Top hledané
Výsledky (0)
První zahraniční návštěva ukrajinského prezidenta od začátku ruské invaze má směřovat do Washingtonu

Ranní ptáče: Zelenskyj míří do Spojených států. Ruská armáda hlásí v Bělorusku přesuny své techniky

Radek Polák
21. prosince 2022
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Podpoří USA napadenou Ukrajinu novou technikou?

Cesta ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského do Spojených států, kde má být ohlášena nová vojenská pomoc napadené zemi, je prý zatím utajována z bezpečnostních důvodů. Ruská armáda v Bělorusku přesouvá svoji techniku k Ukrajině poté, co zde jednal Vladimír Putin s tamním prezidentem Lukašenkem.

Zelenskyj se má ve Washingtonu setkat s Bidenem

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj bude jednat se svým americkým protějškem Joem Bidenem a s projevem vystoupí také v Kongresu.

Jedná se o první zahraniční cestu hlavy ukrajinského státu od začátku ruské invaze. Spojené státy chtějí při této příležitosti ohlásit novou vojenskou pomoc Kyjevu ve výši 1,8 miliardy dolarů a dodávky systému Patriot. Ukrajinský prezident by se měl také setkat se šéfy demokratů a republikánů ve výboru pro národní bezpečnost, referoval portál Novinky.cz.

Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ
Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ, Okolí Prahy

Ruská armáda se v Bělorusku přesouvá blíž k hranicím s Ukrajinou

Ruská armáda přesouvá část techniky, kterou má v Bělorusku, blíže k hranicím s Ukrajinou. Jedná se například o tanky a nákladní auta nebo bojová vozidla pěchoty, uvedly Ceskenoviny.cz

Ruský prezident Vladimir Putin v pondělí s běloruským prezidentem Alexandrem Lukašenkem jednal v Minsku a mimo jiné se jej podle tajemníka ukrajinské bezpečnostní rady Oleksije Danilova pokoušel přimět, aby se připojil k jeho válečnému tažení. Americký Institut pro studium války v reakci na Putinovu návštěvu ale ve své analýze napsal, že se šéfovi Kremlu zřejmě opět nepodařilo přesvědčit Lukašenka, aby se do vojenské agrese vůči sousední zemi přímo zapojil.

Otevřít v galerii (4)
Rusové válku na Ukrajině zatím ukončit nechtějí
Rusové válku na Ukrajině zatím ukončit nechtějíZdroj: Pixabay

Twitter hledá nového šéfa

Majitel a šéf americké internetové společnosti Twitter Elon Musk aktivně hledá nástupce, který by ho nahradil v čele firmy. Uživatelé sociální sítě se na základě ankety v pondělí vyslovili pro Muskův odchod z funkce šéfa podniku.

Řada firem na Twitteru v posledních měsících pozastavila reklamu kvůli obavám, že pod novým vlastníkem by se na ní mohlo objevovat více závadných příspěvků. Kvůli tomu sociální síť utrpěla „masivní pokles příjmů“ a prodělává čtyři miliony dolarů, tedy více než 90 milionů korun, denně. To vyvolalo spekulace, že by firma mohla zbankrotovat, napsal Blesk.

Otevřít v galerii (4)
Twitter přitahuje v poslední době možná až moc pozornosti
Twitter přitahuje v poslední době možná až moc pozornostiZdroj: Pixabay

Počty zásilek v předvánočním období dramaticky rostou

Přeprava balíků v předvánočním období roste někdy až o stovky procent. Například Zásilkovna díky tomu zaznamenala nejvíce zásilek ve své historii. Podle mluvčího Kamila Chalupy to jen v pondělí 19. prosince bylo o 10 tisíc zásilek více než před týdnem. Česká pošta zase během uplynulého víkendu rozvezla 2,5krát více zásilek, než je běžný stav. Podle ředitele společnosti GLS ČS Pavla Včely se u nich rozdíl mezi nejsilnějším a nejslabším dnem v současnosti pohybuje až okolo 260 procenty. Přepravce WeDo pak hlásí nárůst o zhruba 40 procent, jak uvedl server Echo24.cz.

Otevřít v galerii (4)
O tom, co vše se dá přepravovat, mají někdy lidé dost mylné představy
O tom, co vše se dá přepravovat, mají někdy lidé dost mylné představyZdroj: Pixabay

Ženy už nebudou moci v Afghánistánu studovat

Afghánky nebudou mít až do odvolání přístup k vyššímu vzdělání. Veřejné i soukromé školy nyní obdržely od ministerstva dopis, který jim nařizuje bez prodlení zamezit studentkám v přístupu k vysokoškolskému vzdělání, informuje Blesk.cz.

Tálibán při nástupu k moci sliboval umírněnost. V posledních měsících ale omezuje práva a svobody afghánských občanů, obzvláště žen a dívek. Začal se vracet k tvrdému uplatňování práva šaría a některým praktikám obvyklým za jeho tvrdé vlády v 90. letech minulého století.

Otevřít v galerii (4)
Ženy už nebudou moci v Afghánistánu studovat na vysokých školách
Ženy už nebudou moci v Afghánistánu studovat na vysokých školáchZdroj: Pixabay

 

Zdroje: Ceskenoviny.cz, Novinky.cz, Blesk.cz, Echo24.cz

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze