Top hledané
Výsledky (0)
Na sobotu se připravuje slavnost s prvky státních poct

Ranní ptáče: Vrcholí poslední rozloučení s Karlem Schwarzenbergem. Dánové chtějí zakázat pálení Koránu

Radek Polák
08. prosince 2023
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Karel Schwarzenberg zemřel 12. listopadu

Od dnešního poledne až do desáté večerní se může veřejnost naposledy rozloučit s bývalým ministrem zahraničí Karlem Schwarzenbergem. Dánský parlament rozhodl, že se v zemi už nebude moci na veřejných místech pálit kopie Koránu.

Rakev se Schwarzenbergovými ostatky k vidění naposled

V kostele Panny Marie pod řetězem na Malé Straně v Praze bude ještě dnes naposled vystavena rakev s ostatky bývalého ministra zahraničí Karla Schwarzenberga. Od středy se přišly s populárním politikem a příslušníkem starobylého šlechtického rodu do kostela ve správě maltézského řádu rozloučit tisíce lidí. Zájemci mohou napsat vzkaz do pamětní knihy a přispět na pomoc Ukrajině napadené Ruskem či charitativní projekty maltézského řádu. V sobotu ráno budou ostatky politika, který zemřel ve Vídni 12. listopadu, převezeny na Pražský hrad, kde v poledne začne v katedrále svatého Víta zádušní mše pro hosty z řad diplomacie, šlechty a politiků, uvedl portál Ceskenoviny.cz.

Dánský parlament přijal zákon zakazující pálení Koránu

Dánský parlament schválil zákon, který zakazuje pálit kopie Koránu na veřejných místech. Dánsko a Švédsko letos zažily sérii veřejných protestů, při kterých protiislámští aktivisté pálili nebo jinak poškozovali kopie Koránu, což vyvolalo napětí s muslimy a vyvolalo požadavky, aby vlády tyto praktiky zakázaly. V samotném Dánsku bylo od 21. července do 24. října podle údajů tamní policie zaznamenáno 483 pálení knih nebo vlajek. Dánská centristická koaliční vláda tvrdí, že nová pravidla budou mít jen okrajový dopad na svobodu projevu, informoval web televize Al Jazeera.

Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ
Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ, Okolí Prahy
Otevřít v galerii (3)
Muslimové považují pálení Koránu za zločin
Muslimové považují pálení Koránu za zločinZdroj: Pixabay

McDonald’s chce konkurovat Starbucksu

Značka McDonald’s testuje nový formát restaurace. Ten by měl získat tržby od konkurentů, jako jsou Starbucks a Dunkin’. Do první poloviny příštího roku to bude deset restaurací CosMc, které se otevřou v blízkosti Chicaga a v Texasu. V následujícím období McDonald’s plánuje, že začne provozovat  900 nových obchodů v USA a téměř 9 tisíc v Kanadě, Německu, Velké Británii, Austrálii a Číně, upozornila agentura AP. Konkurenční Starbucks minulý měsíc uvedl, že do roku 2030 plánuje celosvětově otevřít 55 tisíc obchodů. V současnosti jich má 38 tisíc.

Otevřít v galerii (3)
Známá značka plánuje další expanzi
Známá značka plánuje další expanziZdroj: Pixabay

Tenista Kyrgios se vrhl do spolupráce s platformou OnlyFans

Australská tenisová hvězda Nick Kyrgios zahájila podle serveru televize CNN spolupráci se službou OnlyFans. Uvedená platforma nabízí videa a fotografie, která jsou sdílena s fanoušky. Známá je především pro svůj sexuálně zaměřený a jiný obsah, jenž je určený zejména dospělým. Spuštění OnlyFans bylo „bez rozmyslu,“ uvedl Kyrgios ve svém čtvrtečním prohlášení. 

Sportovci se už nemohou jen objevovat na kurtu nebo na hřišti, musíme se ukázat i online. Chci tvořit, produkovat, režírovat a vlastnit obsah. To je budoucnost. Už roky mluvím přímo se svými fanoušky a vím, co chtějí vidět. Samozřejmě, že budou zapojené tenisové míčky, tipy, triky a zákulisí, ale také uvidí všechny mé různé stránky. Hraní, tetování, moje intimní stránka – to vše je na stole a já si s sebou vezmu fanoušky,“ 

řekl tento kontroverzní tenista.

Otevřít v galerii (3)
Známý tenista vzbuzuje opět polemiku
Známý tenista vzbuzuje opět polemikuZdroj: Profomedia

 

Zdroje: Ceskenoviny.cz, Al Jazeera, AP, CNN

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze