Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: USA jsou v pohotovosti. Samsung představil nové telefony. Reese Witherspoon má dalšího mazlíčka

Šárka Peková
17. ledna 2021
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Reese Witherspoon

Konec týdne je tu a s ním také nejaktuálnější zprávy! Všechny státy USA jsou v pohotovosti před středeční inaugurací Joe Bidena. Britská vláda zahájí program podpory pro letiště, která jsou zasažena přísnějšími koronavirovými opatřeními. Oblíbená herečka Reese Witherspoon si pořídila nového člena rodiny. 

50 států USA je v pohotovosti kvůli blížící se inauguraci

Otevřít v galerii (5)
Budova Kapitol
Budova KapitolZdroj: Unsplash.com/@angelvela

Všech 50 amerických států a District of Columbia (DC) jsou tento víkend v pohotovosti před středeční inaugurací nově zvoleného prezidenta Joe Bidena. FBI varovala před možnými ozbrojenými pochody protrumpovských demonstrantů ve všech 50 hlavních městech státu. Analytici se domnívají, že státy, které čelily obzvláště nepřátelským nebo zdlouhavým volebním bojům, jsou nejvíce ohroženy násilím. Jeden z nich, Michigan, postavil dlouhý plot kolem svého hlavního města Lansingu.

„Jsme připraveni na nejhorší, ale stále doufáme, že ti, kteří se rozhodnou demonstrovat v našem hlavním městě, tak učiní pokojně,“ 

uvedl michiganský policejní ředitel Joe Gasper.

Vojáci národní gardy z celé země jsou vysíláni do Washingtonu DC, aby zamezili opakování smrtících nepokojů, které se odehrály 6. ledna. Washingtonský park National Mall byl pro veřejnost uzavřen a ulice lemují barikády.

Spojené království poskytne letištím finanční podporu

Otevřít v galerii (5)
Letadlo společnosti British Airways
Letadlo společnosti British AirwaysZdroj: Pixabay.com/xenostral

Ministr letectví Robert Courts uvedl, že vláda zahájí tento měsíc nový program podpory, který pomůže letištím poté, co byla opět zpřísněna koronavirová opatření. Současné zablokování Británie zakazuje většinu mezinárodních letů, což znamená, že letové řády leteckých společností jsou v současné době minimální. Zrušení jakéhokoli cestování bez karantény však bude pro průmysl další citelnou ranou.

„Schéma podpory letištních a pozemních operací pomůže letištím snížit jejich náklady a my se budeme snažit poskytovat granty do konce tohoto finančního roku,“ 

oznámil na sociálních sítích ministr letectví a dodal, že brzy budou následovat další podrobnosti.

Druhé největší londýnské letiště Gatwick uvedlo, že podpora pomůže zachovat pracovní místa v době, kdy došlo k výraznému snížení počtu cestujících.

Ve Francii platí celostátní zákaz vycházení od 18:00

Otevřít v galerii (5)
Ulice v Paříži
Ulice v PařížiZdroj: Unsplash.com/@heytowner

Města i vesnice po celé Francii byly v sobotu prakticky prázdné, protože obyvatelé zůstali doma, aby dodržovali celostátní zákaz vycházení od 18 do 6 hodin, který má pomoci zastavit šíření koronaviru, zejména jeho infekčnější varianty.

Virus zabil ve Francii 70 000 lidí, což je sedmé nejvyšší číslo na světě, a vládu znepokojuje zejména přenosnější varianta, která byla poprvé zjištěna v Británii a která nyní představuje přibližně 1% nových případů. Kromě toho se od pondělí musí kdokoli, kdo cestuje do Francie ze zemí mimo Evropskou unii, prokázat negativním výsledkem testu a izolovat se týden po příjezdu.

Prodej luxusní vily, Praha 6 - Nebušice – 312
Prodej luxusní vily, Praha 6 - Nebušice – 312, Praha 6

Samsung představil nové modely smartphonů 

Otevřít v galerii (5)
Nová řada Samsung Galaxy S21
Nová řada Samsung Galaxy S21Zdroj: Profimedia.cz

Společnost Samsung zahájila rok 2021 zostra a představila tři verze nového vlajkového chytrého telefonu Galaxy S21 dříve, než je obvyklé. Podle některých analytiků může být důvodem dřívější premiéry to, že Samsung chce co nejvíce vytěžit z problémů konkurenční čínské značky Huawei.

Nová řada nabízí zákazníkům větší obrazovku, lepší fotoaparát a baterii s delší výdrží. Je také levnější než loňská řada, která byla představena těsně předtím, než globální ekonomiku zasáhla pandemie. Novinkou je také stylus S Pen pro práci na obrazovce. Nové modely budou k prodeji od 29. ledna a zároveň korejská firma doufá, že novinky zabodují a pomohou ji k opětovnému růstu.

Reese Witherspoon si pořídila nového psa

Otevřít v galerii (5)
Reese Witherspoon
Reese WitherspoonZdroj: Profimedia.cz

Známá herečka Reese Witherspoon oznámila světu, že si pořídila nového člena rodiny.

„Vítej v naší rodině, Majore!“ 

napsala 44letá herečka na sociální sítě k fotografii, na které sedí na trávě rozkošné štěně černého labradora. K tomuto příspěvku přidala hvězda seriálu Sedmilhářky také hashtag „love my lab“  aneb „miluji svého labradora“ .

Major není jediným novým psem v životě oscarové herečky. V listopadu představila Witherspoon fanouškům svoji buldočí fenku Minnie Pearl. Tři týdny před přivítáním Minnie zveřejnila populární herečka smutnou zprávu, že její milovaný francouzský buldok Pepper zemřel. 

To by bylo pro dnešek vše. Užijte si závěr týdne, ale myslete při tom na slova herce Vlasty Buriana:

„Ve škole života není prázdnin, ani svátku, ani nedělí.“ 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze