Top hledané
Výsledky (0)
Idylický vztah moderátorky s publicistou končí

Ranní ptáče: Za rozvodem Decastelových má stát nevěra. Na kolik má narůst podíl žen ve vedení firem?

Radek Polák
09. června 2022
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Hvězdná sezóna známého páru je pryč

Hvězdný pár domácího bulváru oznámil tento týden rozvod, René Decastelo již údajně bydlí jinde. Evropská unie tlačí na zvýšení podílu žen ve firmách. Ke změně má dojít již za 4 roky.

Za rozvodem Decastelových má být jiná žena

Za rozvodem moderátorky Evy Decastelo s publicistou Reném má stát údajně jiná žena. Údajně s ní dokonce již bydlí. Tomu prý nahrává mimo jiné fakt, že jedna z Eviných kamarádek uvedla na facebooku pod statusem o rozchodu následující:

Evi, někde čeká skvělý spolehlivý chlap, který chce jen tebe … .“

Moderátorka byla se spisovatelem spolu celkem čtrnáct let, z toho třináct let jako manželé. Na vztahu se údajně oba snažili neustále pracovat.

Činžovní dům na prodej, Praha 1 - 1067
Činžovní dům na prodej, Praha 1 - 1067, Praha 1

Jaký máme recept? Navzájem se milovat. A když pak opadnou ty růžové brýle, tak na vztahu pracovat. A naprosto ideální je, když jeden z manželů není moc doma, to jsem já, tak to je taky fajn, nelezete si pak na nervy,“

komentovala to dříve moderátorka.

 

Ženy mají být podle EU více ve vedení firem

Minimálně 40 procent žen by mělo být od roku 2026 v evropských firmách, které jsou obchodovatelné na burze. V úterý večer se na tom shodli zástupci členských zemí a Evropského parlamentu.

Jak uvedla členka europarlamentního vyjednávacího týmu Evelyn Regnerová, v současnosti se toto číslo v EU pohybuje okolo 30 procent. Exekutivní pozice pak zastává 8,5 procenta z nich.

Jen v zemích, které mají závazná pravidla, se ve střednědobé a dlouhodobé perspektivě daří zastoupení žen zvyšovat. Je nejvyšší čas, že se podařilo tuto směrnici přijmout,“

uvedla Regnerová.

Otevřít v galerii (4)
Ženy mají být více v managementu firem
Ženy mají být více v managementu firemZdroj: Profimedia

Gymnastky chtějí za zneužívání až 23 miliard

Čtyřnásobná olympijská vítězka Simone Bilesová a další gymnastky, jež byly zneužívány lékařem Larry Nassarem, mohou vysoudit přes miliardu dolarů, což je v přepočtu až 23 miliard korun.

V roce 2015 gymnastky agentům FBI v Indianapolis nahlásily, že je Nassar obtěžoval. Úřad ale nezahájil formální vyšetřování. O rok později sice agenti v Los Angeles začali podobnou causu opět vyšetřovat, neupozornili ale úřady v Michiganu, kde Nassar jako lékař působil.

Je na čase, aby byla FBI pohnána k zodpovědnosti,“

řekla jedna z předních amerických gymnastek Maggie Nicholsová.

Mezi přibližně 90 navrhovatelkami jsou vedle Bilesové i další olympijské šampionky Aly Raismanová a McKayla Maroneyová.

Otevřít v galerii (4)
Americké gymnastky se soudí
Americké gymnastky se soudíZdroj: Pixabay

Nejdražší hokejový sportovní úbor patřil Gretzkému

Za dres, v němž se Wayne Gretzky loučil v roce 1988 s týmem Edmonton Oilers, zaplatil v aukci neznámý sběratel 1 452 milionů dolarů, tedy přes 33 milionů korun. To znamená, že je to také nejdražší hokejový sportovní úbor všech dob.

Rukavice z téhož vítězného zápasu byly už dříve u Grey Flannel Auctions prodány za více než 200 tisíc dolarů a kolekce obsahující tričko, pytel na prádlo, čepici, ponožky a šortky byla vydražena za 4 570 dolarů.

Otevřít v galerii (4)
Legenda Gretzky na ledě
Legenda Gretzky na leděZdroj: Profimedia

O víkendu nás čeká teplé a slunné počasí

Během nadcházejícího víkendu se díky oblasti vysokého tlaku vzduchu, která bude ovlivňovat počasí u nás, dočkáme návratu slunečného počasí s letními teplotami, které budou stoupat až k 29 °C. 

V sobotu má být spíše jasno až polojasno. Ranní teploty dosáhnou na 8 až 12, denní na 22 až 26 °C.

V neděli se ráno očekává 10 až 14 a přes den na 25 až 29 °C. Bude jasno až polojasno. Na horách se při přechodně zvětšené oblačnosti mohou ale vyskytnout přeháňky.

Otevřít v galerii (4)
Víkendové počasí vybízí k výletům
Víkendové počasí vybízí k výletůmZdroj: Pixabay

Zdroje: Novinky.cz, Aktualne.cz, Idnes.cz, Echo24.cz, Super.cz, Extra.cz

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze