Top hledané
Výsledky (0)
V trestanecké kolonii, kde se měl Navalnyj nacházet, neví, kde kritik tamějšího režimu nachází.

Ranní ptáče: Uvězněný ruský opoziční lídr Navalnyj se ztratil. Módní značka Zara ukončila kampaň po propalestinských protestech

Radim Červenka
12. prosince 2023
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Zara

Nejznámější politický vězeň ruského režimu byl přesunut z původní trestanecké kolonie a už řadu dní nikdo na veřejnosti netuší, kde se nachází a neví to ani jeho advokát. Značka Zara odstranila kampaň kritizovanou propalestinskými protestujícími, podle představitelů firmy jde o obvyklou obměnu. Polsko čeká předávání moci nové vládě, dosavadní vládní strana Právo a spravedlnost podezřelá z autoritářských tendencí zdržuje v mezích tamějších zákonných pravidel. Velká Británie se potýká s ekonomickou stagnací a narůstajícími sociálními rozdíly.

Navalnyj je nezvěstný, konkrétní informace nikdo nemá

Kritik ruského režimu a lídr opozičních sil v Rusku se za svou kritiku vládnoucích vrstev dostal až do vězení, v němž se nachází od roku 2021. V trestaneckém táboře, kam byl po vynesení rozsudku odvezen, se však aktuálně nenachází, jelikož byl přemístěn, ovšem na veřejnost se nedostalo místo jeho aktuálního pobytu.

Navalného osobní právník čekal u nejbližší obdobné trestanecké kolonie, jenže uvedl, že jeho klient do tábora převezen nebyl. O místě, kde se nachází se neví již 6 dní. Navalnyj dlouhodobě kritizoval režim a zejména upozorňoval formou investigativních reportáží na rozsáhlý systém korupce v Rusku, informoval web BBC.

Prodej secesní vily, Praha východ - 609m
Prodej secesní vily, Praha východ - 609m, Okolí Prahy

Zara ukončila reklamní kampaň, kvůli propalestinským kritikům

Známý módní řetěz Zara překotně zrušil svou marketingovou kampaň po kritice propalestinských aktivistů. Společnost v pondělí stáhla ze svých internetových stránek s figurínami s chybějícími končetinami. Aktivisté v důsledku marketingové kampaně značky Zara rozhodli pro bojkot zboží z tohoto módního řetězce.

Společnosti Inditex, která Zaru vlastní, uvedla, že změna vizuálu byla motivována zcela obvyklou snahou o obnovení obsahu. Dále poukázala na to, že inkriminovaná kolekce vznikla docela dlouho před vypuknutím války na Ukrajině, informoval server informační agentury Reuters.

Dlouholeté vládě Jaroslava Kaczynského v Polsku odzvonilo

Polská strana právo a spravedlnost (PiS) nedokázala prohlasovat dosavadního premiéra Mateusze Morawieckého (PiS) k opětovnému zvolení do funkce. Strana PiS tak ztratila kontrolu nad Sejmem (obdoba české Poslanecké sněmovny).

Novým premiérem se podle všeho stane zkušený politik a bývalý předseda evropské komise Donald Tusk (Občanská koalice). Ten má však delší dobu špatné vztahy nejen s Kaczynským, ale také s prezidentem Andrzejem Dudou a ten může ještě nové vládě celý proces přebírání moci zkomplikovat, uvedl web CNN.

Otevřít v galerii (2)
Varšava
VaršavaZdroj: Pixabay

Ve Velké Brítánii se extrémně prohlubují sociální rozdíly

Nejvíce znevýhodněni lidé na tom podle posledních průzkumů nejsou nijak lépe než tomu bylo před 15 lety. Na značné sociální rozdíly v jedné z nejbohatších ekonomik světa poukázal nezávislý think-tank Centrum pro sociální spravedlnost. Dlouhodobá ekonomická stagnace země se projevuje i v sociální oblasti.

Autoři reportu hovoří dokonce o návratu do dob viktoriánské Anglie, kdy existovaly dvě poloviny národa. Bohatí a úspěšní z jedné strany, z té druhé chudina, která má problém si obstarat základní životní prostředky. Mzdy ve Velké Británii stagnují od finanční krize v roce 2008, ovšem inflace působí i zde, napsal o sociálních problémech v Británii web CNN.

Otevřít v galerii (2)
Londýn
LondýnZdroj: Pixabay

Zdroje: cnn.com, bbc.com, reuters.com

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze