Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Vánoce Jessie J v nemocnici. Bryant měl rušit smlouvu s Nike. Alexander Wang obviněn

Kateřina Ostrejšová
30. prosince 2020
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Jessie J

Miláček společnosti Nike, Kobe Bryant, se připravoval na ukončení společné smlouvy. Vánoce zpěvačky Jessie J skončily v nemocnici. Módní ikona Alexander Wang je obviněn ze sexuálního napadení. Dozvíte se víc v dnešním Ranním ptáčeti! 

Využití šesti dávek vakcíny z jedné lahvičky místo pěti 

Otevřít v galerii (5)
Lékař nabírá vakcínu.
Lékař nabírá vakcínu. Zdroj: Freepik.com

Ministr zdravotnictví Jan Blatný využil výjimky v zákoně o léčivech a se souhlasem výrobce vydal opatření k využití zbývající šesté dávky společností Pfizer a BioNtech v injekční lahvičce. Z jedné dodávky bude možné už dnes získat až o pět dávek více. Výjimka je udělena do konce března příštího roku. Touto cestou jde více zemí, nejenom Česko.  

„Za přísného dodržení objemu jednotlivých dávek lze použít obsah jedné více dávkové injekční lahvičky až pro šest pacientů, a to v případě, kdy objem očkovací látky v jedné lahvičce umožní odebrání nezbytného objemu jednotlivých dávek pro každou z aplikací,“  

napsalo ministerstvo zdravotnictví ve svém rozhodnutí podepsaném Blatným. Je ovšem zakázáno míchat zbytky dávek z různých lahviček, což by snižovalo účinnost vakcíny. Stejně tak jako musí být dodrženo množství dávky.  

Alexander Wang obviněn ze sexuálního napadení  

Otevřít v galerii (5)
Alexander Wang
Alexander WangZdroj: Profimedia.cz

Módní návrhář Alexander Wang byl obviněn ze sexuálního napadení. Dva populární Instagramové účty (S Model Management a Diet Prada), které se snaží odhalit přestupky ve světě módy a shromažďují obvinění vznesená na sociálních médiích, tvrdí, že newyorský návrhář vícekrát sexuálně obtěžoval.  

Některá obvinění byla učiněna anonymně, dva lidé však o problému promluvili pro Insider.com. Nick Ward, jehož tweet s podrobnostmi o údajném incidentu sdílel v příspěvku účet Diet Prada, řekl, že v roce 2017 ho Alexander Wang chytil nejprve za ruku a později za rozkrok.  

„Když procházel kolem, otočil se, stiskl mě a šel dál, procházeli docela rychle, takže v době, kdy jsem si uvědomil, co se stalo, jsem oznámil svému příteli: ten chlápek mě prostě chytil za ptáka...a všichni reagovali jako: to je prostě Alexander Wang,“ 

řekl Ward, když mluvil o Wangovi. 

Pronájem luxusního bytu 3+kk Pařížská, Praha
Pronájem luxusního bytu 3+kk Pařížská, Praha, Praha 1

Jessie J byla diagnostikována Meniérova choroba  

Otevřít v galerii (5)
Jessie J
Jessie JZdroj: Profimedia.cz

Zpěvačce Jessie J diagnostikovali Meniérovu chorobu (postihující sluchově rovnovážný orgán) poté, co se probudila bez sluchu a nemohla chodit rovně. Na svém Instagramu zpěvačka vysvětlila své trápení, které popsala jako poruchu vnitřního ucha, která vede ke ztrátě sluchu. O klidných svátcích se v jejím případě nedá mluvit. Štědrý den totiž strávila v nemocnici.  

„Jsem ráda, že jsem šla takhle brzy, rychle zjistili, co se mnou je a nasadili ten správný lék, takže se dnes cítím mnohem lépe,“  

popsala Jessie J. Maniérova choroba se může projevit v jakémkoliv věku, ale nejčastěji postihuje mladé lidi. Mezi hlavní příznaky patří ztráta sluchu a pískání v uších.  

Kobe Bryant se před smrtí připravoval zrušit smlouvu s Nikem  

Otevřít v galerii (5)
Kobe Bryant
Kobe BryantZdroj: nike.com

Basketbalová legenda Los Angeles Lakers - Kobe Bryant - měl v úmyslu ukončit svůj 17letý vztah se svým dlouholetým sponzorem Nike. Přestože měl pětinásobný mistr NBA velmi úspěšnou řadu obuvi, chtěl se zaměřit na vytvoření tenisek “Mamba” s revolučním hráčským modelem.  

Americký investor a spoluzakladatel Sherpa Capital uvedl na Twitteru, že se s Bryantem setkal v prosinci 2019, aby projednali plány na novou společnost. Bryant podle něho nebyl spokojený s průběhem kontraktu – s marketingovým a propagačním závazkem společnosti Nike.  

Bryant, stejně jako mnoho jiných sportovců, toužil po autonomii nad svou vlastní značkou. “Mamba” by tedy byla ideálním únikem.  

Software, který hledá zranitelná místa produktů Apple? 

Otevřít v galerii (5)
Produkty značky Apple.
Produkty značky Apple. Zdroj: Pixabay.com/Firmbee

Federální soudce na Floridě včera zamítl stížnosti společnosti Apple na porušení autorských práv vůči startupu na Floridě, jehož software pomáhá bezpečnostním vědcům najít zranitelná místa v produktech Apple. Soudce rozhodl ve prospěch společnosti Corellium LLC a uvedl, že je software férový a pomáhá vývojářům najít bezpečnostní chyby.   

Společnost Apple obvinila společnost Correlium z toho, že v zásadě replikovala iOS (operační systém pro telefony iPhone), aby vytvořila virtuální zařízení provozované na iOS, jejichž jedinou funkcí bylo spouštět neautorizované kopie systému na hardwaru jiného výrobce než Apple.  

„Zisková motivace společnosti Corellium nenarušuje její obranu spravedlivého použití, zejména s ohledem na veřejný přínos produktu,“  

uvedl soudce Smith z Fort Lauderdale. Společnosti Apple nepomohl ani ten argument, že spuštění jednalo ve špatné víře tím, že prodávali svůj produkt bez rozdílu, a to i potenciálním hackerům, a nevyžadovali, aby uživatelé hlásili chyby společnosti Apple.

To je od nás zatím vše. Užívejte si krásného dne s myšlenkami na slova německého fyzika Alberta Einsteina: 

"Existuje tisíce způsobů, jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.“

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze