Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Vakcína poputuje do krajů. Cestování v roce 2021. Další pokračování Wonder Woman

Sabina Štaubertová
28. prosince 2020
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Gal Gadot

Warner Bros. oznámil natáčení pokračování snímku Wonder Woman 3 a očekává, že jeho premiéra bude již v kině! Vakcíny v příštím týdnu poputují do krajů, a jak vypadají predikce na cestování v budoucnosti? Nejen tyhle zprávy vám přináší pondělní Ranní ptáče.

Do krajů poputují příští týden dodávky vakcíny proti COVID-19

Otevřít v galerii (5)
Premiér Andrej Babiš
Premiér Andrej BabišZdroj: Ladislav Křivan / MAFRA / Profimedia

Další dodávka vakcíny od firem Pfizer a BioNTech poputuje do krajů. Jedná se celkem o 19 500 dávek, které jsou určené pro zdravotníky a rizikové skupiny. Pouze tato vakcína byla dosud schválena pro použití v Evropské unii.

Premiér Andrej Babiš (ANO) na svém facebookovém profilu oznámil, že nové dodávky vakcíny proti COVID-19 budou určeny i pro regionální nemocnice. Současně také občany požádal o trpělivost, protože se nejdřív musí očkovat zdravotníci a lidé, pro které představuje COVID-19 největší riziko.

“Potom přijdou na řadu další,”

uvedl ve svém prohlášení.

Prognóza na cestování v příštím roce

Otevřít v galerii (5)
Žena na letišti
Žena na letištiZdroj: Freepik.com

Současně s příchodem očkováním proti COVID-19 napříč kontinenty se začíná řešit otázka, jaká je budoucnost nakupování, chození do kina nebo cestování. Několik společností již začalo vyvíjet aplikace pro chytré telefony, aby lidé mohli nahrát podrobnosti o svých testech a očkováních. Chtějí tak vytvářet digitální stopu, která by mohla být zobrazena třeba při vstupu do kina, kanceláří nebo při vstupu do jiných zemí. 

Aplikace CommonPass spolupracuje i s několika leteckými společnostmi jako je například Lufthansa, Swiss Airlines, United Airlines. Aplikace umožňuje uživatelům nahrávat lékařská data, jako je výsledek testu COVID-19, doklad o očkování nebo případně zdravotní osvědčení, kterým se uživatel prokáže v místech příletu a odletu na základě jeho itineráře.

Pronájem 2kk s balkonem, Praha 5 Smíchov, 75m
Pronájem 2kk s balkonem, Praha 5 Smíchov, 75m, Praha 5

Klimatické změny způsobily v roce 2020 enormní ztráty

Otevřít v galerii (5)
Globální oteplování
Globální oteplováníZdroj: Freepik.com

Podle zprávy charitativní organizace Christian Aid svět v roce 2020 platil za extrémní počasí velmi vysokou cenu. Studie klimatických změn přináší tragická čísla a zmiňuje události, při kterých došlo ke ztrátám tisíců životů a velkým nákladům na pojištění. 

Většina událostí se odehrála v Asii. Třeba povodně v Číně a Indii způsobily v loňském roce škody za více než 40 miliard dolarů. V USA způsobily hurikány a požáry ztráty asi 60 milionu dolarů. 

Trump podepsal stimulační balíček

Otevřít v galerii (5)
Donald Trump
Donald TrumpZdroj: Profimedia.cz

Americký prezident Donald Trump podepsal zákon o výdajovém balíčku na podporu nezaměstnanosti pro postižené koronavirovou krizí, který původně odmítl podepsat.

Trump původně zákon odmítl podepsat s tím, že chce lidem poskytnout jednorázové platby. Zpoždění podpisu mělo dopad na miliony Američanů, kteří ztratily práci. Balíček pomoci v hodnotě 900 miliard dolarů byl nakonec schválen Americkým Kongresem po měsících vyjednávání.

Warner Bros. oznámil natáčení pokračování Wonder Woman

Otevřít v galerii (5)
Gal Gadot
Gal GadotZdroj: Profimedia.cz

Studio Warner Bros. po premiéře filmu Wonder Woman 1984 oznámilo natáčení pokračování. Snímek překonal očekávání i přesto, že byl uveden během pandemie  a utržil 16,7 milionů dolarů. Téměř polovina předplatitelů HBO Max sledovala film v den jeho uvedení a miliony dalších prostřednictvím kabelového nebo bezdrátového přístupu. 

“Vzhledem k tomu, že fanoušci po celém světě nadále obdivují Dianu Prince, která je inspirací pro Wonder Woman 1984, jsme nadšeni, že můžeme pokračovat v jejím příběhu s Gal a Patty, kteří se vrátí a uzavřou dlouho plánovanou trilogii,”

uvedl ve svém prohlášení šéf Warner Bros. Toby Emmerich. 

Podle tiskové zprávy se režie opět ujme režisérka Patty Jenkinsová a v hlavní roli znovu zazáří izraelská herečka Gal Gadot.

Tímto se s vámi pro dnešek loučíme a přejeme úspěšný start do nového týdne s citátem populárního českého herce Jana Wericha:

„Mějte dobrou náladu. Dobrá nálada sice vaše problémy nevyřeší, ale naštve tolik lidí kolem, že stojí za to si ji užít."  

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze