Top hledané
Výsledky (0)
Kvůli porušování Listiny základních práv EU si musí Maďaři na další peníze počkat

Ranní ptáče: Více než 800 miliard Maďarsko zatím nedostane. Další kolo jednání o vedení Prahy začíná již dnes

Radek Polák
23. prosince 2022
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Orbán má další starosti

Dokud vláda premiéra Viktora Orbána nesplní soubor podmínek souvisejících mimo jiné s justicí a bojem proti korupci, nedostane od Evropské unie další peníze na rozvoj Maďarska. Koalice Spolu chce mít dohodu o vedení Prahy do ledna, nové kolo jednání s Piráty startuje již dnes.

EU neodsouhlasila finanční pomoc Maďarsku

Evropská komise bude blokovat veškerých 22 miliard eur, tedy zhruba 833 miliard korun z kohezních fondů Evropské unie určených pro Maďarsko, dokud tamní vláda nesplní podmínky související s nezávislostí justice, akademickými svobodami, právy LGBTQ+ komunity a azylovým systémem. Částka představuje peníze, které má Maďarsko dostat v letech 2021 až 2027.

Podle Evropské komise Maďarsko nedodržuje Listinu základních práv EU a peníze nemohou být proto zatím vyplaceny.

Pronájem Luxusního mezonetu, 2+kk, Praha
Pronájem Luxusního mezonetu, 2+kk, Praha, Praha 1

Budeme s maďarskými úřady dál pracovat na vyřešení této situace,"

uvedla v té souvislosti evropská komisařka pro soudržnost a reformy Elisa Ferreiraová, napsal portál České tiskové kanceláře Ceskenoviny.cz.

Spolu chce mít dohodu o vedení Prahy do ledna

Nové kolo jednání o koaliční dohodě v Praze vítězné hnutí Spolu s Piráty, kteří skončili na třetím místě, proběhne dnes. Dohodu, která by se opírala o vládní půdorys, se bude snažit vyjednat ještě i s hnutím STAN do poloviny ledna, informoval portál Echo24.cz.

Podle kandidáta na primátora Bohuslava Svobody je Spolu ochotno slevit ze svých požadavků, včetně počtu radních, což podle Pirátů a STAN zatím představuje hlavní překážku pro navázání spolupráce. Na nové vedení města se čeká po volbách již tři měsíce.

Otevřít v galerii (4)
Dočká se hlavní město konečně nového vedení?
Dočká se hlavní město konečně nového vedení?Zdroj: Pixabay

Eva Kailiová zůstane ve vazbě, rozhodl soud

Bývalá místopředsedkyně Evropského parlamentu Eva Kailiová, která čelí obvinění z korupce, zůstane nadále ve vazbě. Rozhodl o tom soud v Bruselu, který jí prodloužil vazbu o měsíc.

Politička, kterou její kolegové tento měsíc zbavili funkce místopředsedkyně europarlamentu, se do vazby spolu s trojicí dalších osob dostala 11. prosince kvůli podezření, že se za finanční a věcné dary snažila uplatňovat svůj vliv ve prospěch Kataru. Obviněna je také z praní špinavých peněz. Ta však vinu popírá, jak uvedly Ceskenoviny.cz.

Otevřít v galerii (4)
Evropský parlament bude asi bez Kailové
Evropský parlament bude asi bez KailovéZdroj: Pixabay

Justin Bieber se pustil do módní značky H&M

Zpěvák Justin Bieber veřejně kritizoval na svém Instagramu značku H&M, kde vyzval svých více než 270 milionů fanoušků, aby si nekupovali kolekci, se kterou populární módní síť nově vyrukovala. H&M v ní totiž použilo grafické podklady s jeho obličejem a částí textu skladby, informoval Czechcrunch.cz.

„Vše proběhlo bez mého vědomí a potvrzení. Kdybych byl vámi, tak bych si to nekupoval,“

napsal zpěvák.

Otevřít v galerii (4)
Zpěvák je po světě známý již od útlého mládí
Zpěvák je po světě známý již od útlého mládí Zdroj: Pixabay

Zakladatel burzy FTX byl propuštěn na kauci

Soudce v New Yorku souhlasil s propuštěním zakladatele zkrachované kryptoměnové burzy FTX Samuela Bankmana-Frieda z vazby na kauci ve výši 250 milionů dolarů, což je v přepočtu zhruba 5,7 miliardy korun. Musí se vzdát svého pasu a setrvat v domácím vězení v domě své matky v Kalifornii do 3. ledna, kdy bude soudní proces s ním pokračovat, napsal server Aktualne.cz.

Žalobci třicetiletého podnikatele viní z „podvodu impozantních rozměrů", který podle nich spočíval ve vykradení miliard dolarů z vkladů zákazníků k nezveřejněným rizikovým investicím prostřednictvím hedgeového fondu Alameda Research.

Otevřít v galerii (4)
Horentní kauce na chvíli pomůže
Horentní kauce na chvíli pomůže Zdroj: Pixabay

Zdroje: Ceskenoviny.cz, Echo24.cz, Czechcrunch.cz, Aktualne.cz

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze