Zelenskyj.

Místo pro život: nejlepší je Praha

Praha je podle výzkumu Místo pro život, které porovnává 55 kritérií, nejlepší lokalitou pro žití. Žebříček, který sestavuje analytická společnost Datank, vyzdvihl hlavní město kvůli nejvyšší průměrné mzdě, nejnižší nezaměstnanosti, nejvyšší průměrné naději na dožití u mužů či nejvyšší počet vysokých škol, lékařů a zubařů.

Největší spokojenost ale projevují lidé z Jihočeského kraje, který skončil na druhém místě. Region se vyznačuje nízkou nehodovostí, vysokým množstvím vytříděného odpadu nebo vysokým podílem dokončených bytů. Třetí nejspokojenější jsou lidé v Ústeckém kraji, ačkoliv podle žebříčku je to až osmá nejlepší lokalita pro žití. 

Naopak nejhorším místem je Moravskoslezský kraj.

Otevřít v galerii (4)
Praha je atraktivní nejen pro turisty, ale i pro samotné Čechy
Praha je atraktivní nejen pro turisty, ale i pro samotné ČechyZdroj: Pixabay

Muskova Tesla v Berlíně a Texasu prodělává

Továrny Tesla, které leží v Berlíně či texaském Austinu, jsou podle jejich majitele, miliardáře Elona Muska, gigantickými pecemi na peníze. Továrny podle něho prodělávají miliardy dolarů kvůli tomu, že je omezen provoz závodu v Šanghaji. Ten byl zasažený čínským lockdownem v důsledku šíření covidu-19. V čínských přístavech proto také uvízly komponenty pro výrobu baterií, jež jsou pro elektromobily Tesla potřebné.

Je to jako opravdu obrovský řev, který je zvukem hořících peněz,“

postěžoval si Musk.

Miliardář současně plánuje, že ve svých závodech propustí desetinu všech zaměstnanců, kteří pracují za fixní mzdu.

Otevřít v galerii (4)
Koronavirus s automobilovým průmyslem zamával
Koronavirus s automobilovým průmyslem zamávalZdroj: Pixabay

Nick Cave otevřel letošní festival Metronome

Ve čtvrtek večer na více než dvouhodinovém open air koncertě prvního dne festivalu Metronome Prague vystoupil australský zpěvák a muzikant Nick Cave.

Tisícihlavý dav nadšeně aplaudoval jeho baladám, a to jak starším, tak i těm novějším. Nick Cave se skupinou The Bad Seeds si pro svůj koncert vyžádal více než dvouhodinový čas. 

Festival pokračuje dnes, kdy je jeho hlavní hvězdou americký zpěvák a instrumentalista Beck. Tahákem soboty pak bude britská skupina Underworld.

V předchozích čtyřech ročnících festival navštívily hvězdy jako Kraftwerk, Primal Scream, Liam Gallagher, Morcheeba, Sting, Iggy Pop či Massive Attack.

Otevřít v galerii (4)
V Praze začal další hudební festival
V Praze začal další hudební festivalZdroj: Pixabay

Murdoch se v 91 letech rozvádí

Jednadevadesátiletý mediální magnát Rupert Murdoch chystá svůj čtvrtý rozvod. Tentokrát s pětašedesátiletou modelkou a herečkou Jerry Hallovou, k jejímž bývalým partnerům patřil i frontman Rolling Stones Mick Jagger, s nímž má čtyři děti.

Murdoch byl v letech 1956 až 1967 manželem australské letušky Patricie Bookerové, od roku 1967 žil 32 let s novinářkou Annou Mannovou ze Skotska a pak si vzal Wendi Dengovou narozenou v Číně, s níž žil do roku 2013.

Otevřít v galerii (4)
Rupert Murdoch se rozvádí s modelkou a herečkou Jerry Hallovou
Rupert Murdoch se rozvádí s modelkou a herečkou Jerry HallovouZdroj: Profimedia

Zdroje: ČTK, Reuters, Aktualne.cz, Blesk.cz, Metronome Prague

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze