Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Vyšehrad v kinech v dubnu. Billie Eilish koupila koňský ranč. Volby v USA

Kateřina Ostrejšová
02. listopadu 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty čtení
Jakub Štáfek jako Lavi

Krásné úterní ráno. Připravili jsme pro vás opět spoustu novinek ze světa. Tak pojďme na ně! Billie Eilish si kupuje ranč, film Vyšehrad bude už brzy v kinech a pražská O2 aréna hostí tenisový turnaj Billie Jean King Cup... to rozhodně není všechno!

Praha na turnaj Billie Jean King Cup poskytla 2 miliony korun 

Otevřít v galerii (8)
Praha na turnaj Billie Jean King Cup poskytla 2 miliony korun
Praha na turnaj Billie Jean King Cup poskytla 2 miliony korun Zdroj: Unsplash

Včerejším dnem v O2 areně odstartovalo světové finále tenisového turnaje Billie Jean King Cup, boje nejlepších tenistek a tenisových týmů z celého světa. Hlavní město Praha se na této velkolepé události podílí a poskytlo na ni 2 miliony korun.  

„Těší mě, že hlavní město dostalo příležitost spolupodílet se na šampionátu takového formátu. Podpora sportu a sportovních akcí je velice důležitá jak pro závodníky, tak i pro fanoušky, kteří budou mít teď příležitost během jednoho týdne vidět souboje světových tenisových špiček na jednom místě. Praha bude fandit českým tenistkám, které tento turnaj, dříve známý jako Fed Cup, dokázaly už několikrát vyhrát,”  

říká radní hl. m. Prahy pro oblast sportu Vít Šimral. 

Prodej luxusního řadového domu - Tuřany
Prodej luxusního řadového domu - Tuřany, Okolí Prahy

V příštím roce zajistí Praha lékařskou pohotovostní službu obdobně jako letos 

Otevřít v galerii (8)
V příštím roce zajistí Praha lékařskou pohotovostní službu obdobně jako letos
V příštím roce zajistí Praha lékařskou pohotovostní službu obdobně jako letos Zdroj: Unsplash

Městská rada projednala zajištění, organizaci a financování lékařské pohotovostní služby (LPS) hlavním městem Prahou v roce 2022. Praha počítá s navýšením dotace poskytovatelům služeb LPS na celkových 39 milionů korun. Návrh musí ještě schválit listopadové zastupitelstvo. Struktura systému lékařské pohotovostní služby je pro rok 2022 plánována obdobně jako v letošním roce. Samotná skladba, obory a ordinační doba stanovišť bude shodná jako v roce 2021. 

„Naprostou většinu kapacit LPS v Praze zajišťují velké státní nemocnice, kde mohou pacienti v případě potřeby využít navazující odborná vyšetření. Výjimkou jsou Nemocnice Na Františku zřizovaná Prahou 1, díky které máme v Praze zajištěnu lékárenskou pohotovostní službu, a Městská poliklinika Praha zajišťující pod hlavičkou hlavního města pohotovost v oboru zubního lékařství,“  

uvádí radní hl. m. Prahy Milena Johnová. 

Aplikaci eRouška využilo 1,7 milionů uživatelů 

Otevřít v galerii (8)
Aplikaci eRouška využilo 1,7 milionů lidí
Aplikaci eRouška využilo 1,7 milionů lidí Zdroj: Unsplash

Aplikace eRouška byla ke dni 1. listopadu pozastavena a v případě potřeby může být opět aktivována. Z dlouhodobého pohledu eRouška nepřímo pomohla ke zvládání epidemie tím, že varovala více než 400 tisíc uživatelů na potenciální riziková setkání a doporučila jim pravidla bezpečného chování. Tím významně přispěla k omezení šíření nákazy a zvládáni epidemie covid-19. Po napojení na evropskou federační bránu eRouška komunikovala s obdobnými aplikacemi jiných států EU a hlídala rizikové kontakty s cizinci v ČR i v cizině. 

”Trasování v této době není jediným nástrojem ke zvládáni epidemie, kromě plošných opatření a očkování máme i další technické nástroje, vhodné pro aktuální situaci, jako jsou O-T-N (očkování, test, prodělaná nemoc) certifikáty a aplikace Tečka a čTečka. Rád bych poděkoval všem, kteří měli aplikaci eRouška ve svém mobilním zařízení a pomohli tak ochránit nejen sebe, ale i své okolí,” 

doplnil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. 

Petr Fejk pokřtil svou knihu vzpomínek 

Otevřít v galerii (8)
Petr Fejk
Petr Fejk Zdroj: Profimedia

Bývalý ředitel Zoo Praha Petr Fejk, díky jehož práci se pražská zoo podle Forbesu zařadila jako 7. nejlepší na světě, v Lysé nad Labem pokřtil svou knihu s názvem Jak se dělá zoo. Jeho dílo plné vzpomínek doplnil svými ilustracemi umělec Tomáš Hřivnáč. 

Koncert pro budoucnost připomene úmrtí Václava Havla 

Otevřít v galerii (8)
Na Václavském náměstí bude vzpomínkový koncert na Václava Havla
Na Václavském náměstí bude vzpomínkový koncert na Václava Havla Zdroj: Pixabay

Tradiční Koncert pro budoucnost se po roční pauze způsobené protipandemickými opatřeními vrátí 17. listopadu na Václavské náměstí v Praze. Vystoupí desítky umělců a řečníků, největší hvězdou bude Glen Hansard, zpěvák a kytarista irské skupiny The Frames, který s českou zpěvačkou a klavíristkou Markétou Irglovou získal za píseň Falling Slowly z filmu Once Oscara za nejlepší filmovou píseň roku 2007.  

Billie Eilish si koupila koňský ranč 

Otevřít v galerii (8)
Billie Eilish
Billie Eilish Zdroj: Profimedia

Zpěvačka Billie Eilish je známá pro svou lásku ke koním. Možná právě kvůli tomu si od své pěvecké kolegyně Leony Lewis koupila koňský ranč v kalifornském Glandale za 2,3 milionu dolarů! 

Luxusní rodinný dům 7+1 na pronájem, Průhonice
Luxusní rodinný dům 7+1 na pronájem, Průhonice, Okolí Prahy

Snímek Vyšehrad přijde do kin pravděpodobně v dubnu 

Otevřít v galerii (8)
Jakub Štáfek jako Lavi
Jakub Štáfek jako Lavi Zdroj: David Malik / CNC / Profimedia

Snímek "Vyšehrad: Fylm” o extravagantním fotbalistovi Lavim v podání Jakuba Štáfka bude přijde do kin pravděpodobně příští rok 14. dubna. Sportovní komedie, kterou tvůrci označují za hrubozrnnou legraci, vedle Štáfka nabídne Jakuba Prachaře jako jeho agenta Jardu a Šárku Vaculíkovou jako Laviho partnerku Lucii. Diváci uvidí také mnoho sportovních hvězd. Film přichází po seriálu, který tvůrci nabídli letos v létě divákům ve speciálním střihu jako Vyšehrad: Seryjál. 

V USA se konají státní a místní volby 

Otevřít v galerii (8)
V USA se konají státní a místní volby
V USA se konají státní a místní volbyZdroj: Unsplash

Rok po ostře sledovaných amerických prezidentských volbách se dnes v USA konají státní a místní volby, v nichž se bude rozhodovat o nových guvernérech, starostech, členech státních legislativních sborů a řadě dalších pozic. Nejsledovanějším bude zřejmě volba nového guvernéra Virginie, kterou agentura AP označuje za první velké referendum o vládě demokratického prezidenta Joea Bidena od jeho lednového nástupu do funkce. Podle průzkumů se ve Virginii očekává těsný souboj mezi demokratem Terrym McAuliffem a republikánem Glennem Youngkinem. 

To je od nás z ranního přehledu vše, mějte krásné ráno. Loučíme se se slovy Epiktétose: 

“Je jenom jedna cesta za štěstím, a to přestat se trápit nad tím, co je mimo naši moc.”  

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze