Top hledané
Výsledky (0)
Předsedkyně Evropské komise usiluje o zisk dalšího mandátu.

Ranní ptáče: Von der Leyen chce pokračova v čele Evropy. Voda může zaplavit celou Kalifornii v USA

Radim Červenka
20. února 2024
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Ursula von der Leyen

Ursula von der Leyen  usiluje o další mandát v čele Evropské komise, kterou vedla v časech bezprecedentních krizí. V důsledku vydatných dešťů hrozí v Kalifornii rozsáhlé záplavy, ohrožují přes 90 % obyvatel amerického státu. Na Tchaj-wanu došlo k panice mezi obyvateli po incidentu turistické lodi s čínskou pobřežní stráží na hraničních ostrovech. Sociální síť TikTok čelí vyšetřování Evropské unie, kvůli nedodržování ochrany dětských uživatelů.

Německá politička chce dál stát v čele EU

Ursula von der Leyenová usiluje o druhý termín v čele mocenského ústředí Evropské unie. Podle americké tiskové agentury AP by se mohla stát nejvýznamnějším politikem reprezentujícím půlmiliardu obyvatel EU za celou generaci.

Po pěti letech vedení 27členného bloku v mnoha krizích, včetně pandemie COVID-19 a prvních dvou let ruské války na Ukrajině, byla 65letá ministryně navržena německou stranou CDU a bude už potřebovat jen oficiální razítko k nominaci, až se začátkem příštího měsíce v Bukurešti sejde "evropská" část strany.

Pronájem 2kk s balkonem, Praha 5 Smíchov, 75m
Pronájem 2kk s balkonem, Praha 5 Smíchov, 75m, Praha 5

Nejlidnatější stát USA je celý ohrožen záplavami

Výstraha kalifornských úřadů platí pro 37 milionů obyvatel státu, přičemž celková populace Kalifornie je 39 milionů lidí. Půda je všude promáčená a pokračující intenzivní deště už nedokáže vstřebat. Obyvatele zasažených území by se ani neměli vydávat na cesty po místních silnicích, hrozí totiž rozsáhlé sesuvy půdy.

Nejvíce je zasažena hustě osídlená jižní část státu. Letiště v Santa Barbaře kvůli dešťům dokonce přerušilo provoz, doprava ve státě je tak značně ochromena, jelikož podle údajů místních bezpečnostních složek se na řadě cest také nacházejí kameny a sesuvy půdy, které se zatím nepodařilo odstranit, informuje web televizní stanice CNN.

Otevřít v galerii (3)
Kalifornie
KalifornieZdroj: Pixabay

Na Tchaj-wanu vypukla panika po obsazení turistické lodi Číňany

Obsazení tchajwanské turistické lodi čínskou pobřežní stráží poblíž citlivých hraničních ostrovů vyvolalo mezi tchajwanským obyvatelstvem "paniku", uvedl v úterý ministr vlády, nicméně tchajwanská armáda dodala, že se neplánuje zapojit a situace by neměla dál eskalovat.

Konflikt vypukl v okolí Kinmenských ostrovů, kdy se čínská pobřežní stráž nalodila na turistickou loď. Zastavila její posádku a asi půl hodiny kontrolovala její pasažéry. Vztah mezi Čínou a Tchaj-wanem, který pevninská Čína považuje za své území, se vyostřuje po posledních prezidentských volbách, informovala agentura Reuters

Otevřít v galerii (3)
Tchaj-wan
Tchaj-wanZdroj: Pixabay

TikTok čelí dalšímu vyšetřování v Evropské unii

Evropská unie bude vyšetřovat, zda TikTok společnosti ByteDance neporušil pravidla týkající se online obsahu, jejichž cílem je ochrana dětí a zajištění transparentní reklamy, uvedly v pondělí úřady v EU. Platforma sociálních médií se tímto počínáním vystavuje riziku vysoké pokuty.

Šéf průmyslového odboru EU Thierry Breton uvedl, že toto rozhodnutí přijal po analýze zprávy o posouzení rizik aplikace pro krátká videa a také v důsledku odpovědi, kterou dostal na svou žádost o další informace k případu, napsala agentura Reuters.

Otevřít v galerii (3)
TikTok
TikTokZdroj: Pixabay

Zdroje: reuters.com, apnews.com, cnn.com

 

 

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze