Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Z Woodse vytvářeli robota. Londýnské nemocnice na pokraji. Trump trvale pozastaven na Twitteru

Kateřina Ostrejšová
09. ledna 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Tiger Woods

Velká Británie zaznamenala historicky nejvyšší počet úmrtí na Covid-19. Bývalý parťák Tigera Woodse prozradil, jak velkou láskou pro něj golf skutečně byl. Zkoušel si odpal uprostřed dálnice. Twitter trvale pozastavil účet Donalda Trumpa, ten si chce vybudovat vlastní sociální platformu.  

Kim Čong-Un nazval USA “největším nepřítelem” 

Otevřít v galerii (5)
Kim Čong-Un
Kim Čong-UnZdroj: AFP PHOTO/KCNA VIA KNS

Severokorejský vůdce Kim Čong-Un vyzval k pokročilejším jaderným zbraním a uvedl, že Spojené státy jsou „největším nepřítelem“. Nepřátelská politika Washingtonu se nezmění bez ohledu na to, kdo obsadí Bílý dům, ale její zrušení by bylo klíčem ke vztahům mezi Severní Koreou a USA, uvedl Kim podle státní tiskové agentury KCNA. 

"Naše zahraniční politické aktivity by měly být zaměřeny a přesměrovány na podrobení si USA, našeho největšího nepřítele a hlavní překážku našeho inovovaného vývoje,"  

řekl Kim během devítihodinových projevů během několika dní na vzácném kongresu strany v Pchjongjangu. Zároveň také uvedl, že Severní Korea nebude zneužívat své jaderné zbraně, ale že chce rozšířit svůj jaderný arzenál, včetně preventivních a odvetných schopností úderů a hlavic různých velikostí. Kim požadoval vývoj vybavení včetně hypersonických zbraní, mezikontinentálních balistických raket na tuhá paliva (ICBM), špionážních satelitů a dronů. 

České domácnosti zaznamenaly druhou nejvyšší míru úspor v historii 

Otevřít v galerii (5)
Rodina v objetí.
Rodina v objetí. Zdroj: Freepik.com

Průmyslová produkce v listopadu po očištění o vliv počtu pracovních dnů reálně meziročně vzrostla o 0,4 %. Hodnota nových zakázek se zvýšila o 1,1 %. 

„Průmyslová produkce v listopadu mírně překonala úroveň loňského roku, a to díky automobilovému segmentu, ve kterém významnou roli hraje zahraniční poptávka,“  

říká Veronika Doležalová, vedoucí oddělení statistiky průmyslu ČSÚ. Stavební produkce v listopadu reálně meziročně klesla o 8,4 %. Po vyloučení sezónních vlivů byla meziměsíčně vyšší o 0,9 %. Stavební úřady vydaly více stavebních povolení a vzrostla i orientační hodnota těchto povolení. Největším tahounem je inženýrské stavebnictví, které vychází ze segmentu velkých firem.  

„Celkové reálné příjmy obyvatelstva vzrostly oproti předchozímu čtvrtletí o 2,8 %. Uvolnění restriktivních opatření umožnilo domácnostem ve třetím čtvrtletí částečně realizovat odloženou spotřebu a jejich výdaje vzrostly mezičtvrtletně o 5,1 %. Nejisté vyhlídky nicméně vedly domácnosti k opatrnosti, což přineslo druhou nejvyšší míru úspor v historii měření,“  

říká Vladimír Kermiet, ředitel odboru národních účtů ČSÚ. 

Z Tigera Woodse vytvářeli robota, říká jeho přítelkyně ze střední 

Otevřít v galerii (5)
Tiger Woods v šedém svetru.
Tiger Woods v šedém svetru. Zdroj: Profimedia.cz

Silná pracovní morálka a touha zlepšovat se mohou golfistu Tigera Woodse přepadnout opravdu kdykoli a kdekoli. Woodsův bývalý caddy Steve Williams v dokumentu HBO “Tiger” řekl, že ho slavný golfista kdysi donutil zastavit na rušné dálnici, aby si mohl procvičit švih.  

„Jeli jsme po dálnici a on říká: Stevie, zastav auto, zastav auto! Vytáhl golfovou hůl z kufru a začal se pohupovat na straně silnice,” 

uvedl Steve Williams. Woodsův odpal byl vždy jeho velkou posedlostí. Během své kariéry ho několikrát skvěle změnil, a to i dokonce na vrcholu své zdatnosti.  

Woodsova posedlost golfem měla samozřejmě své nevýhody. V dokumentu „Tiger“ jeho přítelkyně ze střední školy Dina Parr uvedla, že se obává, že jeho rodiče, kteří svého syna skvěle prosazovali směrem ke golfové superhvězdě, vytvářeli robota a neučili ho životní dovednosti. 

Trump blokován na Twitteru i Facebooku 

Otevřít v galerii (5)
Donald Trump
Donald Trump Zdroj: Profimedia.cz

Twitter včera trvale pozastavil účet amerického prezidenta Donalda Trumpa kvůli riziku dalšího podněcování k násilí po útoku na americký Kapitol. Pozastavení Trumpova účtu s více než 88 miliony sledujících tak umlčí jeho poslední dny před koncem funkčního období. Je to úplně poprvé, co Twitter pozastavuje účet hlavě státu.  

Trump opakovaně používal Twitter a další platformy k tomu, aby tvrdil, že jeho porážka ve volbách 3. listopadu byla způsobena rozsáhlými voličskými podvody, sdílel další konspirační teorie a vyzval příznivce, aby ve středu přišli do Washingtonu a pochodovali na Kapitol na protest proti volbám. 

Facebook na začátku tohoto týdne uvedl, že pozastavuje jeho účet až do konce alespoň jeho prezidentského období, které má skončit 20. ledna. Donald Trump uvedl, že se bude zabývat budováním své vlastní sociální platformy. 

Činžovní dům na prodej, Praha 1 - 1067
Činžovní dům na prodej, Praha 1 - 1067, Praha 1

Londýnské nemocnice na pokraji 

Otevřít v galerii (5)
Lékařka sedí vyčerpaná na zemi.
Lékařka sedí vyčerpaná na zemi. Zdroj: Freepik.com

Spojené království zaznamenalo v pátek nejvyšší denní počet nově nakažených od začátku pandemie COVID-19. Londýn vyhlásil závažný stav a varoval, že jeho nemocnicím hrozí kolaps. S vysoce přenosnou novou mutací viru šířící se napříč Británií, zastavil premiér Boris Johnson ekonomiku a spěchá na očkování v zemi ve snaze zastavit pandemii. 

Británie má pátý nejvyšší počet obětí na světě - téměř 80 000 a 1 325 úmrtí překonalo předchozí denní rekord z loňského dubna. 

"Naše nemocnice jsou pod tlakem více než kdykoli jindy od začátku pandemie a míra infekce v celé zemi stále stoupá alarmujícím tempem,"  

uvedl Johnson ve svém prohlášení. Téměř tři miliony lidí mají nyní pozitivní test na koronavirus ve Spojeném království, které má celkovou populaci přibližně 67 milionů. 

To je od nás zatím vše. Mějte příjemné víkendové ráno! Protože jak řekla americká historička Alice Morse Earle: 

"Každý den nemusí být dobrý, vždycky se ale najde něco dobrého v něm."

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze