Top hledané
Výsledky (0)
Společnost provozující TikTok chystá žalobu proti novému zákonu Bidenovy administrativy.

Ranní ptáče: Uživatelé TikToku se budou soudit s vládou USA. Kanadu zasáhly rozsáhlé požáry

Radim Červenka
15. května 2024
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
TikTok

Skupina amerických občanů, kteří vydělávají prostřednictvím aplikace TikTok, zažalovala Bidenovu administrativu za snahu čínskou aplikaci omezit. V Kanadě se šíří požáry a pokračují evakuace ohrožených obyvatel v Britské Kolumbii. Inflace v Argentině atakuje hranici 300 %, navzdory protiinflačním snahám prezidenta. Za použití nacistického sloganu "Všecko pro Německo", dostal čelní politik německé AfD pokutu u tamějších soudů.

Malí podnikatelé na TikToku chtějí u soudu zvrátit snahy vlády na omezení aplikace

Skupina tvůrců obsahu na aplikaci TikTok v úterý oznámila, že podala u amerického federálního soudu žalobu, kterou se snaží zablokovat zákon podepsaný prezidentem Joem Bidenem. Cílem nové legislativy je odprodej této aplikace pro krátká videa, kterou používá 170 milionů Američanů, nebo její zákaz.

Mezi uživateli TikToku, kteří podali žalobu, jsou veterán námořní pěchoty z Texasu, který prodává své výrobky z ranče, žena z Tennessee, která prodává sušenky a diskutuje o výchově dětí, vysokoškolský trenér ze Severní Dakoty, který natáčí videa se sportovními komentáři nebo čerstvá absolventka vysoké školy v Severní Karolíně, která se zasazuje o práva obětí sexuálních útoků, uvedla k případu agentura Reuters.

Moderní byt 2+kk k pronájmu, Praha2 Vinohrady
Moderní byt 2+kk k pronájmu, Praha2 Vinohrady, Praha 2

Kanada má problém s šířícím se požárem

Další lidé mají opustit oblast na západě Kanady, kterou ohrožuje nedaleký lesní požár, jenž se v posledních dnech výrazně rozrostl. Vzhledem k tomu, že úterní předpovědi hlásily vítr, obvolávali záchranáři co nejvíce z přibližně 50 obyvatel města Fort Nelson, kteří ve městě stále zůstávají, a vyzývali je k odchodu.

Požární služba Britské Kolumbie uvedla, že požár se rozkládá na ploše 84 km2 (32 mil). V pondělí měl rozlohu asi 53 kilometrů čtverečních (21 mil). Fotografie služby ukazuje šířící se plameny v rozsáhlé zalesněné oblasti, napsala agentura AP.

Inflace v Argentině se blíží hodnotě 300 %

Nejen Česko trápí opět zrychlující inflace. Roční míra inflace v Argentině dosáhla v dubnu téměř 290 %, což je nejvyšší hodnota za poslední desetiletí. Ačkoliv míra zdražování v zemi je jen těžko představitelná, analyticí hodnotí vývoj jako optimistický scénář. Pesimističtější prognózy se nenaplnily díky úsporným opatřením liberálního prezidenta Javiera Milei.

Podle oficiálních údajů zveřejněných v úterý vykázala jihoamerická země měsíční růst spotřebitelských cen ve výši 8,8 %, což je stále nebývale vysoká hodnota, ale od prosincového maxima přesahujícího 25 % se již čtvrtý měsíc po sobě snížila. Byl také mírně pod prognózami 9% růstu, informovala agentura Reuters.

Německý politik musí zaplatit tučnou částku za použití nacistického hesla v kampani

Přední politik krajně pravicové strany Alternativa pro Německo (AfD) byl německým soudem odsouzen za používání zakázaného nacistického hesla - toto rozhodnutí pravděpodobně neodradí hlavní příznivce strany v jejích východních baštách. Björn Höcke, který stojí v čele AfD ve východoněmecké spolkové zemi Durynsko, dostal pokutu 13 000 eur za to, že v roce 2021 zakončil svůj projev v kampani větou: "Všecko pro Německo!" (orig. "Alles für Deutschland").

Tato věta je v Německu v politických projevech zakázána, protože ji používaly bouřkové oddíly SA Adolfa Hitlera, násilné polovojenské jednotky, které hrály klíčovou roli při nástupu nacistů k moci ve 30. letech 20. století, napsal server Poltico.

Zdroje: reuters.com, apnews.com, politico.eu

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze