Společnost Visa chystá změny ve fungování platebních karet tak, aby jich lidé nemuseli nosit plné peněženky. Zahraniční agentury informují o zlepšení stavu Roberta Fica, na kterého byl spáchán atentát. Žena z Velké Británie si pravidelným užíváním antibiotik sama způsobila rezistenci na tyto léky. Švýcarsko chce uspořádat velký mezinárodní summit, který by zprostředkoval mír na Ukrajině.
Méně nacpaná peněženka by se mohla díky společnosti Visa stát realitou. Společnost Visa ve středu oznámila zásadní změny v tom, jak budou v nadcházejících měsících a letech fungovat kreditní a debetní karty v USA.
Nové funkce by mohly znamenat, že Američané budou nosit v peněženkách méně fyzických karet a že 16místné číslo kreditní nebo debetní karty vytištěné na každé kartě bude stále méně důležité. Největší změnou pro Američany bude možnost bank vydávat jednu fyzickou platební kartu, která bude propojena s více bankovními účty, uvedla agentura AP.
Atentát spáchaný včera na slovenského předsedu vlády Roberta Fica je v popředí zájmu všech velkých světových médií a zpravodajských agentur. Např. Reuters ihned informuje mezi nejdůležitějšími zprávami světa, že slovenský premiér Robert Fico, který byl ve středu při odchodu z jednání vlády postřelen při pokusu o atentát, již není v ohrožení života, uvedl jeden z vládních ministrů a vicepremiér, Tomáš Taraba. Střelec na 59letého Fica vystřelil pětkrát, premiér byl nejprve v kritickém stavu a ve středu večer se podrobil operaci.
Žena, která potřebuje antibiotika téměř každý druhý měsíc, tvrdí, že její rostoucí odolnost vůči nim způsobuje "stres a utrpení". Jednasedmdesátiletá Sian trpí opakovanými infekcemi močových cest (IMC) od svých 18 let. Říká, že to ovlivňuje její každodenní život, někdy musí zrušit plány a zůstat doma. Snaží se prý udržovat zdraví a léčit se brusinkovým džusem a vitamíny, ale často je potřeba léků nevyhnutelná.
Neúčinnost antibiotik popsala svému lékaři a následně byla zapojena do výzkumu, ačkoliv rostoucí rezistence na antibiotika se šíří světovou populací, takovýto individuální případ je unikátní. Informoval web BBC.
Na summit, který, jak doufá Švýcarsko, připraví půdu pro mírový proces na Ukrajině, se sjely delegace z více než 50 zemí, uvedla ve středu švýcarská prezidentka Viola Amherdová.
Neutrální švýcarská vláda usilovala o širokou účast z různých částí světa a poslala na 160 pozvánek, uvedla Amherdová na tiskové konferenci s německým kancléřem Olafem Scholzem poté, co se oba setkali v Berlíně.
Švýcarsko chce přesvědčit více zemí takzvaného globálního Jihu a Čínu, aby se připojily. Právě komunistický režim ovládající nejlidnatější zemi světa je klíčovým spojencem Ruska a mohl by sehrát klíčovou roli při vytváření tlaku na Rusko směrem k ukončení bojů, uvedla agentura Reuters.