Top hledané
Výsledky (0)
Lidovci navrhli do čela ministerstva svého předsedu

Ranní ptáče: V čele ministerstva životního prostředí bude zatím Marian Jurečka. Vymyšlená špinavá bomba má slovinské pozadí

Radek Polák
27. října 2022
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Jurečka bude dočasně řídit hned dvě ministerstva

Marian Jurečka bude několik týdnů, než se definitivně vyjasní situace kolem Hladíkova brněnského vyšetřování, řídit ministerstvo životního prostředí. Rusové ve svém tvrzení, že Ukrajina připravuje špinavou bombu, argumentují 12 let starou fotografií ze Slovinska, jak včera potvrdila tamní vláda.

Zeman s Fialou řešili oslavy státního svátku i ministerstvo životního prostředí

Prezident Miloš Zeman souhlasí s tím, že pověří předsedu lidovců a místopředsedu vlády Mariana Jurečku řízením ministerstva životního prostředí, dokud se nevyjasní situace kolem lidoveckého kandidáta na ministra Petra Hladíka. Ten byl vypovídat na policii v souvislosti s privatizací bytů v Brně. Včera to potvrdil na schůzce s premiérem Petrem Fialou.

Zeman navíc dodal, že na oslavy státního svátku 28. října na Pražský hrad nepozval předsedkyni Sněmovny Markétu Pekarovou Adamovou a pravděpodobného příštího předsedu Senátu Miloše Vystrčila. Důvodem je, že nepřišli na předchozí předávání státních vyznamenání letos v březnu. Pekarová a Vystrčil v březnu odmítli na Hrad přijít kvůli dřívějším Zemanovým proruským postojům.

 

Causa Špinavá bomba se ve skutečnosti opírá o 12 let starou slovinskou fotografii

Ruské ministerstvo zahraničí publikovalo starou fotografii ze Slovinska při svém tvrzení, že jde o ukrajinskou výrobu takzvané špinavé bomby. Slovinská vláda na Twitteru zároveň uvedla, že je to snímek tamní agentury pro nakládání s jaderným odpadem ARAO z roku 2010 a jsou na něm detektory kouře.

Prodej luxusní prvorepubliková Vily 450 m²
Prodej luxusní prvorepubliková Vily 450 m², Okolí Prahy

Sloužil k odborným prezentacím pro širokou i zainteresovanou veřejnost jako výkladový materiál,“

uvedla slovinská vláda ve svém příspěvku. 

Moskva v posledních dnech začala obviňovat Kyjev z přípravy útoku takzvanou špinavou bombou, která používá konvenční výbušniny s příměsí radioaktivního materiálu. Ukrajina tato obvinění popírá.

Otevřít v galerii (4)
Hra na údajnou špinavou bombu se Rusům zatím moc nevyplácí
Hra na údajnou špinavou bombu se Rusům zatím moc nevyplácíZdroj: Pixaba

Witovská skončila v ČT

Světlana Witowská včera v podvečer odmoderovala poslední Interview ČT24. Poděkovat jí přímo do vysílání přišel Martin Řezníček

Kdybys byla v NHL, stoupal by nahoru tvůj dres. Tvé šaty tam ale posílat nebudeme, aby se spálily o lampy,“ 

řekl k tomu Řezníček.

„Děkuji kolegům, že to se mnou vydrželi a divákům za přízeň. I těm, kteří mě kritizovali. A já do té řeči neskákala, protože by mě to bavilo, ale protože jsem musela. Nashledanou,“ 

reagovala dnes již bývalá moderátorka televize.

Witowská je partnerkou diplomata a bývalého velvyslance v USA i Rusku Petra Koláře. Z předchozích manželství s moderátorem Robertem Zárubou a bývalým ředitelem Pražského dopravního podniku Petrem Witowským má dva syny.

Otevřít v galerii (4)
Witovská byla s Řezníčkem ikonou České televize
Witovská byla s Řezníčkem ikonou České televizeZdroj: Profimedia

Stavba nejvyšší budovy v EU se přiblížila

Britský architektonický ateliér Foster + Partners dokončil poslední úpravy na Varso Tower, která by s výškou 310 metrů překonala dosavadního rekordmana Commerzbank Tower v německém Frankfurtu a stala se tak nejvyšším mrakodrapem v Evropské unii.

„Jsme hrdí na to, že můžeme být součástí vývoje. Doufáme, že se stane centrem místního i mezinárodního obchodu a symbolem současného Polska,“ 

uvedl v té souvislosti Grant Brooker, šéf architektonického studia Foster + Partners. To mimo jiné navrhlo také Apple Park, masivní kruhové sídlo společnosti Apple v kalifornském Cupertinu.

Otevřít v galerii (4)
V polské metropoli má vyrůst další dominanta
V polské metropoli má vyrůst další dominantaZdroj: Pixabay
Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m
Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m, Praha 1

Miss Universe patří thajské transgender podnikatelce

Soutěž Miss Universe, se vysílá asi ve 160 zemích světa, koupila za 20 milionů dolarů, tedy zhruba  500 milionů korun, thajská transgender aktivistka a podnikatelka Čakrapong "Anne" Čakradžutatchipová. Její firmě JKN to pomůže propagovat zboží, které prodává - potravinové doplňky, nápoje nebo kosmetiku.

Čakradžutatchipová v mládí zažila ústrky od svých spolužáků v chlapecké škole. Smáli se jí tam, že se chovala jako dívka. Když se jí podařilo vydělat dost peněz, podstoupila za milion dolarů, tedy asi 25 milionů korun, několik operačních zákroků na změnu pohlaví.

Společnost JKN získala práva na mezinárodní soutěž královny krásy od firmy IMG Worldwide, která je vlastnila od roku 2015. Předtím byl spoluvlastníkem těchto práv od roku 1996 Donald Trump.

Otevřít v galerii (4)
Miss Universe vstupuje do nové etapy
Miss Universe vstupuje do nové etapyZdroj: Pixabay

Zdroje: ČTK, AP, Blesk.cz, Aktualne.cz

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze