Top hledané
Výsledky (0)
Ve věku 100 let odešel tvůrce americké zahraniční politiky.

Ranní ptáče: Zemřel americký diplomat Henry Kissinger. Ruský soud prohlásil LGBT hnutí za extrémistické

Radim Červenka
01. prosince 2023
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Henry Kissinger v Číně

Bývalý ministr zahraničí USA a nejvýraznější osobnost americké diplomacie 20. století Henry Kissinger zemřel ve věku 100 let. Ruský soud zakázal LGBT hnutí, přestože v zemí žádné takové hnutí oficiálně neexistuje. Tesla představila nový elektromobil, jehož cenovka oproti původním představám razantně stoupla. Někteří tučňáci spí jen několik sekund v kuse, aby neztráceli pozornost nad svými mláďaty.

Henry Kissinger zemřel, do smrti se podílel na utváření americké zahraniční politiky

Bývaly ministr zahraničí a bezpečnostní poradce v mládí utekl do USA před nacisty. Dodnes je jednou z nejvýraznějších osobností americké zahraniční politiky a zároveň jedním z nejkontroverznějších mužů na svém postu. Zemřel ve středu ve svém domě v Connecticutu ve věku 100 let.

Držitel Nobelovy ceny za mír se zasadil o ukončení války ve Vietnamu a také byl strůjcem politiky USA ve vztahu k Číně ve 20. století. Jeho čínská politika vyvrcholila návštěvou prezidenta Richarda Nixona v Číně v roce 1972, která znamenala zlom ve vztazích USA a Číny, informoval web CNN.

Činžovní dům na prodej, Praha 1 - 1067
Činžovní dům na prodej, Praha 1 - 1067, Praha 1

Ruský soud zakázal hnutí LGBT

Nejvyšší sud v Rusku prohlásil ve světě známé hnutí LGBT za extrémistické a rozhodl o jeho zákazu uvnitř Ruské federace. Soud konal na popud ruského Ministerstva spravedlnosti, ačkoliv neexistuje žádná oficiální organizace označená za hnutí LGBT, přesto ji soud zakázal.

Během soudního procesu také nebyl přítomen nikdo na straně obviněného. K verdiktu došlo za zavřenými dveřmi bez přítomnosti médií. Ruská ústava byla změněna před třemi lety a bylo v ní jasně vyhrazeno konstatování o manželství jakožto svazku mezi mužem a ženou, stejnopohlavní svazky v Rusku nejsou povoleny, uvedla BBC.

Otevřít v galerii (3)
Duhová vlajka
Duhová vlajkaZdroj: Pixabay

Nový model automobilky Tesla bude stát 60 990 dolarů

Tzv. Tesla Cybertruck bude mít na cenovce o 50% vyšší cifru, než jakou sliboval vlastník značky miliardář Elon Musk v roce 2019, kdy byl ohlášen počátek vývoje tohoto modelu. Design futuristicky vyhlížejícího automobilu je inspirován filmy s Jamesem Bondem ze 70. let.

Na uváděcí akci v Austinu v americkém Texasu doprovázel uvedení nového modelu prezidentem firmy Tesla bouřlivý potlesk od přítomných pozorovatelů. Sám Elon Musk směrem k novému automobilu prohlásil, že budoucnost konečně vypadá jako budoucnost, napsala o novém voze automobilky Tesla agentura Reuters.

Otevřít v galerii (3)
Elektromobilita
ElektromobilitaZdroj: Pixabay

Rodiče malých tučňáků spí někdy jen několik sekund

Spánkový režim bývá narušen u každého rodiče malého potomka. U tučňáků v některých případech dochází až k několika tisícům krátkých spánků za sebou za účelem dostačeného dohledu nad svými potomky. V některých případech podle zjištění vědců může trvat jeden z tisíců spánků pouhé jednotky sekund.

Ve výsledku však celá série několika tisícovek mikrospánků může znamenat i 11 hodin času stráveného spaním. Vědkyně a expertka na spánkový režim Niels Rattenborg z Max-Planck institutu v Německu přirovnala tyto tučňáky k unaveným řidičům automobilů, kteří zápolí s mikrospánkem, napsala agentura AP.

Otevřít v galerii (3)
Tučňáci
TučňáciZdroj: Pixabay

Zdroje: apnews.com, reuters.com, bbc.com, cnn.com

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze