Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Umělkyní roku je Taylor Swift. Biden představí ministry. Šestnáctiletá královna TikToku

Lukáš Bilinec
23. listopadu 2020
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Zpěvačka Taylor Swift

Zpěvačka Taylor Swift je ve třiceti letech rekordmankou hudebních cen American Music Awards. Na sociální síti TikTok boří rekordy ještě o čtrnáct let mladší dívka! A věděli jste, že ode dneška můžete být večer venku až do jedenácti?

Joe Biden oznámí zítra první jména svého kabinetu

Otevřít v galerii (6)
Joe Biden a Barack Obama
Joe Biden a Barack ObamaZdroj: Pixabay.com/janeb13

Nejstarší zvolený americký prezident oznámí v úterý některé nové ministry. Jeho protikandidát v prezidentské volbě a úřadující hlava Spojených států amerických, Donald Trump, stále odmítá uznat svou porážku. Činí tak i navzdory tomu, že Biden nakonec získal více volitelů než on v minulé prezidentské volbě. Při svém triumfu nad Clintonovou tehdy Trump označil své vítězství za drtivé. 

Nejvíce se zatím v médiích probírají pozice ministra zahraničí, kterou by měl obsadit Antony Blinken, a ministryně financí - tou by se měla stát bývalá předsedkyně Fedu, Janet Yellen. Šéf prezidentova štábu Ron Klain znovu apeloval na Trumpovu administrativu, aby uznala porážku a umožnila začít proces převzetí moci do rukou Bidena. 

"Rekordní počet Američanů odmítl Trumpovu vládu a od té doby Donald Trump odmítá demokracii,"

řekl Klain pro This Week. 

V Česku ode dneška platí čtvrtý stupeň PES

Otevřít v galerii (6)
Lidé s rouškami na ulici
Lidé s rouškami na uliciZdroj: Freepik.com/prostooleh

Po dlouhých týdnech v České republice dochází k mírnému uvolnění protikoronavirových opatření. Ministerstvo zdravotnictví mapuje epidemiologickou situaci pomocí rizikového skóre PES (protiepidemický systém). Právě v tomto systému jsme opustili nejvyšší, fialový stupeň rizika. Pokud se bude epidemiologická situace vyvíjet i v dalších dnech pozitivně, existuje šance na přesun do oranžového, třetího stupně PES. Právě v tomto stupni pohotovosti by již mohlo dojít k otevření hotelů, restaurací či obchodů. 

Co se tedy mění od dnešního dne? Noční zákaz vycházení nyní platí až od 23. hodiny. Do této doby mohou mít otevřeno i některé obchody. Svatby, pohřby či bohoslužby může nově navštívit až 20 osob. Scházet se při aktuálních opatřeních může až 6 osob. 

Prodej luxusní vily, Praha 6 Hanspaulka – 748
Prodej luxusní vily, Praha 6 Hanspaulka – 748, Praha 6

Angela Merkel se bojí o očkování v chudých zemích 

Otevřít v galerii (6)
Německá kancléřka Angela Merkel
Německá kancléřka Angela MerkelZdroj: Pixabay.com/JonasSchmidt1989

Německá kancléřka má obavy ohledně distribuce vakcín proti nemoci COVID-19 v nejchudších částech světa. Hovořila o tom na summitu G20, na kterém vůdci online slíbili spravedlivé rozdělení zdrojů. Merkel však varovala, že je pokrok příliš pomalý. Chce apelovat na globální vakcínovou alianci GAVI, aby začala situaci urychleně řešit. Během summitu nejbohatší národy světa přislíbily podporu chudým státům, jejichž ekonomiky byly krizí vážně poškozeny. 

 

Taylor Swift ovládla American Music Awards

Otevřít v galerii (6)
Umělkyně roku 2020 - Taylor Swift
Umělkyně roku 2020 - Taylor SwiftZdroj: Unsplash.com/raphaellovaski

Za přísných epidemiologických opatřeních se v noci na dnešek konal další ročník prestižních hudebních cen - American Music Awards. Moderování show v The Microsoft Theatre v Los Angeles se ujala herečka Taraji P. Henson. Dočkali jsme se i několika živých vystoupení, včetně nové společné písně od Justina Biebera a Shawna Mendese. Na místě mohl být i omezený počet diváků. Nejprestižnější cenu Umělec roku si odnesla zpěvačka Taylor Swift. Hvězdná Američanka triumfovala i v kategoriích Hudební video roku a Oblíbená popová zpěvačka. Právě Taylor drží ve svých pouhých třiceti letech rekord v počtu vítězství v American Music Awards. Ocenění Nováček roku si z galavečeru odnáší rapperka a zpěvačka Doja Cat. 

 

Podmořský sochařský park u Miami Beach

Otevřít v galerii (6)
Podmořský sochařský park The ReefLine
Podmořský sochařský park The ReefLineZdroj: Office for Metropolitan Architecture

Architektonická firma OMA staví více než 11 kilometrů dlouhý podmořský sochařský park. Snaží se tak upozorňovat na změny klimatu. Park dostal jméno ReefLine a vzniká u pobřeží Miami Beach. Prohlížet si sochařské instalace bude možné pouze při šnorchlování. Projekční tým zahrnuje architekty, mořské biology, výzkumníky a pobřežní inženýry. Má zvýšit povědomí o zvyšování hladiny moří a ničení korálových útesů. ReefLine má mít edukativní i praktickou funkci a zvýšit odolnost pobřeží Miami Beach. Geometrické betonové instalace budou přibližně šest metrů pod hladinou a přibližně 250 metrů od břehu. 

"ReefLine je jedinečný projekt, který upozorňuje na nebezpečí změny klimatu v Miami Beach a zmírňuje jej. Současně obohacuje uměleckou scénu města,"

vysvětluje partner OMA, Shohei Shigematsu.

 

TikTok má první účet s více než 100 miliony sledujících

Otevřít v galerii (6)
Telefon s aplikací TikTok
Telefon s aplikací TikTokZdroj: Unsplash.com

Teprve šestnáctiletá Charli D'Amelio se stala první tvůrkyní na sociální síti TikTok, která pokořila magickou hranici 100 milionů sledujících. Jen dva další účty přitom doteď v této aplikaci dosáhly alespoň na poloviční úspěch - 50 milionů fanoušků. Zatímco na YouTube trvalo 14 let, než první účet přesáhl hranici 100 milionů sledujících, Charli to na TikToku zvládla rok a půl po založení svého účtu, který si zřídila v květnu 2019. TikTok přitom existuje teprve od srpna 2018. Až v poslední době začal platit svým populárním tvůrcům, kterým se však výplaty od této čínské platformy zdají příliš nízké, a proto se mnoho z nich snaží rozšířit pole své působnosti. Třeba Charli v posledních měsících rozjela svůj podcast, více natáčí na YouTube, a podepsala smlouvu na knihu. 

Toto je od nás pro úvodní den tohoto týdne vše. Přejeme vám, ať si během následujících dnů splníte alespoň jeden z vašich snů, protože už americký spisovatel Richard Bach věděl, že:

"Nikdy ti není dán sen, aniž by ti zároveň nebyla dána moc jej uskutečnit."

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze