Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče. I když ráno je ještě pořádná kosa

Ranní ptáče: Vláda schválila příspěvek na bydlení pro uprchlíky. Zemřela Madeleine Albrightová. Charismatický Jiří Bartoška, elegantních 75!

Lenka Ciznerová
24. března 2022
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Jiří Bartoška

Ano je to tak, Madeleine Albrightová zemřela. Zpráva, která zasáhla celý svět. Vláda schválila příspěvek pro uprchlíky a otevřela tak snad prostor pro další kapacity bydlení. Podařilo se zachránit ukrajinského lva. A Renault se konečně připojil k mnoha automobilkám, která řekla Rusku ne. Tedy až, když se na něj ukázalo, ale přeci. Počítá se skóre, ne průběh. Jo a první velký představitel Ruska ho opustil. Zjednodušeně řečeno, už se na to nedokázal dívat. Co je ale stejně velkou neznámou, jako kdy skončí válka, jsou ceny ropy. No chápete to někdo? Bude tedy levnější, nebo si budeme muset vážně zvyknout? No nic. Pojďte si dát raději to kafe. Je tady Ranní ptáče. Ostatně jako každý všední den.

Vyjděte dnes do ulic – žádá Zelenskyj svět

Ukrajinský prezident Volodymir Zelenskyj vyzval lidi na celém světě, aby se dnes veřejně shromáždili a vyjádřili podporu své bojové zemi v den měsíčního výročí ruské invaze, která podle něj láme srdce „každému svobodnému člověku na planetě."

 

Zemřela Madeleine Albrightová, bývalá americká ministryně zahraničí

Otevřít v galerii (2)
Madeleine Albrightová
Madeleine AlbrightováZdroj: Profimedia

Její otec Josef Korbel byl československým diplomatem, v londýnském exilu radil třeba Edvardu Benešovi. Ona sama se mezinárodním vztahům věnovala už na střední škole. Ve věku 84 let zemřela bývalá ministryně zahraničí USA s českými kořeny Madeleine Albrightová. S odkazem na její rodinu o tom informuje agentura AP. Americký prezident Bill Clinton si Albrightovou vybral jako šéfku diplomacie v roce 1996 a tento post zastávala poslední čtyři roky jeho administrativy. Byla historicky první ženou v tomto úřadu a do té doby také nejvýše postavenou političkou v amerických dějinách. A taky velkou kamarádkou Václava Havla. Snad teď budou mít dost času si o všem popovídat. Co by tak asi řekli, „NATO“ co se děje?

„Se zlomeným srdcem oznamujeme, že Dr. Madeleine K. Albrightová, 64. ministryně zahraničí Spojených států a první žena v tomto úřadě, dnes zemřela. Příčinou byla rakovina. Byla obklopena rodinou a přáteli. Ztratili jsme milující matku, babičku, sestru, tetu a přítelkyni,"

uvedla rodina v prohlášení.

Prodej pozemku 1200 m2, Praha
Prodej pozemku 1200 m2, Praha, Praha 5

Konec dovozu ropy a plynu z Ruska?

„Uvrhli bychom Evropu do recese,“

tvrdí Olaf Scholz, německý kancléř, který včera znovu obhajoval dovoz energetických surovin z Ruska a odmítl také nasazení NATO na Ukrajině. Zároveň však prohlásil, že ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj se může spolehnout na solidaritu Německa. Scholz také ocenil mimořádnou roli zemí jako Polsko, Česká republika nebo Slovensko při přijímání ukrajinských válečných uprchlíků.

 

Lev Simba bezpečně evakuovaný z válkou zmítané Ukrajiny

Lev Simba a vlčice jménem Akyla byli evakuováni ze zoologické zahrady na válkou zmítané Ukrajině a převezeni do bezpečí v Rumunsku v rámci čtyřdenní mise. Uvedla to skupina na ochranu zvířat zapojená do operace. Cesta byla trnitá, plná administraticních útrap, ale zvířata už teď odpočívají v klidu po cestě v novém domově.

"Pokud tato válka něco přinesla, je to neuvěřitelná spolupráce mezi organizacemi,"

řekl Sebastian Taralunga ze skupiny za práva zvířat Animals International, jedné z několika, která se na misi podílela.

 

Vláda schválila příspěvek na bydlení pro uprchlíky

Lidé, kteří u sebe doma či ve svém volném bytě zdarma ubytují uprchlíky, budou moci získat příspěvek 3000 korun na osobu na měsíc na pokrytí nákladů. Na domácnost stát poskytne nejvýš 12.000 korun měsíčně. Podpora se začne vyplácet po 11. dubnu, a to zpětně i za březen. Schválila to dnes vláda. Na Twitteru to oznámil ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL). Podle schváleného nařízení se nová dávka vyplatí tehdy, pokud příchozí v pokoji či bytě pobývali v měsíci nejméně 16 dní v kuse.

„Vláda schválila příspěvek pro solidární domácnost ve výši 3000 Kč na osobu a s maximální částkou 12.000 korun na měsíc. Chceme takto podpořit domácnosti, které pomáhají v této těžké situaci,"

uvedl.

 

Pronájem luxusního bytu 3+kk Pařížská, Praha
Pronájem luxusního bytu 3+kk Pařížská, Praha, Praha 1

Putinův představitel rezignoval a odjel z Ruska

Anatolij Čubajs, tvůrce ruské privatizace a jeden z hlavních architektů ekonomických reforem 90. let, rezignoval na svůj aktuální post speciálního představitele Kremlu a odjel z Ruska kvůli Ukajině. Neoficiální informace médií, která se odvolávala na anonymní zdroje obeznámené se situací, posléze potvrdil Kreml. Uvedl, že Čubajs odstoupil na vlastní žádost. Čubajs podle médií odjezd zdůvodnil nesouhlasem s ruským rozpoutáním války na Ukrajině.

 

Alec Baldwin se po pěti měsících vrací k natáčení

Americký herec Alec Baldwin se po zhruba pěti měsících vrací k natáčení. Herec vystoupí ve dvou filmech, které se realizují v Římě. Informovala o tom agentura ANSA a server magazínu Variety s odkazem na producenty. Baldwinův zástupce se k informaci nevyjádřil. V říjnu střela z pistole, kterou držel Baldwin, zabila při natáčení westernu Rust hlavní kameramanku Halynu Hutchinsovou.

 

Charismatický Jiří Bartoška, elegantních 75!

Otevřít v galerii (2)
Jiří Bartoška
Jiří BartoškaZdroj: Profimedia

Tohoto pána asi není potřeba představovat. Tento šarmantní herec je na scéně už od roku 1972. Jeho fotky zdobily stěny pokojů a skříně dívek i žen v celém Československu. A i když už překročil sedmdesátku, charisma a sexappeal mu rozhodně nechybí. Navíc je Jiří Bartoška bezesporu jednou z nejvýznamnějších a nejpopulárnějších osobností na české filmové scéně a angažoval se, a vždycky nejspíš bude, v boji za svobodu a demokracii.

 

Automobilka Renault se konečně taky rozhodla v Rusku skončit

Francouzská automobilka Renault oznámila, že pozastavuje veškerou činnost v Rusku. S okamžitou platností zastavila výrobu ve své moskevské továrně a zvažuje další postup ohledně automobilky AvtoVAZ, kterou kontroluje. Informovala o tom agentura Reuters.

 

A to je pro dnešek vše. Madeleine Albrightová byla opravdu někdo. Co její slovo, to pohlazení, pokora, víra. I teď jsou její slova stále tolik aktuální. Vždy bojovala za svobodu a měla moc ráda Česko:

„Nejužitečnější je však diplomacie tehdy, když je cesta nejhrbolatější - dokáže totiž uhladit terén tak, aby se na cestu vešli oba protivníci.“
 

 

Zdroj: bbc, profimedia, reuters, citáty.net, ceskenoviny, irozhlas, kryptomagazín, agentura AP,

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze