Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče.

Ranní ptáče: Zákroky policie na Babišových mítincích mají dohru. Trumpovu rezidenci prohledává FBI.

Barbora Večeřová
09. srpna 2022
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Policejní prezident Martin Vondrášek

Zákroky policie na akcích Andreje Babiše mají dohru. Včera se kvůli nim sešel policejní prezident Martin Vondrášek s ministrem vnitra Vítem Rakušanem. Co spolu řešili a jaký je postoj k policejním zákrokům? Rezidenci bývalého prezidenta Donalda Trumpa prohledává policie v souvislosti s vyšetřováním týkajícího se nakládání s tajnými dokumenty. Podle Trumpa není razie nutná a ani vhodná, protože s úřady spolupracuje. 

Reakce na zákroky na Babišových mítincích 

V pondělí se ohledně zákroků policie na mítincích Andreje Babiše po republice sešel ministr vnitra Vít Rakušan s policejním prezidentem Martinem Vondráškem. Závěrem jejich jednání bylo, že pokud bude potřeba zasahovat, měli by to dělat pouze uniformovaní policisté, ne policisté v civilu. Policejní prezident do konce týdne dostane výsledky vnitřní kontroly zákroku policistů z Českého Krumlova, kteří odvezli ženu na služebnu neoznačeným autem, případ z Borovan, kdy policisté zaklekli na autistického studenta už řeší Generální inspekce bezpečnostních sborů. Rakušan prý ale k potrestání vyzývat nebude.

Zemřela Olivia Newtonová-Johnová z Pomády 

Ve věku 73 let zemřela australská herečka a zpěvačka Olivia Newtonová-Johnová, která se do povědomí dostala hlavně díky své roli Sandy ve filmovém muzikálu Pomáda ze 70 let. Olivia se dlouhodobě potýkala s rakovinou, o její smrti informoval její manžel na sociálních sítích. Mimo herectví a zpěvu se Olivia věnovala i osvětě o rakovině, po vracející se nemoci se stala advokátkou za boj proti ní a v Austrálii založila výzkumné onkologické zařízení.

Prodej bytu, 3+kk, 288 m², Praha 5, Smíchov
Prodej bytu, 3+kk, 288 m², Praha 5, Smíchov, Praha 5
Otevřít v galerii (3)
Zemřela představitelka Sandy z Pomády, bojovala s rakovinou
Zemřela představitelka Sandy z Pomády, bojovala s rakovinouZdroj: Profimedia

Trumpovu rezidenci prohledává FBI 

FBI údajně prohledává floridský resort Mar-a-Lago patřící bývalému americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi. Operace se týká vyšetřování prezidentova nakládání s tajnými dokumenty. Podle slov samotného Trumpa tato neohlášená razie není nutná, ani vhodná, protože prý v celé věci s příslušnými úřady spolupracuje. FBI ani ministerstvo spravedlnosti informaci o razii zatím nepotvrdilo, nevyjádil se ani Bílý dům, který celou záležitost odmítl komentovat. 

 

David Krejčí se vrací do NHL

David Krejčí si opět zahraje po boku Davida Pastrňáka. V Olomouci vydržel pouze rok, nyní opět podepsal kontrakt v NHL a vrací se do Bruins, ve kterém působil již před svým návratem do Česka. Šestatřicetiletý hráč podepsal roční smlouvu. Jde o jeho 16 sezonu s týmem Bostonu. Roční kontrakt s týmem podepsal i další Čech, Pavel Zacha

Otevřít v galerii (3)
David Krejčí se vrací do NHL
David Krejčí se vrací do NHLZdroj: Profimedia

USA poskytnou Ukrajině vojenskou výbavu za 24 miliard 

Vláda amerického prezidenta oznámila, že poskytne Ukrajině další pomoc ve výši jedné miliardy amerických dolarů, což je 24 milionů korun. Dodávka by měla obsahovat rakety, munici a další zbraně pro armádu ze zásob amerického ministerstva obrany. 

"V každé fázi tohoto konfliktu jsme se soustředili na to, abychom Ukrajincům dodali to, co potřebují, v závislosti na vývoji podmínek na bojišti," 

uvedl náměstek amerického ministra obrany Colin Kahl.

 

V Keni se volí prezident 

Keňané volí nového prezidenta po velmi intenzivní kampani, které dominují debaty o životních nákladech, nezaměstnanosti a korupci. Odcházející prezident, který byl ve funkci dvě funkční období, podporuje 77letého Railu Odingu, který je hlavním favoritem, na paty mu ale šlape William Ruto. K volbám se zaregistrovalo více než 22 milionů Keňanů. Volby ale neprobíhají bez problémů – v současné době probíhá více voleb najednou a dochází tak k záměně hlasovacích lístků v některých oblastech, což opět vyvolává otázky ohledně organizace voleb. 

Otevřít v galerii (3)
V Keni probíhají prezidentské volby
V Keni probíhají prezidentské volbyZdroj: Profimedia

Zdroje: ČTK, bbc.com, sport.aktualne.cz, irozhlas.cz

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze