Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Vakcína proti malárii. Navalnyj ukončil hladovku. Barbra Streisand slaví narozeniny

Sabina Štaubertová
24. dubna 2021
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Barbra Streisand

Krásné sobotní ráno! Letiště Václava Havla zaznamenalo pokles cestujících. Joe Biden mluvil s tureckým prezidentem, co bylo předmětem jejich diskuse? Možný pokrok v boji s malárií. Sexbomba Barbra Streisand má narozeniny. Novinky z domova i ze světa přináší dnešní Ranní ptáče. 

Značný pokles cestujících na letišti Václava Havla

Otevřít v galerii (5)
Letadlo na letišti Václava Havla
Letadlo na letišti Václava HavlaZdroj: Pixabay

Koronavirová krize má důsledky téměř na všechna odvětví. Ani letiště Václava Havla není výjimkou. Počet cestujících klesl o 90 %. Statistiky zaznamenávají v průběhu března 2021 odbavení 434 719 cestujících, oproti tomu v roce minulé bylo odbaveno 458 000 cestujících.

Pokles u celkových provozních výsledků za minulý měsíc nastal v souvislosti s nastavenými opatřeními na hranicích v České republice i v zahraničí, které byly zavedeny v reakci na šíření nákazy onemocnění COVID-19. Vliv na výsledky měla zároveň i klesající poptávka po létání po celém světě,“ 

uvedla mluvčí Letiště Praha Kateřina Pavlíková. Statistiky nasvědčují tomu, že meziroční pokles je 79,98 %. V minulosti byla nejfrekventovanější linka Praha-Londýn. Kromě komerčních letů se pokles projevuje i na odbavení zboží, který klesl o 5,59 %. Ještě hůř jsou na tom naši slovenští sousedé.

Pronájem luxusního bytu 5+1, Praha 1 Petrská
Pronájem luxusního bytu 5+1, Praha 1 Petrská, Praha 1

Alexej Navalnyj ukončil protestní hladovku

Otevřít v galerii (5)
Alexej Navalnyj
Alexej NavalnyjZdroj: Profimedia

Ruský právník a politický opoziční aktivista Alexej Anatoljeviš Navalnyj, kterého ruský soud odsoudil dne 2. února 2021 ke tří a půl letům odnětí svobody oznámil, že ukončí protestní hladovku. Bez jídla ve vězení vydržel dlouhých 23 dní. Jeho zdravotní stav je vážený. V průběhu minulého týdne vyplulo na povrch, že se nachází v kritickém stavu a hrozí mu selhání ledvin. Nové zprávy nasvědčují tomu, že Navalnyj požaduje lékařské vyšetření a necítí ruku ani nohu. 

Amerika uznala zabíjení Arménů genocidou

Otevřít v galerii (5)
Joe Biden s rouškou
Joe Biden s rouškouZdroj: Profimedia

Americký prezident Joe Biden a turecký prezident Recep Tayyip Erdogan spolu v pátek hovořili poprvé od doby, kdy se Biden stal prezidentem USA. Součástí jejich hovoru bylo uznání amerického prezidenta, které se týká arménské genocidy v průběhu první světové války. Biden uznal arménské masové zabíjení jako genocidu.

“Pokud jde o arménskou genocidu, můžete zítra očekávat oznámení,”

řekla v pátek novinářům zástupkyně mluvčího amerického ministra zahraničí Jalina Porterová, která současně odmítla sdělit podrobnosti. Více než 1,5 milionu Arménů přišlo o život během první světové války. Turecko již v minulosti uznalo smrt Arménů, ale popřelo, že jejich zavraždění bylo genocidou. Biden je prvním americkým prezidentem, který uznal zabití Arménů genocidou. 

Průlom ve výzkumu vakcíny proti malárii

Otevřít v galerii (5)
Komár
KomárZdroj: Pixabay

Malárie je zákeřná nemoc, která se přenáší kousnutím komára rodu Anopheles, jehož většina jejích obětí žije v tropických oblastech. Malárií je každoročně infikováno více než miliony lidí. Vědci Oxfordské univerzity vyvíjejí vakcínu, která by mohla být účinná právě proti této infekční nemoci. Potencionální nová vakcína se ukázala jako vysoce účinná, když byla vyzkoušena na kojencích v Africe. Právě děti do 5 let jsou jedním z nejrizikovějších skupin, které malárii podlehnou.

Prodej bytu, 3+kk, 288 m², Praha 5, Smíchov
Prodej bytu, 3+kk, 288 m², Praha 5, Smíchov, Praha 5

Barbra Streisand slaví narozeniny

Otevřít v galerii (5)
Barbra Streisand
Barbra StreisandZdroj: Profimedia

Americká diva, herečka a zpěvačka Barbara Joan Streisand, známá pod svým pseudonymem “Barbra” dnes oslaví 79. narozeniny. Její hvězdnou kariéru odstartovala v 60. letech účinkováním v nočních klubech. Své debutové album vydala v roce 1963 a okamžitě se dostala do povědomí veřejnosti, jelikož vyhrála hned dvě ceny Grammy. Není divu, že její tvorba byla vrcholu amerického hudebního žebříčku. Talentovaná Barbra nezůstala pouze v hudební branži, pustila se i do filmu. Vidět ji můžete například v muzikálu Hello, Dolly! Nebo v úspěšnému filmu Funny Girl, za který získala Oscara. Barbra Streisand je stále velmi aktivní. Koncerty má naplánované až do roku 2022. Dnešní oslavenkyni přejeme vše nejlepší, a jak ona sama řekla:

"Život je příliš krátký, tak začněme se zákuskem."

To je od nás pro dnešek vše. Chceme vám popřát poklidnou sobotu a rozloučit se s vámi slovy:

"Náš život je takový, jakým ho učiní naše myšlenky,"

jak řekl císař Římské říše Marcus Aurelius.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze