Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče

Ranní ptáče: Začíná 57. ročník festivalu ve Varech. Sněmovna dala šanci manželství pro všechny

Barbora Večeřová
30. června 2023
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
57. ročník festivalu ve Varech

Začíná Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary. Odstartuje již dnes slavnostním ceremoniálem, kdy si Křišťálový globus převezme oscarová hvězda Russell Crowe. Sněmovna dala šanci manželství pro všechny, novelu zákona nyní posoudí ústavně-právní výbor a komise pro rodinu. 

Startuje filmový festival ve Varech 

Slavnostním ceremoniálem dnes začne 57. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Na zahajovacím večeru převezme Křišťálový globus za přínos světové kinematografii australský oscarový herec Russell Crowe, cenu prezidenta festivalu obdrží také švédská herečka a producentka, držitelka Oscara Alicia Vikanderová. Právě film Královnin gambit, v němž hraje Vikanderová hlavní roli, je zahajovacím snímkem letošního festivalu.

 

Luxusní byt 3+kk s terasou na prodej, Praha 5
Luxusní byt 3+kk s terasou na prodej, Praha 5, Praha 5

Sněmovna dala šanci manželství pro všechny 

Sněmovna dala šanci navrhovanému uzákonění manželství i pro stejnopohlavní páry. Poslanecká novela občanského zákoníku odolala návrhům odpůrců na zamítnutí i vrácení předkladatelům k přepracování. Předlohu teď dostanou do rukou členové ústavně-právního výboru a komise pro rodinu. Na posouzení budou mít čtyři měsíce místo obvyklých dvou, píše ČTK

Otevřít v galerii (2)
Stejnopohlavní páry dlouhodobě usilují o stejná práva
Stejnopohlavní páry dlouhodobě usilují o stejná práva Zdroj: Stanislava Benešová / Právo / Profimedia

Debata evropských prezidentů a premiérů o migraci bez závěru

Bez jasného výsledku skončila v noci na pátek debata prezidentů a premiérů zemí Evropské unie na téma migrace. Kvůli sporům o nedávno schválenou reformu migrační a azylové politiky se lídři ani po více než sedmihodinovém jednání neshodli na společných závěrech, které se týkaly mimo jiné pokračování spolupráce se zeměmi původu migrantů či boji proti pašerákům lidí. K tématu by se měli vrátit ještě v průběhu dnešního druhého dne summitu, napsaly Novinky

 

Podle Donalda Trumpy by USA měly být vyjednavačem mezi Ruskem a Ukrajinou 

Podle bývalého prezidenta Donalda Trumpa je na čase, aby se Spojené státy pokusily zprostředkovat mírovou dohodu mezi Ruskem a Ukrajinou. Uvedl to v telefonickém rozhovoru s agenturou Reuters. Nevyloučil přitom, že by Kyjev musel Rusku postoupit část svého území. Ukrajina, na kterou vojska Moskvy loni v únoru podnikla invazi, tuto variantu důrazně odmítá.

Otevřít v galerii (2)
USA by podle Trumpa měly být vyjednavačem
USA by podle Trumpa měly být vyjednavačemZdroj: Profimedia

Zdroje: ceskenoviny.cz, novinky.cz, reuters.com 

 

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze