Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče

Ranní ptáče: Výbuch v Istanbulu zabil šest lidí. Íránec, který inspiroval film Terminál, zemřel

Barbora Večeřová
14. listopadu 2022
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Mužm který inspiroval film Terminál, zemřel na infarkt

Nový týden začíná jak jinak než pondělním Ranním ptáčetem. Co nejzajímavějšího se událo? Čeští florbalisté si z mistrovství světa odváží stříbrné medaile poté, co podlehli favorizovaným Švédům. V sobotu také proběhla potravinová sbírka, ve které se podařilo vybrat více než 520 tun zboží. V nedělní podvečer šokoval svět výbuch na ulici v Izraeli, při kterém zemřelo šest lidí. 

Íránec, který inspiroval film terminál, zemřel 

Íránec, jehož příběh byl inspirací pro film Terminál v hlavní roli s Tomem Hanksem, zemřel dnes na letišti v Paříži, kde strávil 18 let života. Informovala o tom agentura AP. Důvodem smrti byl infarkt. Policie i zdravotníci se mu snažili pomoct, bylo již pozdě. Náserí, který se podle všeho narodil v roce 1945 v íránské provincii Chúzistán, přiletěl do Evropy původně proto, aby našel svou matku, napsal server BBC

 

Prodej luxusního mezonetu 3+kk se střešní
Prodej luxusního mezonetu 3+kk se střešní, Praha 5

Čeští florbalisté získali stříbro na MS

Čeští florbalisté ve finále mistrovství světa podlehli Švédům a nakonec si z odváží stříbrné medaile. Finálový zápas skončil výsledkem 3:9. Švédové byli favorizováni, se získaným zlatem slaví jubilejní desátý titul ze světového šampionátu. Stříbrné medaile znamenají vyrovnání nejlepšího historického umístění z mistrovství světa v Curychu v roce 2004.

 

Výbuch v centru Istanbulu zabil šest lidí 

Nedělní exploze v ulicích Instanbulu si vyžádala šest mrtvých a více než 50 zraněných. Rušnou třídou v moment výbuchu procházelo mnoho lidí, kteří se později dali na útěk. Na řadě videí se záběry z exploze jsou vidět oběti ležící mezi střepy na ulici. 

Otevřít v galerii (2)
Výbuch na ulici v Istanbulu
Výbuch na ulici v Istanbulu Zdroj: Profimedia

Potravinová sbírka vynesla 520 tun zboží 

Podzimní sbírka potravin, která se uskutečnila v sobotu v přibližně 1400 prodejnách napříč celou republikou vynesla 520 tun potravin, hygienických potřeb a drogerie. Podle organizátorů roste počet lidí, kteří pomoc potravinových bank potřebují, roste. Důvodem je nejen koronavirová krize, ale také vysoká inflace a výrazné zdražování.

 

Čeští pěstitelé stromků zdraží asi o deset procent 

Ceny vánočních stromků z domácí produkce by měly letos meziročně vzrůst asi o deset procent, řekl mluvčí Sdružení pěstitelů vánočních stromků František Valdman pro ČTK. Důvodem jsou podle něj rostoucí náklady na energie, dopravu a hnojiva. 

Otevřít v galerii (2)
Zdraží stromky
Zdraží stromkyZdroj: Profimedia

Zdroje: ČTK, idnes.cz, novinky.cz, extra.cz

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze