Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Přelomová změna Oscarů. Ronaldo střelil jubilejní branku. Tesla zažila černé úterý

Linda Veselá
09. září 2020
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty

Přejeme vám krásnou středu! Co dnes nedalo našemu Rannímu ptáčeti spát? Pojďte se s námi podívat na výběr dnešních aktualit.

Nová pravidla kurzarbeitu v Česku?

Česká vláda dnes bude schvalovat návrh nových pravidel kurzarbeitu - zkrácené práce s částí mzdy od státu za neodpracovaný čas.

Opatření by mohlo pomoci při prudkém růstu nezaměstnanosti, přírodních pohromách či epidemiích. Aby zabránil propuštění, Úřad práce by při vážném ohrožení ekonomiky mohl začít vyplácet pomoc v částečné zaměstnanosti.

Vakcína proti koronaviru v ohrožení

Americká firma AstraZeneca celosvětově pozastavila testování vakcíny proti koronaviru. Příčinou byly nevysvětlené komplikace, které postihly jednoho z účastníků z Velké Británie. V případě vývoje léčiv však jde o běžné preventivní opatření.

Vakcína giganta v oblasti léčiv je prozatím považována za jednu z nejnadějnějších - minimálně v USA je jednou ze tří vakcín proti koronaviru, které jsou v pokročilejších fázích vývoje.

„Při velkých testech může náhodně dojít k onemocnění, musí se to však nezávisle a opatrně prověřit. Pracujeme na vypracování posudku o této ojedinělé události, abychom minimalizovali jakýkoliv potenciální dopad na časový harmonogram testů.“

Otevřít v galerii (7)
Muž si z práce odnáší krabici s věcmi
Muž si z práce odnáší krabici s věcmiZdroj: freepik.com/photos/business

Ronaldo střelil jubilejní branku

Portugalští fotbalisté porazili Švédy v Lize národů 2:0. Oba góly střelila fotbalová legenda Cristiano Ronaldo. Jako první Evropan navíc dosáhl stovky reprezentačních gólů. K dorovnání rekordu Íránce Aliho Daeího mu tak chybí už jen osm branek.

Černý den pro Teslu

Technologický gigant Tesla zažil zatím nejčernější úterý od začátku roku. Akcie amerického výrobce elektromobilů klesly o pětinu.

Otevřít v galerii (7)
Válečné lodě se plaví po moři
Válečné lodě se plaví po mořiZdroj: pixabay.com

V pátek se Tesla překvapivě nedostala do akciového indexu Standard & Poor´s 500, což analytiky překvapilo. Propad pak umocnilo oznámení, že se americká automobilka General Motors dohodla na strategickém partnerství s firmou Nikola, která vyrábí elektrické nákladní automobily.

Prodej luxusního mezonetu 3+kk se střešní
Prodej luxusního mezonetu 3+kk se střešní, Praha 5

Minority před i za kamerou

Co všechno bude muset film splnit, aby mohl na Oscarech v budoucnu bojovat o cenu v hlavní kategorii? Od roku 2024 to nově bude zastoupení menšin před i za kamerou. Proporčně zastoupení budou muset být lidé jiné barvy pleti, ženy, lidé s postižením či členové LGBTQ komunity. Opatření přitom zasáhne celý proces výroby: bude se týkat jak herců, tak zaměstnanců produkce, marketingu i stážistů. Filmová akademie tím reaguje na kritiku, že dostatečně nepodporuje tvůrce jiné barvy pleti.    

Předseda Akademie David Rubin a generální ředitel Dawn Hudson opatření komentovali ve společném prohlášení:

„Věříme, že tyto standardy pro inkluzi budou katalyzátorem pro dlouhotrvající, zásadní změnu v našem průmyslu.“

Otevřít v galerii (7)
Vůz Tesla
Vůz TeslaZdroj: pixabay.com

U norských břehů našli dávno potopenou loď

I přesto, že si německý křižník dobývající Norsko za II. Světové války získala své místo v učebnicích dějepisu, nikdo přesně nevěděl, kde se nachází. Až do teď!

Otevřít v galerii (7)
Vědec drží vakcínu proti koronaviru
Vědec drží vakcínu proti koronaviruZdroj: freepik.com/photos/medical

Potápěčům se ho podařilo najít u norských břehů více než 450 metrů pod hladinou, kde ležel od té doby, co ho před 80 lety potopilo torpédo. Plavidlo, které měří 175 metrů a které stále zdobí nacistická svastika, vedlo v dubnu 1940 úder na norské město Kristiansand.

Konec nekonečné reality show

Otevřít v galerii (7)
Soška Oscara spolu s popcornem
Soška Oscara spolu s popcornemZdroj: freepik.com/photos/space

Více než desítka let a stovky epizod. I když si někteří z nás mysleli, že se populární americká reality show Držte krok s Kardashianovými bude vysílat do nekonečna, máme pro její fanoušky smutnou zprávu – nebude. Příští rok seriál mapující soukromí klanu Kardashianů po dvaceti sériích končí.

Novinu oznámila Kim Kardashian West na svém Instagramu. Přichází po měsících nízkého hodnocení seriálu a odchodu jedné ze sester, Kourtney Kardashian.

A to už je od nás pro dnešek všechno! Přejeme Vám pohodový den. Proč si ho nezpříjemnit třeba příjemnou knížkou? Jak řekl ruský básník Alexander Sergejevič Puškin:

„Čtení je nejlepší učení. Sledovat myšlenky velkého člověka - to je ta nejzajímavější věda.“

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze