Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Výročí úmrtí Paula Walkera. Neymar do konce roku vyřazen ze hry. Ben Stiller slaví narozeniny

Kateřina Ostrejšová
30. listopadu 2021
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Ben Stiller

Přejeme vám krásné úterní ráno. Vstávání za tmy je stále těžší a těžší, a proto i dnes doufáme, že jste to zvládli na jedničku. Připravili jsme pro vás přehled novinek ze světa.  

Klavírista Tomáš Kačo míří do pražského Rudolfina i Nového Jičína 

Otevřít v galerii (8)
pražské Rudolfinum
pražské Rudolfinum Zdroj: Pixabay

Jako šafránu má koncertů v rodné zemi český klavírista Tomáš Kačo, jenž zůstal po studiích na Berklee College of Music natrvalo v USA. Do konce letošního roku zde odehraje pouhé dva koncerty, na kterých se mohou posluchači těšit na jeho osobitý styl založený na fúzi klasiky, jazzu i tradiční romské hudby. Pod křídly FOK v rámci koncertní řady Světová klavírní tvorba připravuje na sobotu 11. prosince do Dvořákovy síně Rudolfina sólový klavírní recitál, na kterém mimo jiné zazní výběr z jeho nejaktuálnější tvorby, ukázky z úspěšného alba My Home ale i variace na tradiční vánoční koledy. V úterý 14. prosince pak zamíří do rodného Nového Jičína, kde chystá v Beskydském divadle vánočně laděný koncert. Jedná se o jeho první koncert v Novém Jičíně od odjezdu na studia do USA. 

Prodej rodinného domu, Praha 5 – 327m2
Prodej rodinného domu, Praha 5 – 327m2, Praha 5

Karanténa a izolace domácnosti 

Otevřít v galerii (8)
Karanténa a izolace domácnosti
Karanténa a izolace domácnosti Zdroj: Unsplash

Hlavní hygienička ČR v reakci na zhoršující se epidemiologickou situaci vydala aktualizaci metodického pokynu k nařizování karantény a izolace v souvislosti s onemocněním COVID-19. V případě nakažené osoby v rámci jedné domácnosti budou na PCR test muset také ostatní členové domácnosti, a to i pokud jsou očkovaní a nemají příznaky onemocnění. Žádanku na PCR test vystaví Krajská hygienická stanice na základě epidemiologického šetření a je ho nutné podstoupit 5. – 7. den po kontaktu s nakaženým. Test je hrazený z veřejného zdravotního pojištění. 

„Neznamená to, že osoby sdílející stejnou domácnost s nakaženým musí automaticky do karantény, ale do doby výsledku PCR testu by měly nosit respirátor a sledovat svůj zdravotní stav,“  

řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. 

Generální ředitel společnosti Twitter opustí svou pozici 

Otevřít v galerii (8)
Twitter má nového generálního ředitele
Twitter má nového generálního ředitele Zdroj: Unsplash

Generální ředitel a spoluzakladatel Twitteru Jack Dorsey plánuje opustit vedení společnosti. Dorseyho má ve vedoucí pozici nahradit Parag Agrawal, nynější technologický ředitel. 

Smutné výročí Paula Walkera 

Otevřít v galerii (8)
Paul Walker vpravo
Paul Walker vpravo Zdroj: Profimedia

Dnes je tomu přesně osm let od tragické události, která zasáhla fanoušky z celého světa. Filmový závodník Paul Walker, který byl hvězdou filmů Rychle a zběsile, přišel o život při autonehodě. Oblíbenému herci bylo teprve 40 let. 

Ben Stiller slaví 56. narozeniny 

Otevřít v galerii (8)
Ben Stiller
Ben Stiller Zdroj: Profimedia

Naopak Herec Ben Stiller dnes slaví 56. narozeniny. Zahrál si ve filmech jako Noc v muzeu, Fotr je lotr nebo Rabín, kněz a krásná blondýna. V originálním znění propůjčil hlas i lvu Alexovi z animovaného filmu Madagaskar. 

Společnost Nissan investuje 17,6 miliardy dolarů do vývoje elektrobaterií 

Otevřít v galerii (8)
logo značky Nissan
logo značky Nissan Zdroj: Unsplash

Generální ředitel Nissanu Makoto Uchida uvedl během tiskové konference, že společnost investuje v příštích pěti letech 17,6 miliardy dolarů do vývoje levnějších a výkonnějších elektrobaterií. Japonská automobilka také uvedla, že posílí svou řadu elektrických vozidel. Nissan plánuje do roku 2030 vyrobit 15 nových typů elektromobilů. 

Česká televize příští rok vymění zahraniční zpravodaje 

Otevřít v galerii (8)
logo České televize
logo České televize Zdroj: Unsplash

Česká televize chystá v příštím roce pravidelnou výměnu na šesti zahraničních zpravodajských postech. Vymění zpravodaje ve Varšavě, v Bratislavě, Berlíně, Bruselu, Londýně a ve Washingtonu. První přesun se uskuteční začátkem března v Polsku, další nastanou v druhé polovině roku. 

Fotbalisté PSG na šest až osm týdnů přišli o Neymara 

Otevřít v galerii (8)
Neymar
Neymar Zdroj: Profimedia

Fotbalisté Paris St. Germain do konce roku přišli o útočníka Neymara. Devětadvacetiletý hvězdný Brazilec utrpěl v 84. minutě nedělního utkání francouzské ligy na hřišti St. Étienne poranění vazů v levém kotníku a lídrovi tabulky bude chybět šest až osm týdnů. Pařížský klub o tom informoval na svém webu s tím, že Neymara v příštích dnech čekají ještě další vyšetření. 

Přejeme vám příjemné vstávání a loučíme se se slovy Sriho Chinmoye:  

“Především my sami se musíme řídit radami, které dáváme druhým.” 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze