Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Djokovič opět v problémech. Samořídící taxíky zažívají boom. Zveme vás na Struny podzimu!

Linda Veselá
06. září 2020
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty

Krásné pondělí! Pracovní týden začíná a naše Ranní ptáče vám přináší přehled událostí, které hýbou světem.

Djokovič pálí naslepo

Když srbská tenisová legenda Novak Djokovič během osmifinále se Španělem Pablem Carreňem po prohraném gamu na 5:6 naslepo odehrál míček za svá záda, trefil čárovou rozhodčí. Rána ji zasáhla do krku, žena klesla na zem a sténala bolestí. Později však z kurtu sama odešla. Tenisové US Open tak pro Djokoviče skončilo, rozhodčí ho diskvalifikoval.

Po Djokovičově založení čistě mužské asociace Professional Tennis Players Association (PTPA) a prohlášení, že by si muži v tenise zasloužili vydělávat více peněz než ženy, se tak jedná už o Djokovičovu několikátou kontroverzi.

Včerejší incident Djokoviče velmi mrzí a rozhodčí se na sociálních sítích omluvil:

"Je mi strašně líto, že jsem jí způsobil takový stres. Tak neplánované. Tak špatné. Neuvádím její jméno, abych respektoval její soukromí. Co se týče diskvalifikace, musím se uzavřít do sebe a i nadále pracovat na svém zklamání a proměnit ho v lekci pro můj růst a vývoj jako hráče i člověka."

Otevřít v galerii (6)
Novak Djokovič a čárová rozhodčí po zásahu míčkem
Novak Djokovič a čárová rozhodčí po zásahu míčkemZdroj: Profimedia

Tajfun dorazil k břehům Jižní Koreje

Tajfun Haishen, který s rekordními poryvy větru a deště před několika dny zasáhl Japonsko a donutil k evakuaci statisíce Japonců, dorazil do Jižní Koreji. Země vydala nejvyšší tajfunovou výstrahu. Zrušeno bylo více než 300 letů z 10 letišť.

K břehům Jižní Koreje dorazila bouře dosahující rychlosti větru až 126 kilometrů za hodinu v pondělí, pak se stočila na sever od města Ulsan ležícího na jihu země. 

Otevřít v galerii (6)
Tajfun Haishen udeřil v Jižní Koreji
Tajfun Haishen udeřil v Jižní KorejiZdroj: Profemidia
Prodej novostavby 5kk, Praha 10 – 178
Prodej novostavby 5kk, Praha 10 – 178, Praha 10

Samořídící taxíky jsou v Číně na vzestupu

Čínské start-upy věnující se samořízeným autům zažívají boom. Technologičtí giganti země, jako AutoX či WeRide, totiž v oblasti autonomních vozidel soupeří o vedení. Rozsáhlá komercializace by pak podle odhadů mohla  samořídící taxíky potkat už v roce 2023.

Projektů věnujících se "robotaxi" v Číně během předchozích dvou let vzniklo několik. Jedním z nich je AutoX, za kterou stojí internetový gigant Alibaba. Ten minulý měsíc zpřístupnil obyvatelům Šanghaje službu, díky které si taxi bez řidiče mohou objednat přes aplikaci.

Co je horší než koronavirus?

Podle papeže Františka jsou právě pomluvy "horší pohroma než koronavirus". Ďábel je podle něj jejich šiřitelem, který se snaží rozdělit katolickou církev.

"Největší mluvka je ďábel, který vždy říká zlé věci o ostatních. Je to lhář, který se snaží rozdělit církev, odcizit bratry a rozvrátit komunitu."

Struny podzimu se rozezní už v pátek, vstupenky jsou stále v prodeji

Dny se krátí, teploty klesají a paprsky slunce hřejí stále slaběji. Podzimní měsíce i tak nabídnou řadu potěšení. Radost budou mít například všichni milovníci hudby: už v pátek totiž začíná 24. ročník festivalu Struny podzimu.

Otevřít v galerii (6)
Plovoucí scéna na hladině Vltavy
Plovoucí scéna na hladině VltavyZdroj: Struny podzimu

Mezinárodní hudební festival odstartuje v pátek legendární izraelský basista Avishai Cohen koncertem na střeše Lucerny, a to pro velký úspěch hned dvakrát - v šest a v osm hodin večer. Během pouhého týdne se totiž vstupenky vyprodaly, umělec proto přidal další koncert. Lístky je tak pořád možné sehnat. Vystoupení kromě hudebního zážitku nabídne i výhled na panorama Prahy. Koncert je výjimečný také svou intimitou - i přesto, že Cohen obvykle hraje před obrovskými davy, tentokrát vystoupí se svým triem před publikem čítajícím 250 lidí.

Úchvatnou scenérii nabídne i koncert příští sobotu, který se uskuteční na plovoucí scéně přímo na hladině Vltavy mezi mostem Legií a Slovanským ostrovem. Daniel Hope zahraje společně s českým orchestrem novodobou verzi Čtvera ročních období britského skladatele Maxe Richtera: Epoque Orchestra Vivaldi – Recomposed.

Modelka Naomi Campbell pod tlakem

Milionářku a legendu světového modelingu Naomi Campbell žaluje její bývalý přítel a ruský miliardář Vladislav Doronin. Požaduje po ní tři miliony dolarů. Podle soudních dokumentů Doronin půjčil Campbell během jejich pětiletého vztahu peníze, které nyní modelka údajně odmítá vrátit. Podle Doronina má taktéž Campbell u sebe jeho majetek v ceně tří milionů dolarů.

Sama Campbell si přitom podle odhadů vydělala během své kariéry supermodelky přibližně 60 milionů dolarů. Na čí straně je pravda nyní rozhodne soud.

Otevřít v galerii (6)
Žena v taxíku
Žena v taxíkuZdroj: www.freepik.com

A to je už od nás pro dnešek všechno! Přejeme vám příjemný start nového týdne. Když už jsme se bavili o té hudbě, proč si nezpříjemnit den třeba příjemnou písničkou? Už římský básník Horatius totiž věděl, že:

„Hudba je lékem na trápení duše.“

 

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze