Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Vánoční píseň Eda Sheerana a Eltona Johna. Krejčířova vila vydražena. Barbados se stal republikou

Kateřina Ostrejšová
01. prosince 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty čtení
Ed Sheeran

Přejeme vám krásné ráno, i dnes jsme si pro vás připravili přehled aktuálních informací. Máte se na co těšit! 

Nová varianta koronaviru způsobila krátkodobý propad Bitcoinu 

Otevřít v galerii (8)
Cena bitcoinu lehce poklesla
Cena bitcoinu lehce poklesla Zdroj: Unsplash

Tradiční trhy i trhy s kryptoměnami se propadly po zveřejnění zpráv, že v Jižní Africe byla objevena další varianta Covidu-19. Tyto zprávy způsobily krátký propad ceny Bitcoinu pod úroveň 54 tisíc dolarů. Pokles je připisován také poslednímu čínskému tvrdému zásahu proti kryptoměnám. Někteří analytici také poukazují na smrt křečka jménem Mr. Goxx, který obchodoval s kryptoměnami. Ať byla příčina jakákoli, propad byl nákupní příležitostí pro prezidenta El Salvadoru, Nayiba Bukeleho, který nakoupil 100 „zlevněných“ Bicoinů do národní pokladnice. 

Chcete si vzít hypotéku? Počítejte s tvrdšími podmínkami a vyššími úroky 

Otevřít v galerii (8)
Vzít si hypotéku už nebude moct jen tak někdo
Vzít si hypotéku už nebude moct jen tak někdo Zdroj: Unsplash

Jedna změna za druhou. I tak by se dal v poslední době charakterizovat hypoteční trh. Česká národní banka do něj totiž výrazně zasáhla a od dubna příštího roku zpřísnila podmínky pro zisk hypotéky. Snížila limit LTV na 80 % a znovu bude vyžadovat dodržování ukazatelů DTI a DSTI. Ještě předtím navýšila základní úrokovou sazbu, která dnes činí 2,75 %. Hypoteční úroky proto míří ke čtyřprocentní hranici, některé banky ji již překročily. S trhem hýbou také enormní ceny nemovitostí, zapříčiněné mimo jiné neutuchající poptávkou. Přesto se letošní rok zapíše do historie jako rekordní, co se týče objemu sjednaných úvěrů – ten by se měl dle odhadů vyšplhat až na 400 miliard korun. Lidé se totiž snažili ještě využít poslední šanci na výhodné sazby. Ostatním se s novými opatřeními sen o vlastním bydlení dost možná rozplyne.  

Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem
Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem, Praha 1

Bankovní identitu má skoro polovina Čechů. Roste i zájem o datové schránky 

Otevřít v galerii (8)
Bankovní identitu má skoro polovina Čechů
Bankovní identitu má skoro polovina ČechůZdroj: Unsplash

Občané mohou už více než tři čtvrtě roku přistupovat ke službám veřejné správy prostřednictvím přihlašovacích údajů do internetového bankovnictví. Po tuto dobu funguje služba bankovní identity, která je výsledkem spolupráce Ministerstva vnitra, tuzemských bank a České bankovní asociace. Zájem Čechů o tento způsob komunikace roste, k dnešnímu dni je v oběhu bezmála 8 milionů identifikačních prostředků, které jsou rozprostřeny mezi 4,7 milionu občanů. Během pandemie raketově narostl i zájem o datové schránky – jejich počet vzrostl na téměř 1,4 milionu. 

Romantika a záplava květin v podání Priyanky Chopry 

Otevřít v galerii (8)
Priyanka Chopra a Nick Jonas
Priyanka Chopra a Nick Jonas Zdroj: Profimedia

Herečka Priyanka Chopra vyrazila na udílení cen The Fashion Awards 2021 v Londýně s manželem, zpěvákem Nickem Jonasem. Zamilovanou dvojici nešlo přehlédnout. Stejně poutavé byly i krásné dlouhé květinové šaty, které si pro tento večer Priyanka oblékla. 

Krejčířova vila v Černošicích u Prahy se vydražila za 21,38 milionu korun 

Otevřít v galerii (8)
Krejčířova vyla se vydražila
Krejčířova vyla se vydražila Zdroj: Unsplash

Dům odsouzeného Radovana Krejčíře v Černošicích u Prahy se dnes konečně vydražil, v osmém pokusu dražby přihazovali dva zájemci. Vyvolávací cena byla 21,1 milionu korun. 

Ed Sheeran a Elton John spolu nazpívali vánoční song 

Otevřít v galerii (8)
Elton John
Elton John Zdroj: Profimedia

Dva úspěšní zpěváci z Anglie Elton John a Ed Sheeran si na tyto Vánoce připravili hudební překvapení. Společnou písničku s názvem Merry Christmas oznámili na svých sociálních sítích a vychází již tento pátek! 

Očkování proti covidu pro děti od pěti let získá Česko o týden dřív 

Otevřít v galerii (8)
Očkování dětí se blíží
Očkování dětí se blíží Zdroj: Freepik

Vakcíny proti covidu pro děti od pěti do 11 let dorazí do Česka v týdnu od 13. prosince. Oproti původnímu termínu je to o týden dříve. Na twitteru o tom informoval tým Chytré karantény. Registrace dětí od pěti do 12 let by podle pondělního vyjádření ministra zdravotnictví v demisi Adama Vojtěcha měla začít 13. prosince. Česko má zatím objednáno 300 000 dávek. Dětí ve věku pět až 11 let je v Česku podle dat Českého statistického úřadu téměř 800 000. 

Barbados se stal republikou  

Otevřít v galerii (8)
Rihanna
Rihanna Zdroj: Profimedia

Karibský ostrov Barbados se včera stal republikou a oficiálně už jeho hlavou není britská královna Alžběta II., ale prezidentka Sandra Masonová, která slavnostně složila přísahu. Ceremoniál, jehož se účastnil za britskou královnu její syn princ Charles, se uskutečnil v den 55. výročí získání nezávislosti této někdejší britské kolonie. Vznik republiky slavily v ulicích metropole Bridgetownu davy lidí a barbadoská premiérka Mia Mottleyová při této příležitosti oznámila, že populární zpěvačka Rihanna, rodačka z toto ostrova, bude prohlášena národní hrdinkou. 

Přejeme vám krásnou středu a budeme se těšit zase zítra. Posíláme slova Virginie Woolf: 

“Pokud neříkáte pravdu o sobě, nemůžete ji říkat o jiných lidech.” 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze