Top hledané
Výsledky (0)
Uměl inteligence vygenerovala dvojníka ruského prezidenta Putina.

Ranní ptáče: Umělá inteligence vygenerovalo Putinova dvojníka. Čína má vice značkových kaváren než USA

Radim Červenka
15. prosince 2023
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Vladimir Putin

Vladimir Putin na videokonferenci odpověděl na otázku svého dvojníka vygenerovaného umělou inteligenci, otázka směřovala na množství Putinových dvojníků V Číně se aktuálně nachází větší množství značkových kaváren než v USA. Přes 40 % bomb svržených v Pásmu Gazy Izraelskou armádou nemá navádění a způsobují masivní ztráty na životech civilního obyvatelstva. V USA dva muži zabili tisíce ptáků, aby jejich části mohli rozprodat na černém trhu.

Na videokonferenci promluvil Putinův dvojník

Dvojník ruského prezidenta Vladimira Putina položil svému předobrazu otázku ohledně množství jeho dvojníků, z něhož je podle umělé inteligence obecně podezírán. Ruský prezident odpověděl, že má jen jednoho dvojníka ten na něho právě promluvil.

V západních médií se objevují spekulace ohledně několika Putinových dvojníků, kteří se objevují na veřejnosti místo ruského prezidenta, kvůli jeho zdravotním problémům a obavám z možného atentátu. Podle oficiálních informací z Kremlu však Putin žádné zdravotní problémy nemá, uvedla agentura Reuters.

Pronájem Luxusního mezonetu, 2+kk, Praha
Pronájem Luxusního mezonetu, 2+kk, Praha, Praha 1

Čína má více značkových kaváren než USA

V množství značkových kaváren druhá největší ekonomika světa předběhla tu prví a to i přes to, že tradičně v Číně dominoval před kávou spíše čaj. Za posledních 12 měsíců vzrostl v zemi počet značkových kaváren o 58 %.

Např. Starbucks za poslední rok otevřel v Číně 785 poboček. Společnost také investovala přes 200 milionů dolarů do kampusu na východě země. Kávový byznys v zemí prudce roste navzdory ekonomickým problémů, se kterými se Čína aktuálně potýká, informoval web televize CNN.

Otevřít v galerii (3)
Kavárna
KavárnaZdroj: Pixabay

Téměř Polovina bomb svrhnutých v Pásmu Gazy byla "hloupých"

Podle exkluzivních zjištění CNN bylo 40-45 % bomb svržených izraelskou armádou v Gaze bez navádění, nebo-li se jednalo o tzv. "hloupé bomby". Použito zde bylo přibližně 29 000 bomb bez navádění, zbytek byly zbraně se schopností přesného určení.

V tomto týdnu Izrael zkritizoval i americký prezident Biden kvůli velkému množství civilních obětí během vojenské operace v Gaze. Podle expertů je velmi nebezpečné používat i přesně naváděnou munici pro okolí zásahu, pokud však tuto schopnost nemá, dochází k masivním obětem na civilním obyvatelstvu, k čemuž v Gaze aktuálně dochází.

Otevřít v galerii (3)
Gaza
GazaZdroj: Pixabay

Dva muži jsou obvinění za zabití 3 600 ptáků

V USA se dostali před soud dva muži, kteří mají na svědomí usmrcení 3 600 divoce žijících ptáků včetně orlů skalních a orlů bělohlavých, tento pták je zároveň symbolem USA. K masovému zabíjení došlo v indiánské rezervaci ve státě Montana. Pachatelé se pak pokusili prodat části ptáků na černém trhu.

Za prodej drápů, peří, ocasů a jiných částí těl mrtvých ptáků inkasovali podle obžaloby signifikantní množství peněz. Ptáky lákali na mrtvé kusy zvěřiny a jeden z nich je pak střílel, nyní čelí obvinění z porušování zákonů o ochraně přírody, informovala agentura AP.

Otevřít v galerii (3)
Orel bělohlavy
Orel bělohlavyZdroj: Pixabay

Zdroje: CNN.com, apnews.com, reuters.com

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze