Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče

Ranní ptáče: USA se potýkají s mrazy. Papež František odsoudil ruskou invazi. Každý druhý zažije zklamání z vánočního dárku, zjistil výzkum

Barbora Večeřová
26. prosince 2022
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Papež František s dětmi

Sváteční Ranní ptáče je tu! Našli jste letos pod stromečkem dárek, který vás nepotěšil? Nejste jediní! Podle výzkumu americké společnosti Finder je každý druhá obdarovaný zklamaný ze svého dárku. 

Papež odsoudil invazi 

Papež František včera ve svém tradičním poselství Městu a světu odsoudil "nesmyslnou válku" na Ukrajině a vyzval k jejímu ukončení. Připomněl i další ozbrojené konflikty ve světě zejména na Blízkém východě či v Africe a vzpomněl také na miliony lidí, zejména dětí, které ve světě trpí hladem, mezitím co jsou vykládány obrovské finanční prostředky zbraně.

"Mysleme na děti, které po celém světě touží po míru. Podívejme se do tváří ukrajinských bratrů a sester, kteří letošní Vánoce prožívají ve tmě, venku nebo daleko od svých domovů kvůli deseti měsícům války," 

Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ
Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ, Okolí Prahy

zaznělo mimo jiné v papežově projevu, píše agentura ČTK.  

Spojené státy zasáhly kruté mrazy, vyžádaly si už více než třicet životů

Hluboké mrazy způsobené smrtící zimní bouří, která zavalila velkou část Spojených států, budou pokračovat i tento týden. Lidé na západě New Yorku se potýkají s masivními sněhovými závějemi, které komplikují dopravu a zapříčinily zrušené lety. Mohutná bouře má podle dostupných informací na svědomí nejméně 34 lidí po celých Spojených státech a očekává se, že si vyžádá další oběti poté, co uvěznila některé obyvatele uvnitř domů a způsobila výpadky proudu v desítkách tisíc domácností a podniků, píše agentura AP

Otevřít v galerii (2)
Kruté mrazy ve Spojených státech komplikují životy lidí
Kruté mrazy ve Spojených státech komplikují životy lidí Zdroj: Profimedia

Každý druhý dárek je nevhodný, zjistila studie 

Americká společnost Finder zveřejnila data o nevhodných dárcích. Každoročně totiž zažije zklamání z dárku každý druhá obdarovaný. Paradoxně je to v případě dárků, které jsou nejčastěji kupovány – tedy oblečení, věci do domácnosti nebo parfémy a kosmetika. Radost často nepřinesou ani knihy, jídlo nebo technologie a elektronika. Každoročně se za nechtěné dárky utratí nemalé peníze, v Česku může jít dokonce o miliardy korun, informují Seznam Zprávy

Otevřít v galerii (2)
Vánoční dárky nejsou vždy vhodné
Vánoční dárky nejsou vždy vhodnéZdroj: Profimedia

Výbuchy na ruské základně

Ukrajinská i ruská média brzy ráno informovala o výbuších na letecké základně Engels v Rusku. Podle ruského ministerstva obrany si pád vraku ukrajinského dronu vyžádal životy tří vojáků. Základna je od frontové linie na Ukrajině vzdálená stovky kilometrů, píší Novinky.

 

Dnes se vrací fotbalová Premier League

Fotbaloví fanoušci naposledy mohli nejslavnější ligu světa v neděli 13. listopadu. Od posledního zápasu Manchesteru United s Fulhamem uplynulo šest týdnů, kdy byli všichni přilepeni k obrazovkám a sledovali mistrovství světa. Premier League je nyní ale zpět, dnes se proti sobě přředstaví například Brentford s Tottenhamem, Leicester s Newcastlem nebo třeba Everton proti Wolves. Další zápasy jsou v plánu zítra. 

 

Zdroje: AP, ČTK, novinky.cz, seznamzpravy.cz, bbc.com 

 

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze