Top hledané
Výsledky (0)
Volební vítězství krajně pravicového populisty Geerta Wilderse ho do vlády nepřivedlo.

Ranní ptáče: Wilders selhal během vyjednávání o vládě v Nizozemsku. Jihokorejská firma nabízí miliony za narozené děti

Radim Červenka
07. února 2024
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Geert Wilders

Populista Geert Wilders a jeho strana Nová společenská smlouva (NSC) ukončila povolební vyjednávání. Jižní Korea je země s nejnižší porodností na světě, místní firma tak nabízí milionové odměny za narození dítěte pro své zaměstnance. Evropská komise aktualizovala plány na boj s klimatickou změnou. Americké televizní stanice se domluvily na společné streamovací službě, ta bude nabízet přenosy z nejprestižnějších amerických sportovních soutěží.

Wilders se nizozemským premiérem nestane

NSC oficiálně oznámila konec povolebních vyjednávání o nové vládě v níž by krajně pravicová strana fungovala, a v které by zasedal její předseda Geert Wilders. Nizozemsko tak ani po deseti týdnech od voleb nezná svou vládní budoucnost.

Ve hře ještě je varianta menšinové vlády zbylých tří pravicových stran s nimž NSC vedla jednání a které by mohla tolerovat v parlamentu. Podle vlastního vyjádření byl Wilders velmi zaskočen z negativního vývoje vyjednávání, kdy jeho strana byla ve volbách nejúspěšnější se ziskem 37 mandátů z celkového počtu 150, informovala ČTK.

Prodej luxusní vily, Praha 5, Velká Chuchle
Prodej luxusní vily, Praha 5, Velká Chuchle, Praha 5

Jihokorejská firma chce zabránit populačnímu propadu země

Booyung Group, která se zabývá konstrukčním plánováním, je připravena investovat miliony dolarů do záchrany populačního propadu země. Za narozené dítě každému zaměstnanci vyplatí 75 tisíc dolarů (cca 1,6 milionu dolarů).

Benefit je k dispozici jak pro může tak pro ženy, jenž pracují ve firmě. Na jednu ženu se v jižní Koreji narodí pouze 0.78 dítěte. Země tak má nejnižší hodnotu porodnosti na světě. Podobně jako řada dalších asijských zemí, tak i jižní Korea čelí rapidnímu stárnutí populace a s tím spojeným společenským problémům, jako je zajištění financí na výplatu starobních penzí, napsala o situaci CNN.

Otevřít v galerii (3)
Jižní Korea
Jižní KoreaZdroj: Pixabay

EU chce snížit emise o 90% do roku 2040

Evropská komise v úterý doporučila, aby EU do roku 2040 snížila čisté emise skleníkových plynů o 90 %, což je ambiciózní cíl, který prověří politický zájem o boj proti změně klimatu v jednotlivých zemích před volbami do EU.

Evropská unie vstupuje do další fáze boje s klimatickými změnami, kdy např. potřebuje omezení směrem k zemědělskému sektoru, který produkuje velké množství skleníkových plynů. Dalším problémem je konkurence tradičních průmyslových odvětví v Číně, která je již nyní rychleji nahrazuje zelenými technologiemi, informovala agentura Reuters.

Otevřít v galerii (3)
Evropská unie
Evropská unieZdroj: Pixabay

Na nové streamovací televizi bude spolupracovat několik televizních kanálů

Společnosti ESPN, Fox a Warner Brothers Discovery v úterý oznámily plán spustit na podzim sportovní streamovací platformu, která bude zahrnovat nabídku nejméně 15 televizních stanic. Svým způsobem jsou TV stanice proti trendu, kdy si jednotliví hráči na mediálním trhu vytvářeli konkurenci zakládáním čím dál většího počtu streamovacích platforem.

Jedna aplikace bude atraktivní pro řadu fanoušků sportovních přenosů, kdy umožní sledovat větší množství pořadů na jedné platformě a ušetří náklady na pořizování většího množství předplatných. Zásadní bude nová platforma pro fanoušky sportů dominujících v USA, jelikož nabídne přenosy ze všech čtyř nejsledovanějších profesionálních soutěží NFL, NBA, MLB, NHL, uvedla agentura AP.

Otevřít v galerii (3)
NFL
NFLZdroj: Pixabay

Zdroje: apnews.com, reuters.com, cnn.com, ČTK

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze