Top hledané
Výsledky (0)
Majetek domácích miliardářů se opět rozrostl. Vedle Kellnerové a Vítka posílil zejména Karel Komárek

Ranní ptáče: Vdova po Petru Kellnerovi je nejbohatší Češkou. Italové volili v předčasných volbách

Radek Polák
26. září 2022
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Vdově po Petru Kellnerovi se dál ekonomicky daří

Oživení ekonomiky po ukončení omezení kvůli pandemii či úspěšné investice a expanze v zahraničí pomohly upevnit postavení nejbohatších Čechů. Na špici zůstává Renata Kellnerová spolu s Radovanem Vítkem. Již více než 260 tisíc mužů opustilo po vyhlášení mobilizace Rusko. Putinův režim proto nechá možná raději zavřít hranice.

Nejbohatší zůstává Kellnerová

Na špici žebříčku nejbohatších Čechů a Slováků, který sestavuje týdeník Euro, je s majetkem za 265 miliard korun opět Renáta Kellnerová, vdova po někdejším většinovém majiteli investiční skupiny PPF Petru Kellnerovi.

Stejně jako loni je na druhém místě žebříčku Eura realitní magnát Radovan Vítek. Jeho majetek vzrostl z loňských 98 na 170 miliard. Na třetí místo se posunul majitel finanční skupiny KKCG Karel Komárek, který zaznamenal nárůst majetku z 80 na 155 miliard.

Z loňského třetího místa klesl letos na čtvrté majitel Energetického a průmyslového holdingu (EPH) Daniel Křetínský. I jeho majetek se ale meziročně zvýšil, a to o 11 miliard korun na 94 miliard. Polepšil si i bývalý premiér Andrej Babiš, který se letos dostal ze šesté na pátou příčku.

Byt na pronájem Praha 1 - 128m
Byt na pronájem Praha 1 - 128m, Praha 1

Více než čtvrt milionů mužů již kvůli mobilizaci uteklo z Ruska

Z Ruska uprchlo od středečního vyhlášení částečné mobilizace již více než 260 tisíc mužů. S odvoláním na zdroj blízký Kremlu, který cituje statistiky tajné služby FSB, to uvedl opoziční list Novaja Gazeta.

Představitelé bezpečnostních složek a silových ministerstev podle deníku navrhují uzavřít hranice. Atmosféra je nyní taková, že takzvaní silovici se snaží Putina přesvědčit, aby hranice uzavřel, "než bude pozdě".

Některá ruská média citovala zdroje, podle nichž ruské úřady uzavřou hranice pro osoby v branném věku již po referendech o připojení k Rusku na okupovaných územích Ukrajiny, což by mělo být v úterý 27. září.

Otevřít v galerii (4)
Některým Rusům se nechce sloužit Putinovu režimu
Některým Rusům se nechce sloužit Putinovu režimuZdroj: Pixabay

Vítězem v Itálii pravicové strany v čele s Meloniovou

Blok pravicových stran se podle odhadů televize RAI stal jasným vítězem předčasných parlamentních voleb v Itálii. Se ziskem 41 až 45 procent hlasů bude mít zřejmě dost křesel na ovládnutí obou komor parlamentu. Předsedkyně strany Bratři Itálie Giorgia Meloniová tak má nakročeno k tomu, aby se stala první premiérkou v dějinách Itálie.

Bratři Itálie jsou nejsilnějším uskupením v bloku pravicových stran. Sama Meloniová byla dříve mimo jiné členkou mládežnické organizace Italského sociálního hnutí, kde se angažovali nostalgici fašistického režimu. Ve vítězném uskupení je i pravicově populistická strana Liga bývalého ministra vnitra Mattea Salviniho a Vzhůru Itálie expremiéra Silvia Berlusconiho

Otevřít v galerii (4)
Itálie hlásí změnu ve vedení země
Itálie hlásí změnu ve vedení zeměZdroj: Pixabay

Zelenskyj je nejvlivnějším současným Židem, tvrdí Jerusalem Post

Mezi nejvlivnější současné Židy světa patří podle magazínu Jerusalem Post ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, který tak porazil mimo jiné i bývalého izraelského premiéra Benjamina Netanjahua či amerického ministra zahraničí Antonyho Blinkena.

"Jeho houževnatost a odvaha se staly legendárními a vysloužily si přirovnání k Winstonu Churchillovi. Nejprve byl přitom považován za kuriozitu – pokud o něm někdo mimo Ukrajinu přemýšlel – kvůli tomu, že hrál ukrajinského prezidenta v sitcomu, a teprve poté hrál tuto roli ve skutečném životě,“

napsal magazín.  

Otevřít v galerii (4)
Jerusalem Post tipoval, kdo je nejvlivnějším Židem současnosti
Jerusalem Post tipoval, kdo je nejvlivnějším Židem současnostiZdroj: Pixabay

Náraz výletního balónu vypnul elektřinu v části hlavního města

Zhruba desetina Prahy byla včera večer 20 minut bez elektřiny. Výpadek postihl lokality zásobované rozvodnou Chodov, tedy části Prahy 2, 4 a 10. Do elektrického vedení vletěl větší výletní balon s pasažéry a došlo tak k automatickému vypnutí.

Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha
Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha, Praha 5

"V důsledku výpadku elektrické energie v oblasti Prahy 2, Prahy 4 a Prahy 10 evidujeme zvýšený počet požadavků na vyproštění osob uvízlých ve výtahu,"

napsali hasiči na twitteru. Omezení v provozu tramvajových linek se podle organizátora pražské integrované dopravy (PID) týkalo oblasti od Nuslí až do Strašnic.

Otevřít v galerii (4)
Za výpadek proudu mohl výletní balón
Za výpadek proudu mohl výletní balónZdroj: Pixabay

Zdroje: ČTK, AP, Euro

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze