Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Zemětřesení v Japonsku. Joe Biden brání demokracii. Kontroly na hranicích

Sabina Štaubertová
14. února 2021
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Joe Biden

Nová mutace koronaviru komplikuje cestování. Německem od půlnoci budeme mít problém i projet. Poprvé od ledna má Nový Zéland tři případy Covid-2019. Večerní zemětřesení v Japonsku, které vyvolává vzpomínky na tragédii z roku 2011. Co dalšího přináší nedělní Ranní ptáče?

Hraniční kontroly mezi Českem a Německem

Otevřít v galerii (5)
Zácpa na dálnici
Zácpa na dálniciZdroj: Pixabay.com/SD-Pictures

Spolková republika Německo znovu zavedla hraniční kontroly s Českou republikou. Kvůli špatnému vývoji epidemické situace v Česku, byly od půlnoci na hranicích s Německem obnoveny stálé hraniční kontroly. Německo považuje Česko za oblast s výskytem koronavirových mutací. Nově zavedené opatření ještě více komplikuje cestování a omezuje průjezd Německem. Výjimku mají jen přepravní služby nebo humanitární cesty. Stále platí, že pracovníci přepravních služeb musejí doložit negativní test. 

Prodej novostavby 5kk, Praha 10 – 178
Prodej novostavby 5kk, Praha 10 – 178, Praha 10

Joe Biden připomíná křehkost demokracie

Otevřít v galerii (5)
Bývalý americký prezident Donald Trump
Bývalý americký prezident Donald TrumpZdroj: Profimedia.cz

Americký prezident Joe Biden se vyjádřil k osvobození jeho předchůdce Donalda Trumpa. Donald Trump byl obviněn z podněcování ke vzpouře, ale nakonec jej Senát osvobodil. Biden poznamenal, že 57 senátorů (včetně sedmi republikánů) hlasovalo o uznání Trumpa vinným. Současně připomněl, že je Donald Trump morálně i prakticky odpovědným, za násilí, které vypuklo v Kapitolu během ledna.

“Tato smutná kapitola naší historie nám připomněla, že demokracie je křehká a že to musí být vždy bráněno. Musíme být vždy ostražití. Násilí a extremismus nemají v Americe místo,”

uvedl prezident Joe Biden.

Více než 121 zraněných po zemětřesení v Japonsku

Otevřít v galerii (5)
Zemětřesení
ZemětřeseníZdroj: Pixabay.com/Angelo_Giordano

Zemětřesení o síle 7,1 stupně zasáhlo Japonsko. V prefekturách Fukušima a Mijagi bylo hlášeno nejméně 121 zraněných. Otřesy otřásly budovami a způsobily výpadky proudu u stovky tisíc budov. Současně zůstaly domácnosti bez vody. Podle národní televize NHK, ale nedošlo k žádnému úmrtí, ani upozornění před tsunami. Sobotní zemětřesení vyvolává vzpomínky na 11. března 2011, kdy ve stejné oblasti došlo k zemětřesení, po které přišla tsunami. V roce 2011 přišlo o život více než 20 000 lidí a došlo k nejhorší jaderné katastrofě od havárie Černobylu. V jaderné elektrárně Fukušima se roztavily tři reaktory a uniklá radiace kontaminovala okolí.

Nové případy infekce na Novém Zélandu

Otevřít v galerii (5)
Auckland, Nový Zéland
Auckland, Nový ZélandZdroj: Pixabay.com/Auckland

Nový Zéland dlouhé měsíce vyhrával boj s koronavirem. Nyní oznámil tři nové případy COVID-19, poprvé od konce ledna. Ministr Chris Hipkins uvedl, že se jedná o pár s dcerou, žijící v Aucklandu. 

“Náš systém se aktivoval. Shromažďujeme všechna fakta co nejrychleji. Systém, který nám v minulosti tak dobře sloužil, se opravdu připravuje na to, aby to udělal znovu,”

řekl na tiskové konferenci Chris Hipkins. Úřady stále pracují na tom, aby zjistily zda je tento případ spojen s vysoce infekčními variantami COVID-19. Současně pátrají po tom, jak se rodina nakazila, aby mohly předejít dalšímu přenosu. Země se nachází na 1. stupni v boji s pandemií, což znamená, bez jakýkoliv omezení. Prozatím nebudou tento stupeň měnit.

Prodej luxusního penthousu 4+kk 260 m², Praha
Prodej luxusního penthousu 4+kk 260 m², Praha, Praha 3

Amazon podává žalobu

Otevřít v galerii (5)
Sklad zboží
Sklad zbožíZdroj: Freepik.com

Společnost Amazon podala žalobu na newyorskou generální prokurátorku Letitia James, kvůli vyšetřování bezpečnostních opatření COVID-19 na pracovišti. Vyšetřování bylo zahájeno na jaře minulého roku, po protestech pracovníků ve skladech Amazonu. Společnost Amazon tvrdí, že dodržuje bezpečnost na pracovišti a v reakci na globální pandemie byly zavedeny dostatečná opatření. James vydala prohlášení, že zaměstnanci byli nuceni pracovat v nebezpečných podmínkách, zatímco společnost vydělávala miliardy.

“Tato akce společnosti Amazon není nic jiného, než smutný pokus odvrátit pozornost od faktů a vyhýbá se odpovědnosti za její selhání při ochraně pracovitých zaměstnanců před smrtícím virem,”

uvedla generální prokurátorka Letitia James.

To je od nás pro dnešek vše. Přejeme vám pohodové prožití neděle. Pokud patříte mezi ty, kteří nejsou nakloněni změnám. Vzpomeňte si na slova britského zpěváka a herce Davida Bowieho:

“Otočte se a čelte podivným změnám.”

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze