Top hledané
Výsledky (0)
Lara Trumpová souhlasila s kandidaturou na spolupředsedkyni Národního republikánského výboru

Ranní ptáče: Ve vedení republikánů chce mít Trump svou rodinu. Bitcoin a další kryptoměny jsou na vzestupu

Radek Polák
13. února 2024
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Rodina je pro Trumpa důležitá

Kandidát na amerického prezidenta Donald Trump není spokojený s dosavadní šéfkou republikánů Ronnou McDanielovou a chce ji nahradit svou snachou Lary. Bitcoin posílil o 5,17 procenta. Dařilo se rovněž dalším kryptoměnám – ether zdražila o více než čtyři a Coinbase o 5 procent.

Trump prosazuje do vedení republikánů svou snachu

Pravděpodobný republikánský kandidát na příštího amerického prezidenta Donald Trump podpořil kandidaturu své snachy Lary Trumpové do vedení strany. V něm by podle Trumpa měla stanout po boku dosavadního šéfa republikánů v Severní Karolíně Michaela Whatleye. Ten by se podle Trumpa měl stát předsedou Národního republikánského výboru, zatímco manželka Trumpova syna Erica by měla zastávat funkci spolupředsedkyně. Trumpovi podle médií dosavadní šéfka republikánů McDanielová leží v žaludku kvůli údajně špatné práci při shánění peněz na kampaň a nevýrazným výsledkům z minulých voleb. Trump v roce 2020 prohrál se současným prezidentem Joem Bidenem a strana v doplňovacích kongresových volbách o dva roky později zaostala za očekáváními, upozornil portál Ceskenoviny.cz.

Bitcoin poprvé od roku 2021 přesáhl hranici 50 tisíc dolarů

Bitcoin včera podle serveru Ceskenoviny.cz zdražil o 5,17 procenta a poprvé od roku 2021 přesáhl psychologickou hranici 50 tisíc amerických dolarů, tedy 1,17 milionu korun. Nejstarší a nejrozšířenější kryptoměně pomáhá očekávání, že americká centrální banka letos sníží základní úrokovou sazbu. Ochotu investorů vkládat peníze do bitcoinu podpořil minulý měsíc i souhlas amerických regulačních orgánů s burzovně obchodovanými fondy (ETF), které mají sledovat jeho cenu. Nahoru i druhá nejrozšířenější kryptoměna ether. Ve stejnou dobu posilovala o více než čtyři procenta a přesáhla cenu 2600 dolarů. Oživení trhu s kryptoměnami pomohlo i akciím kryptoměnové burzy Coinbase, které přidaly kolem pěti procent.

Luxusní byt na pronájem, Praha 1 Staré město
Luxusní byt na pronájem, Praha 1 Staré město, Praha 1
Otevřít v galerii (2)
Kryptoměny se vezou na vlně dalšího očekávání
Kryptoměny se vezou na vlně dalšího očekáváníZdroj: Pixabay

Švýcaři zahájili vyšetřování kvůli diskriminaci Židů

Hlavní švýcarská židovská organizace v pondělí odsoudila antisemitský nápis vyvěšený v lyžařském obchodě poblíž Davosu, který Židům zakazuje půjčovat si vybavení z obchodu. Ve městě, které je známé tím, že každoročně v lednu pořádá setkání globálních elit Světového ekonomického fóra, se totiž na jednom z místních obchodů objevil nápis, že již nebude pronajímat vybavení jako sáňky, lyže a sněžnice „našim židovským bratrům“ po sérii „velmi nepříjemných incidentů, včetně krádeže saní.“ Policie v regionu Graubünden v e-mailu uvedla, že zahájila vyšetřování možného trestného činu porušení zákona zakazujícího diskriminaci a podněcování k nenávisti, uvedla agentura AP.

Otevřít v galerii (2)
Obchod v blízkosti Davosu vzbudil kontroverze
Obchod v blízkosti Davosu vzbudil kontroverzeZdroj: Pixabay

Beyoncé vydává dvě nové country písně

Beyoncé přišla se dvěma novými country skladbami, které se jmenují Texas Hold ‘Em a 16 Carriages. Ty se již objevily mimo jiné na jejích webových stránkách a dále také na platformách Tidal, YouTube a Spotify. Anoncují desku Act II, jež by měla vyjít 29. března. Obě písně ještě předtím předznamenala fiktivní reklama značky Verizon. Zpěvačka byla vedle toho také uvedena v televizním vysílání Allegiant Stadium, kde s manželem Jay-Z sledovala letošní Super Bowl, jak informovala agentura AP.

 

Zdroje: Ceskenoviny.cz, AP

 

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tagy: