Top hledané
Výsledky (0)
Miloš Zeman se setká s Aleksandarem Vučičem a otevře Český dům

Ranní ptáče: Zeman na návštěvě Srbska. Babišovi uškodila až příliš konfrontační kampaň, tvrdí média

Radek Polák
30. ledna 2023
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Zeman se loučí s úřadem

Program státní návštěvy Miloše Zemana, jenž zanedlouho skončí ve funkci, začíná dopoledním setkáním se srbským protějškem Vučičem. Hlavním bodem návštěvy je potom slavnostní otevření Českého domu. Podle českých médií se Andrej Babiš v předvolební kampani až příliš soustředil na to, jak se vymezí vůči současné vládě.

Zeman v Srbsku otevře Český dům

Setkáním se srbským prezidentem Aleksandarem Vučičem zahájí český prezident Miloš Zeman oficiální část své návštěvy Bělehradu, jak připomenul server Blesk.cz.

Kromě jednání se srbskou hlavou státu je hlavním bodem programu slavnostní otevření Českého domu, o jehož zřízení se Zeman dlouhodobě zasazoval. Jeho stavbu zaplatila ve dvacátých letech 20. století česká krajanská komunita. V 60. letech jej ale zkonfiskovala Jugoslávie. Vučić Zemanovi slíbil, že se zasadí o vyřešení majetkoprávních sporů. Srbsko následně investovalo do opravy domu a většinu budovy je nyní připraveno darovat Česku. 

Prodej secesní vily, Praha východ - 609m
Prodej secesní vily, Praha východ - 609m, Okolí Prahy

Média analyzují, proč Babiš ve volbách neuspěl

V komentářích v tisku, které dnes shrnula Česká tisková kancelář, styl šéfa ANO Andreje Babiše založený na konfrontaci v prezidentských volbách nezafungoval.

Využíval v kampani emoce voličů, jejich obavy, a navíc se snažil vykreslit všechny důležité protikandidáty a pak i jednoho zbylého soupeře jako součást vládní koalice,"

uvedly například Lidové noviny.

Zatímco Babišovi nezbývalo než dohánět zjevný rozdíl negativní kampaní a ne­povedenými útoky, během nichž začal hrát vabank. A několikrát si přitom kopl míč do vlastní brány,"

popsal podnikatelovu kampaň zase deník E15.

Otevřít v galerii (4)
Andrej Babiš na tiskové konferenci po prohraných volbách
Andrej Babiš na tiskové konferenci po prohraných volbách Zdroj: Profimedia

Finsko se do NATO může dostat před Švédskem

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan včera naznačil, že Ankara by mohla dát souhlas se začleněním Finska do NATO zvlášť, bez ohledu na Švédsko, s nímž má Turecko stále napjatější vztahy mimo jiné kvůli údajnému poskytování švédského útočiště kurdským radikálům, napsaly Ceskenoviny.cz.

Vstup dvojice severských států dosud neratifikovaly Turecko a Maďarsko. Finští představitelé už před několika dny uvedli, že by mohli usilovat o vstup do aliance i bez Švédska, které je častěji terčem turecké kritiky. Obě severské země přitom podaly přihlášku do aliance.

Otevřít v galerii (4)
Finský parlament může již brzy začít projednávat vstup do NATO
Finský parlament může již brzy začít projednávat vstup do NATOZdroj: Pixabay

Nejdražší hra stojí na Steamu přes 40 tisíc korun

Na Steamu vyšla nezávislá hra The Hidden and Unknown, kterou si zájemce může koupit za skoro 2 tisíce dolarů, což je v přepočtu více než 40 tisíc korun, informoval portál iDnes.cz. Její autor tvrdí, že jen nechce za pár drobných prodávat každému nahlédnutí do svého privátního života. Podle něj jde o kolekci životních střípků jistého Briana a popis několika málo situací, které prý formovaly jeho osobnost.

Prostě jsem si svoji hru nacenil tak, jak mi to připadá správné, což je moje právo,“

vysvětlil autor svoji motivaci reportérům magazínu The Gamer.

Otevřít v galerii (4)
PC hry jsou oblíbenou formou trávení volného času zejména u mladých
PC hry jsou oblíbenou formou trávení volného času zejména u mladýchZdroj: Pixabay

Druhý díl Avatara již vydělal přes 2 miliardy dolarů

Druhý díl filmu režiséra Jamese Cameron Avatar se drží celosvětově na špici návštěvnosti již okolo 7 týdnů. Celkově Avatar: The Way of Water zatím získal podle předběžných odhadů 2,1 miliardy dolarů. Díky stávajícím příjmům se tak již zároveň stihl dostat mezi ekonomicky nejsilnější snímky všech dob. Aktuálně je čtvrtým nejvýdělečnějším. Samotný Cameron má mezi první čtyřkou hned tři filmy, uvedla agentura AP. Výjimkou je pouze Star Wars George Lucase.

James Cameron má našlápnuto ke všem rekordům a milníkům,“

řekl k tomu Paul Dergarabedian, mediální analytik společnosti Comscore.

Otevřít v galerii (4)
Avatar je nejen úspěšným filmem, ale i společenským fenoménem
Avatar je nejen úspěšným filmem, ale i společenským fenoménemZdroj: Pixabay

Zdroje: Ceskenoviny.cz, AP, Blesk.cz, iDnes.cz

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze