Top hledané
Výsledky (0)
Kosovská policie uvedla, že při střetech zemřel policista a tři útočníci

Ranní ptáče: V Kosovu bylo zadrženo šest útočníků. Z Nigeru se stáhnou zbylí francouzští vojáci

Radek Polák
25. září 2023
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Kosovo obvinilo z násilí Srbsko

Útočníci, kteří se podle kosovských úřadů původně schovali v neděli v klášteře pravoslavné církve, opustili areál. Některé z nich tamní policie zatkla. Tři z nich zemřeli. Francouzský velvyslanec v Nigeru se v příštích hodinách vrátí do Francie a nejpozději do konce roku odejde z této západoafrické země i 1500 francouzských vojáků.

Při střetech ozbrojenců s policií na severu Kosova zahynuli čtyři lidé

Při ozbrojených střetech v obci Banjska na severu Kosova přišli o život čtyři lidé: jeden kosovský policista a tři útočníci, jak informovala kosovská policie. Kosovské úřady včera večer oznámily, že po několika hodinách střetů mají pod kontrolou areál kláštera pravoslavní církve, který před tím podle nich obsadilo na 30 ozbrojenců. Tamní policie později uvedla, že zadržela čtyři muže, kteří měli vybavení pro radiové spojení a zabavila zbraně a munici.

Máme opět kontrolu nad oblastí po několika střetech,"

Prodej luxusní vily, Praha 6 - Nebušice – 312
Prodej luxusní vily, Praha 6 - Nebušice – 312, Praha 6

řekl večer kosovský ministr vnitra Xhelal Sveçla. Údajně se podařilo zadržet šest lidí a po dalších se pátrá, jak uvedl server Ceskenoviny.cz. Kosovští představitelé tvrdí, že útočníci jsou profesionálové podporovaní Srbskem.

Francie stahuje vojáky z Nigeru

Prezident Emmanuel Macron v neděli podle agentury AP oznámil, že Francie ukončí svou vojenskou přítomnost v Nigeru a stáhne svého velvyslance ze země v důsledku převratu, který odstranil demokraticky zvoleného prezidenta. Nigerská junta v reakci uvedla, že oznámení signalizuje „nový krok směrem k suverenitě“ země.

Francie si od červencového převratu ponechala v Nigeru přibližně 1500 vojáků. Opakovaně odmítla příkaz nové junty, aby její velvyslanec odešel, s tím, že Francie neuznává vůdce převratu jako legitimní.

Otevřít v galerii (3)
V Nigeru se moci chopili po převratu tamní vojáci
V Nigeru se moci chopili po převratu tamní vojáciZdroj: Profimedia

Na finále Super Bowlu vystoupí zpěvák Usher

Americký zpěvák a skladatel Usher bude hlavní hvězdou Super Bowlu, který proběhne 11. února v Las Vegas. Hudebník, jenž získal již osm cen Grammy, se na vystoupení na finále NFL, tedy profesionální ligy amerického fotbalu, těší.

Je pro mě ctí na celý život konečně zaškrtnout výkon v Super Bowlu z mého seznamu. Nemůžu se dočkat, až ukáži světu show, která se nepodobá ničemu jinému, co ode mě dosud viděli, "

řekl Usher v prohlášení.

Mezi jeho nejznámější skladby patří Confessions, které se ve Spojených státech prodalo již více než 10 milionů kusů. V současnosti se veřejnosti prezentuje vlastním představením Las Vegas My Way a sérií show v Paříži, upozornila agentura AP.

Otevřít v galerii (3)
Na Super Bowlu vystoupí Usher
Na Super Bowlu vystoupí UsherZdroj: Profimedia

Vědci začali zkoumat vzorek asteroidu sondy NASA

Vzorek asteroidu starý 4,5 miliardy let, který v neděli přistál na Zemi, přinese vědcům NASA příležitost dozvědět se více o původu naší Sluneční soustavy. Vzorek uvolnila sonda OSIRIS-REx. Ta jej původně odebrala v roce 2020 a letos v květnu se vydala na dlouhou zpáteční cestu na Zemi. 

Výzkumný tým již provedl první hodnocení vzorku, aby se ujistil, že kapsle není žádným způsobem poškozena,“ 

řekl k tomu Rich Burns, projektový manažer OSIRIS-REx. 

Při průletu kolem Země uvolnila sonda kapsli vzorku ze vzdálenosti 63 tisíc mil, tedy zhruba 100 tisíc kilometrů, poznamenala CNN.

Otevřít v galerii (3)
Vzorek asteroidu může přinést zajímavé poznatky
Vzorek asteroidu může přinést zajímavé poznatkyZdroj: Pixabay

 

Zdroj: Ceskenoviny.cz, CNN, AP

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tagy: