Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Zákaz vycházení v Kalifornii. Gordon Ramsey pomáhá. Černý panter bude pokračovat

Kateřina Ostrejšová
22. listopadu 2020
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Šéfkuchař Gordon Ramsey.

V USA dosáhl počet nakažených maxima, napříč zemí se zpřísňují opatření. Známý šéfkuchař Gordon Ramsey daroval 50 000 dolarů na nemocného soutěžícího z MasterChef Junior. Fanoušci Černého pantera zbystřete, chystá se pokračování!

Zákaz vycházení pro Kalifornii 

Otevřít v galerii (5)
Santa Monica v Kalifornii.
Santa Monica v Kalifornii. Zdroj: pixabay.com/BKD

Nejnovější čísla v počtu nakažených koronavirem dosáhla v Kalifornii svého vrcholu. Jsou ještě horší, než byly během první vlny v srpnu. Denní počet přesáhl 2000 poprvé od května. Západní stát má tak od dnešní půlnoci zákaz vycházení po desáté hodině večerní.  

Napříč Amerikou je nyní více než 12 milionů potvrzených pacientů, s více než čtvrt milionem úmrtí. To je zdaleka nejvyšší počet obětí na světě. Ve Spojených Státech za uplynulý den přibylo rekordních 195 tisíc případů nákazy koronavirem. Ukazují to data, která zveřejnila americká Univerzita Johnse Hopkinse (JHU). 
 
Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) zároveň vyzvala Američany, aby se vyhnuli cestování na Den díkuvzdání 26. listopadu, aby tím zabránili zvýšenému přenosu. Tento svátek totiž pravidelně zaznamenává nejrušnější týden pro cestování v USA. V loňském roce prošlo letišti v zemi kolem týdne svátku 26 milionů lidí.  

Luxusní byt 3+kk na pronájem 143m2-Praha 5
Luxusní byt 3+kk na pronájem 143m2-Praha 5, Praha 5

Sia připravuje film s názvem “Music” 

Otevřít v galerii (5)
Zpěvačka Sia s parukou přes oči.
Zpěvačka Sia s parukou přes oči. Zdroj: profimedia.cz

Australská zpěvačka, která nazpívala písničky jako “Chandelier” a “Elastic Heart” představila na svém Twitteru trailer k připravovanému filmu “Music”, který sama napsala a zrežírovala.  

“Novinky, na které jste všichni čekali,” 

sdílela zpěvačka na Twitteru, společně s krátkou ukázkou, která má přijít na začátku příštího roku. Ve filmu by se měla představit například Kate Hudson a Maddie Zieger, která se zpěvačkou spolupracovala už v řadě hudebních klipů, nejvíce se ale proslavila svým tanečním nadáním v klipu k singlu “Chandelier”, který obletěl svět.  

Osmnáctiletá herečka a tanečnice ve filmu ztvárňuje dospívající dívku s autismem, která své emoce zmírňuje pomocí léků. Několik fanoušků však s jejím obsazením zásadně nesouhlasí a zpochybňují její výběr. Podle nich by měla Sia do filmu obsadit skutečného herce s poruchou autismu.  

“Tohle udělala Sia špatně. Existuje přeci tolik talentovaných autistických herců,” 

uvedla National Autistic Society k příspěvku.  

50 000 dolarů od Gordona Ramseyho

Otevřít v galerii (5)
Gordon Ramsey při castingu na Master Chef.
Gordon Ramsey při castingu na Master Chef.Zdroj: profimedia.cz

Jeden z nejznámějších kuchařů světa Gordon Ramsey věnoval částku 50 000 dolarů, zhruba milion korun, na pomoc bývalému soutěžícímu “MasterChef Junior” Benovi Watkinsovi, který trpěl vzácným typem rakoviny. V roce 2018 hrál aspirující šéfkuchař v šesté řadě kuchařské soutěže a dostal se do top osmnáctky.  

V srpnu se Watkinsovi kolegové, soutěžící, společně s porotci Ramsayem, Tosi a Sánchezem spojili, aby vytvořili video zprávu na YouTube, kde mu přáli brzké uzdravení. Video zároveň vyzvalo diváky, aby přispěli na stránku #Love4BenGoFundMe nastavenou na pomoc za lékařskou pomoc.

“Je to jen neuvěřitelné gesto, nemůžeme tomu uvěřit,“ 

řekl NWI Times Watkinsův strýc Anthony Edwards.  Bohužel ani tohle gesto nedokázalo pomoci v boji proti vzácnému nádoru a Ben podlehl nemoci ve čtrnácti letech.  

Návštěvy seniorů během Vánoc - test,  nebo sklo  

Otevřít v galerii (5)
Babička a vnučka si hrají s panenkou.
Babička a vnučka si hrají s panenkou. Zdroj: profimedia.cz

Návštěvy v domovech pro seniory zakázala vláda 9. října. Teď se už většina seniorů těší, až se restrikce postupně zruší. O povolení návštěv bude jednat prezident Asociace poskytovatelů sociálních služeb Jiří Horecký s minstrem zdravotnictví.  

Navštívit domovy seniorů by mělo být možné ještě v listopadu, podmínky ale budou přísné. Ochranné brýle, roušky a štíty, za přítomnosti personálu, s přísně vymezeným časem a s negativním testem na koronavirus nebo v místnosti oddělené sklem.  

Prodej luxusní vily se zahradou, Praha 6
Prodej luxusní vily se zahradou, Praha 6, Praha 6

„Těšíme se, protože klienti jsou už smutní, že návštěvy nemají. Stejně tak umožníme, aby si rodiny vzaly klienty domů na Vánoce, pokud na to nebude platit vládní zákaz,“  

řekla Právu ředitelka Domova pro seniory Máj v Českých Budějovicích Petra Zimmelová.  

Fanoušci “Black Panther” se dočkají pokračování 

Otevřít v galerii (5)
Herec Chadwick Boseman.
Herec Chadwick Boseman. Zdroj: profimedia.cz

Druhý díl marvelovského filmu “Black Panther”, v němž hraje zesnulý herec Chadwick Boseman, by se měl začít natáčet v červenci příštího roku. Pokračování mělo být původně zahájeno už letos v březnu, plány však byly odloženy z důvodu smrti Bosemana, který ztvárnil hlavní postavu T’Challu. Herec delší dobu bojoval s rakovinou tlustého střeva, o své diagnóze však nikdy veřejně nemluvil.  

Zprávy o natáčení dalšího dílu vyvolaly otázky o tom, jak bude zobrazena hlavní postava. Výkonná producentka filmu Victoria Alonso v nedávném rozhovoru s argentinským deníkem uvedla, že nebudou použity počítačově generované snímky (CGI), hlavní postava tedy nebude zpracovaná graficky. Na to, kdo ztvární hlavní postavu Černého pantera si tak budou muset fanoušci ještě chvíli počkat.  

To je od nás vše, užívejte si neděli, protože jak řekl římský filozof Seneca:  

„Jak dlouho žiji, to nezávisí na mně. Ale jestli skutečně žiji, to na mně závisí.“ 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze