Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Zemřel prezident, který zlehčoval COVID-19. Dokument o Demi Lovato. Virtuální tenisky Gucci

Lukáš Bilinec
18. března 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Prezident Tanzanie, John Pombe Joseph Magufuli

Tanzanie dlouhé měsíce popírá, že by měla problémy s pandemií nemoci COVID-19. Její prezident je teď po smrti a kolují zvěsti, že zemřel právě na komplikace spojené s touto nemocí. Světlo do temných chvil svého života naopak vnesla zpěvačka Demi Lovato, která v novém dokumentu přiznala znásilnění, poruchy příjmu potravy, i hluboké deprese. A věděli jste, že si můžete koupit tenisky od Gucci za pouhých 12 dolarů?

Austrálie řeší téma sexuálního zneužívání

Otevřít v galerii (5)
Opera v Sydney
Opera v SydneyZdroj: Pixabay/ pattyjansen

Návrh aplikace, ve které by šlo zaškrtnout souhlas se sexem, vyvolal v Austrálii odpor. Právě v této zemi s 25 miliony obyvatel v posledních týdnech probíhá bouřlivá diskuze na téma sexuálního zneužívání. Policejní komisař Mick Fuller navrhl, že by se k registraci sexuálního souhlasu dala využít mobilní aplikace. Lidi by zde mohli digitálně zaznamenávat jejich vzájemnou dohodou o sexu. Návrh se setkal s posměchem a odporem. Mnoho Australanů kritizovalo, že se jedná o velmi krátkozraký a lehce zneužitelný nápad. Navíc jsou skeptičtí ke státnímu dohledu nad takovou aplikací. Celospolečenská diskuze o sexuálním napadení, zneužívání a obtěžování žen probíhá v Austrálii již nějakou dobu. V pondělí protestovaly v ulicích Austrálie desítky tisíc lidí. Z celkového počtu téměř 15 000 případů sexuálního napadení v zemi v loňském roce bylo obviněno méně než 10 % násilníků. 

V Praze pomáhají podnikatelé podnikatelům

Otevřít v galerii (5)
Čtyři lidé na pracovní schůzce
Čtyři lidé na pracovní schůzceZdroj: Pixabay/ mohamed_hassan

Přední tuzemští podnikatelé, manažeři a další experti spojili své síly a rozhodli se společně zdarma pomáhat s oživením byznysu malých a středních podniků, zejména z Prahy, v rámci nově vzniklé platformy s názvem DoToho! Ta zahajuje již v tomto týdnu nezištnou podporu nejen firmám, ovlivněným pandemií koronaviru. Hlásit se do ní mohou podniky s obratem od 3 do 300 milionů korun. Program vznikl z iniciativy pražského byznysového centra Opero, za nímž stojí bývalý manažer poradenských firem a investor Pavel Přikryl s jedním z nejúspěšnějších tuzemských podnikatelů Pavlem Bouškou (VAFO) a Pražského investičního institutu v čele s Bobem Kartousem. Zdarma je program díky podpoře hlavního města Prahy, projektu Prague Smart Accelerator hrazeného z fondů EU a vybraných firem jako Google, Pražská energetika, T-Mobile či Pražská plynárenská. Firmy, které se do programu přihlásí, získají na dva měsíce zdarma k dispozici mentory, kteří jim pomohou hledat konkrétní byznysové cíle nebo nové podnikatelské směry. Také budou mít následně přístup k desítkám zapojených expertům, které budou moci oslovit s již konkrétními žádostmi o vybrané konzultace. 

Luxusní byt 2+kk na prodej, Praha 5 - 49m
Luxusní byt 2+kk na prodej, Praha 5 - 49m, Praha 5

Prezident Tanzanie zemřel ve věku 61 let

Otevřít v galerii (5)
5. prezident Tanzanie John Magufuli
5. prezident Tanzanie John MagufuliZdroj: Profimedia.cz

Místopředsedkyně Tanzanie oznámila, že včera v nemocnici v Dar es Salaamu zemřel prezident země John Magufuli. Osudným se mu staly srdeční komplikace. Magufuli se na veřejnosti neobjevoval více než dva týdny a o jeho zdraví kolovaly zvěsti. Podle opozičních politiků byl prezident infikovaný nemocí COVID-19. Patřil přitom k jedněm z největších státnických skeptiků a koronavirovou pandemii zlehčoval. Vyzýval k modlitbám a bylinné parní terapii, aby se zabránilo šíření viru. Z Tanzanie se navíc šířily zprávy, že lékaři mají zakázano koronavirus diagnostikovat. Ten se prý v posledních měsících ve státě na pobřeží Afriky se skoro 60 miliony obyvatel nekontrolovaně šíří. V zemi nyní bude čtrnáct dnů státního smutku a vlajky budou vlát na půl žerdi. Do konce plánovaného období úřadování Magufuliho by měla dle ústavy dovládnout místopředsedkyně Samia Suluh Hassan.

Demi Lovato promluví v novém dokumentu o svých závislostech

Otevřít v galerii (5)
Americká zpěvačka Demi Lovato
Americká zpěvačka Demi LovatoZdroj: Profimedia.cz

Osmadvacetiletá Demi Lovato se znovu chystá otevřít svým fanouškům i široké veřejnosti. Rodačka z Nového Mexika se v novém dokumentu vrací k nejtemnějším chvílím svého života. Ve své nové čtyřdílné dokumentární sérii Demi Lovato: Dancing with the Devil, která by se měla již v příštím týdnu objevit na YouTube, prozrazuje dosud neveřejné bolestné věci ze svého života. Některé z těchto informací jsou opravdu šokující, jmenujme třeba ztrátu panenství znásilněním či předávkování heroinem v roce 2018. Mluví také o svých depresích, rodinných problémech, či poruchách příjmu potravy. 

"Moje zodpovědnost je dát jí prostor, aby vyprávěla tolik ze svého příběhu a zážitků, kolik chce vyprávět. Nakonec jsem zjistil, že se postupem času stále více a více otevírá. Bylo to během některých pozdějších sezení, kdy odhalila ta nejtěžší traumata. Myslím, že se rozhodla ty věci sdílet, protože se cítila pohodlně,"

uvedl režisér Michael D. Ratner, který měl celou dokumentární sérii na starosti. 

Gucci vydává tenisky za 12 dolarů

Otevřít v galerii (5)
Tenisky od high fashion značky Gucci
Tenisky od high fashion značky GucciZdroj: Gucci

Italský módní dům Gucci moc dobře ví, jak v dnešní době zaujmout. Dokonce se nebojí ani experimentovat. Jeho nové tenisky si tak můžete pořídit za pouhých 12 amerických dolarů (zhruba 260 českých korun). Má to však jeden háček - nikdy si je reálně neobujete na nohu. Jde totiž pouze o řadu tenisek s rozšířenou realitou (AR), která se na vašich nohou objeví jen prostřednictví vašeho chytrého telefonu. Gucci spolupracovalo s běloruskou módně-technologickou společností Wanna, která je známá prací s AR při vytváření trojrozměrných modelů, které lze použít pro digitální tenisky i hodinky. Díky svým virtutálním botám plánuje Gucci cílit na technicky zdatné spotřebitele Generace Z (takto jsou označováni lidé, kteří se narodili zhruba mezi roky 1996 a 2009), kteří si dosud nemohou dovolit fyzické produkty Gucci.

"Za pět nebo možná 10 let bude z digitálních produktů pocházet relativně velká část příjmů módních značek,"

myslí si generální ředitel společnosti Wanna, Sergey Arkhangelskiy. 

Více zpráv se do čtvrtečního ranního přehledu zpráv už nevešlo. Věříme, že před sebou máte úspěšný den. Na závěr pro vás máme inspirativní slova amerického producenta Walta Disneyho:

"Když o tom dokážeš snít, dokážeš to udělat."

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze