Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev žilách!

Ranní ptáče: Výbuch v Nashvillu. Nový druh koronaviru ve Francii. Proslov královny Alžběty II.

Šárka Peková
26. prosince 2020
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Královna Alžběta II.

Centrem Nashvillu otřásl mohutný výbuch. Královna Alžběta II. ve štědrovečerním proslovu mluvila o sblížení lidí po celém světě v roce 2020. Ve Francii se potvrdil první případ nákazy novým typem koronaviru a fanoušci tenisek zbystřete – limitovaná vánoční kolekce Nike LeBron 18 „X-Mas v LA“ je tu!

Královna Alžběta II. uvedla, že nás rok 2020 sblížil

Královna Alžběta II. promluvila ve Velké Británii ve svém každoročním štědrovečerním projevu. 94letá panovnice hovořila o významu světla pro lidi všech vyznání a řekla, že převládají slova jako „naděje“ a „jednota“, i když se komunity letos nemohly shromažďovat a slavit jako obvykle.

Královna také nahlas přemýšlela o pandemii koronaviru a uvedla, že vedla k výzvám, ale také k pocitu jednoty ve Velké Británii i na celém světě. Rovněž se zabývala tím, jak může být sváteční období „zbarveno smutkem“ pro lidi, kteří truchlí nad ztrátou rodiny nebo přátel, nebo jsou nuceni trávit čas kvůli bezpečnosti sami.

Ranní exploze v Nashvillu zranila tři lidi

Otevřít v galerii (4)
Exploze na ulici
Exploze na uliciZdroj: Unsplash.com/steve228uk

Silný výbuch, který otřásl v pátek v brzkých ranních hodinách centrem Nashvillu, zranil tři lidi a vyřadil komunikační systémy po celém státě. Zaparkovaná obytná dodávka explodovala v americkém městě přímo před budovou patřící telekomunikačnímu gigantu AT&T. Budovy v okolí utrpěly strukturální poškození, okna byla vymlácena a stromy pokáceny. Videa zveřejněná na sociálních sítích ukazovala také stékající vodu z poškozeného potrubí.

„Vypadá to, jako by vybuchla bomba,“

řekl starosta Nashvillu  John Cooper a vyzval lidi, aby se zdržovali mimo oblast.

Policie, která obdržela hlášení výstřelů těsně před 6. hodinou ranní, našla obytný vůz, který explodoval o několik minut později. Jeden z policistů byl sražen k zemi vlivem síly výbuchu. Policie je toho názoru, že výbuch před telekomunikační budovou byl způsoben úmyslně. Žádný motiv však doposud nenašla a ani neví, kdo za incidentem stál. Šéf policejního oddělení metra Nashville John Drake v pátek večer uvedl, že vyšetřovatelé našli tkáň poblíž místa výbuchu. Bude podle nich prozkoumána, aby se zjistilo, zda se jedná o lidské ostatky. Nedokázal však říci, jak blízko byla tkáň k místu, kde explodoval obytný automobil.

Francie potvrdila první případ nakažlivějšího koronaviru

Otevřít v galerii (4)
Laboratoř na Covid-19
Laboratoř na Covid-19Zdroj: Pixabay.com/fernandozhiminaicel

Francouzské ministerstvo zdravotnictví v pátek uvedlo, že Francouz, který se nedávno vrátil z Londýna, má pozitivní test na novou variantu koronaviru. Tento nakažlivější druh koronaviru byl nedávno zjištěn právě ve Velké Británii. Ministerstvo také uvedlo, že tento první případ ve Francii byl nalezen v městě Tours. Dotyčný muž přijel z Londýna 19. prosince, v současné době se izoloval a cítí se v pořádku, dodalo ministerstvo.

Případy nové varianty koronaviru hlásily také další země. V pátek potvrdilo Japonsko pět infekcí u cestujících, kteří dorazili ze Spojeného království a už dříve byly hlášeny případy v Dánsku, Austrálii a Nizozemsku.

Prodej luxusního mezonetu 3+kk se střešní
Prodej luxusního mezonetu 3+kk se střešní, Praha 5

Čína zhasíná světla ve „vánočním městě“

Otevřít v galerii (4)
Vánoční trh v Číně
Vánoční trh v ČíněZdroj: Pixabay.com/minanfoto

Továrny ve městě Yiwu, známém jako čínské „vánoční město“, už měsíce vyrábějí pozlátka, dekorace a další slavnostní ozdoby, které nyní visí na stromech po celém světě. Výroba se však téměř zastavila v polovině prosince, protože se místní úřady snaží splnit energické cíle. Omezení napájení v Yiwu si poprvé získalo pozornost minulý týden, kdy na čínských sociálních médiích začaly kolovat fotografie a videa z temných ulic.

„Máme spoustu objednávek, ale nemáme dost času na jejich provedení,“

řekl Ma Hairu, který pracuje pro výrobce vyrábějícího papírové ozdoby na Vánoce a Nový rok. 

Úředníci v čínské provincii Če-ťiang se snaží splnit pětileté cíle spotřeby energie stanovené ústřední vládou, které mají vypršet 31. prosince. Snaha o snížení spotřeby energie narušila miliony životů. Ve městě Yiwu bylo vypnuto topení v kancelářích, nákupních centrech, školách a nemocnicích. Denní teploty zde dosahovaly i kolem 10 stupňů Celsia.

Vánoce pokračují s teniskami Nike LeBron 18 "X-Mas v LA"

Otevřít v galerii (4)
Tenisky Nike LeBron 18
Tenisky Nike LeBron 18 Zdroj: Nike

Americká společnost Nike, která dodržuje svátečního ducha, pokračuje v oslavách Vánoc s kolekcí Nike LeBron 18 „X-Mas v LA“, která se stala jednou z nejvyhledávanějších verzí tenisek.

Svrchní design z červeného Knitposite 2.0 s motivem vánočních svátků a sněhově bílými detaily na jazyku vystihují vánoční svátky. Zlaté skvrnky na podrážce i patě a zelené logo Nike jen podtrhují kouzlo Vánoc. Limitovaná edice legendárního basketbalisty LeBrona Jamese Nike 18 „X-Mas in LA“ bude uvedena na trh 30. prosince a seženete ji na Nike SNKRS a na vybraných místech. A pořizovací cena? 255 dolarů, tedy asi 5 500 korun! 

To je od nás dnes už vše. Naplno si užívejte pohodové a klidné svátky v okruhu vašich nejbližších. Americká spisovatelka Carole Nelson Douglas prohlásila, že: 

„Vánoce jsou čas, kdy se vám stýská po domově, dokonce i když jste doma.“ 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze