Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče. Hlavně se z toho nezbláznit

Ranní ptáče: Z auta do letadla za méně než 3 minuty. Ukrajina maří ruský postup, zuří boj o Mariupol. Kartička Pokémona za 420 tisíc dolarů

Lenka Ciznerová
23. března 2022
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
První létající taxík

Dobré ráno. To je venku najednou hezky, co? Škoda jen, že ta válka je nějak delší než jsme všichni čekali a lidí z Ukrajiny musí prchat stále víc a víc. Nikdo pořád neví, jestli se Putin zblázní úplně, nebo je šance, že dá pokoj. Faktem je, že Elena Muska to nijak nezastavilo od plánů obletět konečně celou zeměkouli. V Los Angels zase, zdá se, frčí reality. Jeden zpěvák dům prodává, druhý zase kupuje. A oba tedy stojí za to! No a jestli jste někdy kolem roku 1999 sbírali Pokémony, tak mazejte prohrabat krabice na půdě. Možná ani netušíte jaký tam můžete mít poklad. A pokud toužíte po troše klidu, zaposlouchejte se třeba do hlasu Hany Hegerové, pro kterou právě dnes vychází hudební vzpomínka. Někdy je potřeba si od těch válečných zpráv zase trochu odpočinout. Tak už se pojďte posadit a v klidu si dát ranní kafe. Je tady Ranní ptáče.

 

Zelenskyj na summitu NATO

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj se bude virtuálně účastnit čtvrtečního summitu NATO, aby mohl s aliancí řešit ruskou invazi. O detailech jeho účasti se stále jedná, plánuje se, že Zelenskyj připraví video a bude se účastnit i diskuze.

 

Musk doufá, že raketa Starship poprvé obletí Zemi v květnu

Otevřít v galerii (3)
Elon Musk
Elon MuskZdroj: Profimedia

Zakladatel a majitel firmy SpaceX Elon Musk doufá, že pokud půjde vše podle plánu, vesmírná loď Starship, kterou jeho společnost vyvíjí pro lety na Měsíc a Mars, uskuteční první orbitální let kolem Země v květnu. Informoval o tom v úterý na Twitteru.

"Do příštího měsíce budeme mít postaveno 39 letuschopných motorů, pak další měsíc na integraci, takže doufejme v květnu orbitální letový test,"

sdělil Musk v noci na dnešek SEČ na sociální síti.

Luxusní byt s terasou na pronájem na Malé
Luxusní byt s terasou na pronájem na Malé, Praha 1

Ukrajina maří ruský postup. Zuří boj o Mariupol

Ukrajinské síly odrazily pokračující ruské snahy o obsazení Mariupolu a tvrdily, že v úterý znovu dobyly strategické předměstí Kyjeva. Tím postavily obranu tak zarputilou, až se objevily obavy, že ruský Vladimir Putin vyeskaluje válku do nových výšin. .

"Putin stojí opřený zády před zdí. A čím více je zády opřený o zeď, tím přísnější taktiku může použít,"

řekl americký prezident Joe Biden, který tento týden míří do Evropy na setkání se spojenci.

 

Kartička Pokémona za 420 tisíc dolarů

Ano už v roce 1999 tady byly. Kdybyste náhodou takovou ještě měli, pak by z vás mohli být boháči. Protože zrovna minulý týden se do PWCC Auctions dostala karta Pokémon Base Se Shadowless First Edition Holo Charizard z roku 1999. Sběratelská karta se prodala za 420 000 USD, což je nejvyšší cena, která kdy byla zaplacena za základní kartu Pokémon Charizard. Prodej také nastavil rekord pro kartu všech dob, čímž se stala třetí nejvyšší cenou zaplacenou na veřejném trhu za jakoukoli sběratelskou kartu Pokémon. Nezkusíte prohrabat krabice z mládí?

 

Pocta k prvnímu výročí úmrtí Hany Hegerové

K prvnímu výročí úmrtí zpěvačky Hany Hegerové dnes vychází ve formě maxi singlu se čtyřmi písněmi symfonická pocta přední československé šansoniérce. Pro remix vybrali čtyři původní nahrávky – tři z archivu České televize a jedna z Českého rozhlasu. Nahrávky Z mého života a Šťastné slunce vycházejí poprvé a Já ráda vzpomínám byla dosud vydána pouze v obrazové verzi z televizního pořadu na DVD Pasiáns. Zbývající skladbou na nahrávce je symfonická úprava písně z roku 1979 Byl jsi král. ČTK o tom informoval vydavatel a producent Tomáš Padevět.

 

Zpěvák Adam Levine prodává dům v Los Angeles

Zpěvák Adam Levine spolu se svou manželkou a modelkou Behati Prinsloo prodávají nádherný dům v Pacific Palisades, v přímořské čtvrti Los Angeles, za 57,5 ​​milionu dolarů. Na pozemku o rozloze 3 akrů jako nerušeným výhledem z centra města na oceánu má komplex celkem 10 ložnic a 14 koupelen. Hlavní dům o rozloze 836 metrů čtverečních má 8 koupelen a 5 ložnic s úžasným výhledem na velkolepé zahrady. Součástí nemovitosti je nejmodernější kino Dolby Digital, gurmánská kuchyně s vestavěnou lednicí a neuvěřitelné byty v ložnici majitele s velkými šatnami doplněné o sluncem zalitou koupelnu. V celém objektu jsou nejrůznější stezky, bazén a basketbalové hřiště.

 

Z auta do letadla za méně než 3 minuty

Otevřít v galerii (3)
První létající taxík
První létající taxíkZdroj: AeroMobil

AeroMobil vyrobil auto, které se dokáže proměnit v letadlo za méně než tři minuty. Nový slovenský taxík míří proklatě vysoko. Doslova, umí totiž létat. AeroMobil je první čtyřmístný létající taxík na světě. A nemusíte zrovna daleko, svůj původ má totiž na Slovensku. Jeho uvedení na trh je aktuálně v plánu na rok 2027. Dojíždění do práce tak nabude úplně nových rozměrů.

Pronájem Luxusního mezonetu 2+kk, Praha
Pronájem Luxusního mezonetu 2+kk, Praha, Praha 1

 

Jennifer Lopez a Ben Affleck kupují nový dům

Otevřít v galerii (3)
Ben Affleck a Jennifer Lopez
Ben Affleck a Jennifer LopezZdroj: Profimedia

Jennifer Lopez a Ben Affleck se chystají koupit dům v oblasti Bel-Air v Los Angeles za více než 50 milionů dolarů. Dům o rozloze 1832 metrů čtverečních se nachází na pozemku o rozloze 1,19 akrů a má 10 ložnic, 17 koupelen, hlavní otevřená kuchyně, 2 další kuchyně (personál a dům pro hosty) a domácí kino. Součástí nemovitosti je zabezpečená uzavřená příjezdová cesta, dostatek parkovacích míst, rozlehlý trávník s nekonečným bazénem a výjimečně krásná zahrada s úžasným výhledem na golfové hřiště a město.

 

A je tady konec dnešních informací. Svět je v pořádku, to jen Putin se zbláznil. Jak řekl anglický básník a dramatik William Shakespeare:

„Blázen si myslí, že je moudrý, ale moudrý člověk ví, že je blázen.“
 

 

Zdroje: bbc, profimedia, reuters, citáty.net, ceskenoviny, irozhlas, kryptomagazín, agentura AP

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze