Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Indie vyvíjí vakcínu do horka. Úřad práce se dočká ředitele. Greta se pustila do Trumpa

Linda Veselá
06. listopadu 2020
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Greta s rouškou

Indové pracují na vakcíně proti koronaviru odolávající extrémně vysokým teplotám, Louis Vuitton zase na nádherných špercích z obrovského čirého diamantu. A Greta dala Trumpovi ochutnat jeho vlastních tweetů.  

Úřad práce se dočká ředitele

Otevřít v galerii (5)
Jana Maláčová v červených šatech
Jana Maláčová v červených šatechZdroj: facebook.com/JMalacova/

Úřady práce s více než 11 800 místy dnes získají nového šéfa. Jmenuje ho ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Kdo však jeden z největších úřadů v zemi povede Maláčová zatím neoznámila.  

Prodej bytu s balkónem, Karolíny Světlé Praha
Prodej bytu s balkónem, Karolíny Světlé Praha, Praha 1

Post ředitele je volný už od ledna, kdy místo opustila Kateřina Sadílková. Od té doby se třikrát konalo výběrové řízení.

A na co se může nový ředitel těšit? Zadání bude podle Maláčové jasné - více digitalizace a méně byrokracie.

Trumpovy domněnky

Otevřít v galerii (5)
Donald Trump během kampaně
Donald Trump během kampaněZdroj: facebook.com/DonaldTrump

Současný prezident Donald Trump během tiskové konference prohlásil, že volby prohrává jen kvůli nelegálně započítaným hlasům. Nemá pro to však žádný důkaz. Znovu pak tvrdil, že volby vyhrál, ale vítězství mu krade mašinérie, čímž narážel na sčítání korespondenčních hlasů. Po svém proslovu pak z tiskové konference odešel bez toho, aniž by mu kdokoliv mohl položit otázku.

Trump už dříve avizoval, že právně napadne všechny výsledky ve státech, kde si Biden připsal výhru až ke konci sčítání. Volby ve Spojených státech jsou totiž tento rok extrémně těsné a o vítězi stále není rozhodnuto. Hlasy v tuto chvíli sčítá ještě šest států.

Vakcína odolná proti teplu

Otevřít v galerii (5)
Muž s vakcínou
Muž s vakcínouZdroj: freepik.com/photos/baby

Jelikož v Indii v létě panuje obrovské horko a teploty se nezřídka blíží 50 stupňům Celsia, ohledně budoucí vakcíny proti koronaviru řeší země problém navíc. Drtivá většina vakcín se totiž musí převážet a distribuovat při teplotách mezi 2 a 8 stupni, některé dokonce musí být zamraženy.

A teď si představte, jak se taková vakcína dostane za desítkami milionů lidí do odlehlých indických měst.  

To je důvod, proč skupina indických vědců začala pracovat na vakcíně proti koronaviru, která by teplo snášela. Při teplotě 37 stupňů by vydržela několik měsíců, při 70 stupních přibližně 16 hodin a dokonce hodinu a půl při 100 stupních. Vakcína už byla testovaná na zvířatech.  

"Doufám, že po téhle studii se otevřou nové cesty pro vakcíny, které by nemusely být závislé na chladném řetězci,"  

domnívá se tajemnce indického biotechnologického oddělení Renu Swarup.

Nový přírůstek pro Louis Vuitton

Otevřít v galerii (5)
Diamantový prsten
Diamantový prstenZdroj: freepik.com/photos/love

Módní dům Louis Vuitton získal nový přírůstek: je jím obrovský 549karátový diamant jménem Sethunya, setswansky květina. Předpokládá se, že by mohl být až dva miliony let starý. Značka to oznámila ve spolupráci s HB Antwerp a Lucara Diamond Corp, které se zaručily za jeho etický původ.  

Jeho netradičně tvarované, extrémně čiré tělo je navíc jako dělané k vyřezávání nádherných leštěných kamenů. A přesně to značka plánuje! Nedávno totiž společnost LVMH potvrdila plánovaný nákup šperkařské značky Tiffany & Co, kterou nakonec koupí se slevou.

Greta vrací úder

Otevřít v galerii (5)
Greta s rouškou
Greta s rouškouZdroj: Profimedia

Není to tak dávno, co Donald Trump radil mladé aktivistce Gretě Thunbergové ve svých tweetech, aby se "naučila pracovat na zvládání vzteku a šla prostě na film s kamarády. Uklidni se, Greto!". Nyní se karta otočila a Donald Trump tak dostal ochutnat svých vlastních tweetů. Konkrétně potom, co žádal o přerušení sčítání volebních výsledků.  

"Tak směšné. Donald musí pracovat na zvládání vzteku, pak prostě jít na film s kamarády. Uklidni se, Donalde!,"

napsala mladá Švédka.  

A to už je od nás pro dnešek všechno! Přejeme vám krásný konec týdne. Počasí má být celý víkend fantastické, proč tedy neutéct od shonu a nevyrazit do přírody? Jak už řekl Albert Einstein:  

„Podívej se hluboko do přírody a pak všechno lépe pochopíš.“

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze