Top hledané
Výsledky (0)
Pieta připomene tragické události, při kterých 21. prosince student zastřelil 14 lidí

Ranní ptáče: Ze svíček za oběti střelby vznikne památka. Čína v minulosti investovala do Trumpových nemovitostí

Radek Polák
05. ledna 2024
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Veřejnost si včera připomenula památku zabitých

Ze svíček, které lidé položili na pietní místo před pražským Karolinem za oběti tragické střelby na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, vznikne památka. V době, kdy byl Donald Trump americkým prezidentem, investovala Čína 5,5 milionu dolarů do jeho nemovitostí, jak zjistily aktuální dokumenty.

Studenti dnes seberou svíčky z pietního místa u Karolina

Studenti dnes dopoledne sesbírají svíčky, květiny i vzkazy a fotografie, které lidé ve dvou uplynulých týdnech položili na pietní místo před pražským Karolinem za oběti tragické střelby na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Ze svíček by podle děkanky filozofické fakulty Evy Lehečkové mohla vzniknout trvalá připomínka tragické události, při které 21. prosince student zastřelil 14 lidí. Na tvorbě by se měli podílet studenti Vysoké školy uměleckoprůmyslové. Trvalá vzpomínka ze svíček z pietních míst vznikla i po smrti prvního českého prezidenta Václava Havla. Plastiku Srdce pro Václava Havla ze zbytků svíček zapalovaných po jeho smrti na pietních místech po celé České republice vytvořili Lukáš Gavlovský a Roman Švejda, uvedl server Ceskenoviny.cz

Čína vydala přes 5,5 milionu dolarů za Trumpovy nemovitosti

Čínská vláda a její státem kontrolované subjekty utratily více než 5,5 milionu dolarů za nemovitosti vlastněné Donaldem Trumpem v době, když byl prezidentem. Tyto platby zahrnovaly miliony dolarů od čínské ambasády ve Spojených státech, státní čínské banky obviněné americkým ministerstvem spravedlnosti z napomáhání Severní Koreji vyhýbat se sankcím a státní čínské letecké dopravní společnosti. Čína je jednou z 20 zemí, které během působení bývalého prezidenta v Bílém domě, , vyplatily nejméně 7,8 milionu dolarů podnikům vlastněným Trumpem, jak napsal server televize CNN. Jednalo se mimo jiné také o jeho hotely ve Washingtonu, New Yorku a Las Vegas.

Pronájem Luxusního mezonetu 2+kk, Praha
Pronájem Luxusního mezonetu 2+kk, Praha, Praha 1
Otevřít v galerii (2)
Do vlastnictví bývalého prezidenta patří i The Trump Building
Do vlastnictví bývalého prezidenta patří i The Trump BuildingZdroj: Pixabay

Microsoft přidá klávesu pro svou umělou inteligenci

Americký softwarový gigant Microsoft se rozhodl přikročit k největší úpravě klávesnice pro osobní počítače s operačním systémem Windows za několik desetiletí. Na klávesnici totiž přidá novou klávesu, která aktivuje její asistenční službu Copilot založenou na umělé inteligenci, informoval server Ceskenoviny.cz.

Microsoft tímto krokem demonstruje, jak velký význam přikládá službě Copilot a její schopnosti přilákat uživatele k jeho produktům. Služba je založena na technologii společnosti OpenAI, která stojí za populárním chatovacím systém ChatGPT. Microsoft je hlavním investorem uvedené firmy, vložil do ní již zhruba 13 miliard dolarů, v přepočtu tedy téměř 300 miliard korun.

Otevřít v galerii (2)
Umělá inteligence je pro Microsoft jednou z priorit
Umělá inteligence je pro Microsoft jednou z prioritZdroj: Pixabay

Největší exemplář nejjedovatějšího pavouka světa byl nalezen v Austrálii

Smrtící pavouk s tesáky, které by dokázaly probodnout lidský nehet, byl nalezen na australském pobřeží severně od Sydney. Tento nejjedovatějšího pavouk na světě, jenž dostal název Hercules, našel nakonec svůj nový domov v tamním parku plazů. Pavouk je veliký od nohy k patě 7,9 centimetru. Tento druh obvykle měří od jednoho do pěti centimetrů, přičemž samice bývají větší než jejich mužské protějšky, uvedla agentura AP.

 

Zdroje: Ceskenoviny.cz, AP, CNN

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze