Top hledané
Výsledky (0)
Viktor Orbán jede do napadené země v době, kdy se Maďarsko ujalo předsednictví v Radě Evropské unie

Ranní ptáče: Ukrajinu čeká první návštěva maďarského premiéra od vypuknutí války. Indie chce nahradit zákony z koloniální éry novými

Radek Polák
02. července 2024
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Orbán se setká s ukrajinským prezidentem

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj má dnes v Kyjevě přivítat maďarského premiéra Viktora Orbána. Je to poprvé od začátku ruské okupace, co Orbán tuto zemi navštíví. Vláda premiéra Naréndry Módího chce v Indii prosadit spravedlivější právní systém. Připravila proto revizi trestních zákonů z dob koloniální éry. Podle kritiků by však mohly nové zákony způsobit v zemi zmatek.

Orbán navštíví poprvé od ruské invaze Ukrajinu

Maďarský premiér Viktor Orbán dnes navštíví Kyjev a sejde se s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským. Informoval o tom list Financial Times s odvoláním na obeznámené zdroje, jak napsal server Ceskenoviny.cz. Děje se tak v době, kdy se Maďarsko ujalo předsednictví v Radě Evropské unie. Prioritami jeho předsednictví budou podle maďarských představitelů posílení konkurenceschopnosti bloku, obrana či potírání nelegální migrace. Pro prosazování své agendy však bude mít vláda premiéra Viktora Orbána spíše omezený prostor. 

Indie nahrazuje právo z koloniální éry novými trestními zákony

Opoziční strany a právníci v Indii vyjadřují obavy z toho, že vláda nahradí trestní zákony z koloniální éry novou legislativou. Někteří právníci tvrdí, že nové zákony by mohly způsobit zmatek. Lidé by mohli být totiž souzeni jak podle nových, tak ale i podle původních pravidel, které byly platné předtím. Revize trestních zákonů přináší podle vlády premiéra Naréndry Módího spravedlivější systém. Vláda uvedla, že jejich cílem je „dát spravedlnost, nikoli trest“. Koloniální zákony byly jádrem systému trestního soudnictví po více než století, připomenula v té souvislosti Al Jazeera.

Prodej luxusní vily se zahradou, Praha 6
Prodej luxusní vily se zahradou, Praha 6, Praha 6
Otevřít v galerii (1)
Indie se snaží modernizovat a oprostit od koloniální éry
Indie se snaží modernizovat a oprostit od koloniální éryZdroj: Pixabay

Trumpův bývalý poradce Steve Bannon nastoupil do vězení

Steve Bannon nastoupil na čtyři měsíce do vězení za to, že pohrdal americkým Kongresem. Před nápravným zařízením řekl, že je „hrdý“, že jde do vězení. Ve věznici Danbury, která pojme okolo 1200 odsouzených, jsou vedle těch, kteří dostali menší tresty, rovněž násilníci a sexuální delikventi, informoval přitom server televize CNN

Prarodiče dostanou ve Švédsku zaplaceno za péči o vnoučata

Ve Švédsku začal platit přelomový zákon, který umožňuje prarodičům dosáhnout na placenou rodičovskou dovolenou a starat se o svá vnoučata po dobu až tří měsíců prvního roku dítěte. Skandinávská země jako první na světě zavedla placenou rodičovskou dovolenou, kterou může využít nejen matka či otec dítěte. Část svého příspěvku tak mohou rodiče převést na prarodiče dítěte. Jde maximálně o 45 dnů. Rodičovský příspěvek na jedno dítě se jinak vyplácí po dobu 480 dnů, tedy přibližně 16 měsíců, uvedla agentura AP.

 

Zdroje: Ceskenoviny.cz, Al Jazeera, CNN, AP

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tagy: