Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Biden vede nad Trumpem. Sharon Stone už nerandí. Nová Carrie Bradshaw

Martina Šmalclová
16. října 2020
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Sharon Stone v černém topu

Stýská se vám po Sexu ve městě? Už nemusí! Na scéně je jeho mladší já. Víme taky, proč už Sharon Stone nechce randit, i jak koronavirus zamával se zahraničním obchodem. Před víkendem se toho ale děje mnohem víc! 

Koronavirus zamával se zahraničním obchodem

Otevřít v galerii (6)
Žena s kytarou
Žena s kytarouZdroj: Pixabay.com/sammy-williams

Dle Českého statistického úřadu dosáhla bilance zahraničního obchodu se zbožím za prvních osm měsíců roku dle předběžných výsledků 71,1 mld. Kč, což představuje meziroční pokles o 41,6 mld. Kč. Vývoz se meziročně od začátku roku snížil o 11,0 %, dovoz pak o 9,7 %.

„K nejvyšším meziročním poklesům došlo v dubnu a květnu na straně vývozu. V důsledku omezení části výroby klesl vývoz v dubnu o 38,0 %, v květnu o 28,9 %. Poklesy hodnoty dovozu zboží byly pak o 26,4 %, respektive o 23,2 %,“

říká Marek Rojíček, předseda Českého statistického úřadu.

Propadl se zejména obchod s motorovými vozidly, obchod se stroji a zařízeními a s elektrickými zařízeními. „V případě motorových vozidel činil meziroční pokles vývozu za prvních osm měsíců letošního roku 21 %, což v peněžním vyjádření představuje 140 mld. Kč,“ uvedla Miluše Kavěnová, ředitelka odboru statistiky zahraničního obchodu ČSÚ.

Česká republika však není jediná, která se ocitla hluboko v mínusových číslech. Například v případě Německa došlo k poklesu 84,5 mld. Kč na straně vývozu a 89,4 mld. Kč na straně dovozu.

Dle průzkumu má Biden dvouciferný náskok před Trumpem

Otevřít v galerii (6)
Pracující muž v košli
Pracující muž v košliZdroj: Pixabay.com/cstartupstockphotos

Podle posledního průzkumu NPR/PBS NewsHour/Marist Poll udržuje Joe Biden necelé tři týdny před volbami dvouciferný náskok před Trumpem. Bývalý viceprezident Joe Biden v průzkumu zvítězil nad Trumpem v poměru 54% ku 43% hlasů. Z průzkumu rovněž vyplynulo, že úzká většina potenciálních voličů (52%) považuje Trumpovo prezidentství za neúspěšné. 45% jej naopak považuje z úspěšné.

V roce 2016 získal Trump na národní úrovni sice jen 46% voličů, ale stačilo mu k tomu, aby vymohl vítězství ve státech, které jsou klíčové. Biden se nyní posunul vpřed v několika klíčových státech, včetně Wisconsinu, Michiganu a Pensylvánie, které byly rozhodující pro Trumpovo vítězství právě v roce 2016. Trump se však Bidenovi přibližuje.

Dílo Williama Shakespeara je nejdražší v historii

Otevřít v galerii (6)
Sharon Stone v černém topu
Sharon Stone v černém topuZdroj: Profimedia

Vzácná kopie prvního folia Williama Shakespeara byla vydražena za rekordní částku 9,9 milionů dolarů, tedy asi 233 milionů korun, což z něj dělá nejdražší dílo literatury, jaké se kdy v historii prodalo. Původně se přitom očekávalo, že se folio vydraží za přibližně 6 milionů dolarů. Celá aukce trvala šest měsíců a vyhrál ji nakonec starožitník a vzácný sběratel knih a fotografií Stephan Loewentheil.

"William Shakespeare je nesrovnatelně největším spisovatelem v anglickém jazyce a jedním z nejvýznamnějších mezinárodních kulturních ovlivňovatelů v celé historii. První folio je nejdůležitější sbírka her, jaká kdy byla vydána a ctěna po celém světě. Je mi ctí koupit si jen jednu z mála úplných kopií tohoto epochálního svazku,“

řekl Stephen Loewentheil.

Kniha nese formální název Komedie, historie a tragédie a byla vydána v roce 1623 Shakespearovými přáteli a herci, kteří s ním spolupracovali. Polovina z 36 zahrnutých her, například Macbeth, Večer tříkrálový či Julius Caesar, by se jinak mohly navždy ztratit, nebýt této knihy, kterou herci John Heminge a Henry Condell rozdělili do tří hlavních žánrů.

Zabroukejte si s Googlem

Taky už se vám někdy stalo, že vám v hlavě uvízla skladba, ale vy si ne a ne vzpomenout, odkud ji znáte? Tak tomu už je konec! Google přichází s novinkou, která vám pomůže tuhle záhadu jednou provždy rozlousknout. Aktualizace, se kterou přišel, vám pomůže za pomoci pískání či pobrukování skladbu rozeznat. V současné době je funkce podporována ve více než 20 jazycích a Google plánuje přidat později i další jazyky.

Sharon Stone zanevřela na randění

Hostem v nové show Drew Barrymore byla ikonická herečka Sharon Stone. Ta mimo jiné prozradila, že už nerandí. Hvězda erotického thrilleru Základní instinkt uvedla, že v dnešní době dává přednost trávení času sama se sebou nebo se svými přáteli a třemi syny.

„Nechci žádnou neupřímnost a hraní her. Nepotřebuji další dítě. Cítím, že pokud jde o emoční zralost ve vztazích, muži a ženy jsou zdánlivě na různých místech,“

řekla herečka a dodala, že v případě jejich tří synů je odhodlána zajistit, aby z nich vyrostly emocionálně dospělé osoby.

Dcera Phila Collinse boduje jako Emily v Paříži

Otevřít v galerii (6)
Spisovatel William Shakespeare
Spisovatel William ShakespeareZdroj: Pixabay.com/wikiimages

Komediální televizní seriál Emily v Paříží boduje na Netflixu! Tenhle snímek od tvůrců seriálu Sex ve městě má v sobě obsažené vše, co definuje dnešní generaci mileniálů. Luxusní outfity, snovou Paříž, influencerství, špičkovou gastronomii, našlápnutou kariéru a humor, ale na druhé straně i nepříjemné pracovní trable nebo trable s láskou. Inu, hlavní hrdinku Emily (Lily Collins), která odjíždí jako manažerka marketingu z Chicaga za prací svých snů do Paříže, si jednoduše zamilujete!

Už po první řadě, která čítá 10 epizod, se o Emily mluví jako o nové Carrie Bradshaw. Přesvědčte se sami, jestli tomu tak skutečně je. My ale můžeme říct: Milujeme tenhle Sex ve městě v novém a mladším kabátku, ale Carrie byla a vždy bude jen jedna.

To je od nás dnes už vše. Přejeme vám krásný nadcházející víkend a jestli vám to dnes nebude utíkat, zkuste si párkrát zopakovat mantru německého filozofa Friedricha Nietzscheho:

„Práce je zábava.“

Určitě vám to s ní a pozitivně nastavenou myslí uteče pak mnohem rychleji! 

Pronájem luxusního bytu 3+kk, Praha 1, Josefov
Pronájem luxusního bytu 3+kk, Praha 1, Josefov, Praha 1
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze