Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Zemřel rapper DMX. Dojemný hold Meghan a Harryho. Obrovská pokuta pro čínského giganta

Šárka Peková
10. dubna 2021
+ Přidat na Seznam.cz
5 minut
Americký rapper DMX

Víkend je tu a s ním i nejžhavější novinky! Čínská společnost Alibaba musí zaplatit obrovskou pokutu ve výši 2,75 miliard dolarů za porušování pravidel monopolu. Meghan a princ Harry vzdali dojemný hold zesnulému princi Philipovi. Ve věku 50 let zemřel americký rapper DMX.

Meghan Markle a princ Harry vzdali dojemný hold zesnulému princi Philipovi

Otevřít v galerii (5)
Královna Alžběta II. a Princ Philip
Královna Alžběta II. a Princ PhilipZdroj: Profimedia.cz

Princ Harry a Meghan Markle reagovali v pátečních večerních hodinách na zprávu o smrti prince Philipa, manžele britské královny Alžběty II., zveřejněním dojemné zprávy na Instagramu i webu jejich charitativní organizace Archewell. Na tmavém pozadí je napsáno:

„V láskyplné vzpomínce na Jeho královskou Výsost, vévodu z Edinburghu, 1921–2021. Děkujeme za vaši službu ... budete velmi chybět.“

Již krátce po oznámení smutné zprávy o smrti prince Philipa se začali před Buckinghamským palácem scházet lidé s kyticemi a svíčkami, aby vyjádřili upřímnou soustrast. Královna bude držet osmidenní smutek, během kterého nebude vykonávat královské povinnosti. Během dalších třiceti dní bude držen oficiální smutek.

Detaily pohřbu ještě nebyly zveřejněny, očekává se však, že mu ho v souladu s princovým přáním Palác vystrojí s vojenskými poctami. Obřad se odehraje v kapli svatého Jiřího ve Windsoru, princ bude pohřben ve Frogmore Gardens na pozemcích hradu.

Zemřel americký rapper DMX

Otevřít v galerii (5)
Americký rapper DMX
Americký rapper DMXZdroj: Profimedia.cz

Ve věku 50 let zemřel americký rapper DMX, který byl významnou osobností hip-hopu z konce 90. let. Zemřel v pátek po těžkém srdečním infarktu po předávkování drogami v nemocnici, kam byl převezen 2. dubna. Postupně mu selhávaly orgány a poslední dny před smrtí byl podle rodiny na přístrojích a zemřel obklopen příbuznými. DMX, vlastním jménem Earl Simmons, měl 15 dětí.

„Earl byl bojovník, který bojoval až do samého konce. Svou rodinu miloval celým svým srdcem a vážíme si času, který jsme s ním strávili,“

uvedla zarmoucená rodina.

Rapperova tvorba inspirovala nespočet fanoušků po celém světě. S umělcem známým také jako Dark Man X v minulosti spolupracovali například rappeři JAY-Z, Ja Rule a LL Cool J. Největší úspěch slavil se skladbou Party Up z alba ... And Then There Was X vydaného v roce 1999 u slovutného labelu Def Jam. To se dostalo hned na první místo albového žebříčku jako předchozí album Flesh of My Flesh, Blood of My Blood. Celkem se prodalo 74 milionů nosičů s jeho nahrávkami. Objevil se také v několika filmech včetně snímku Romeo musí zemřít, Od kolébky do hrobu a Neumírej sám.

Po celý život bojoval se závislostí na drogách, zejména na cracku. Opakovaně byl na odvykací kúře. Několikrát měl také potíže se zákonem kvůli napadení, nebezpečnému řízení, držení drog i zbraní. Otec patnácti dětí byl stíhán i za neplacení alimentů a daňové podvody.

Brazilští experti míří do ruské továrny na Sputnik V

Otevřít v galerii (5)
Vědci provádějící kontrolu vakcíny
Vědci provádějící kontrolu vakcínyZdroj: Freepik

Zástupci brazilského úřadu pro zdravotnický dohled (Anvisa) se příští týden vydají do Ruska na inspekci v závodě na výrobu proticovidové vakcíny Sputnik V. Cílem je vyjasnit otázky ohledně způsobů výroby. Inspekce v továrně je nutná pro schválení vakcíny pro nouzové použití a pro dovoz do Brazílie. Úřad Anvisa dosud neschválil ruskou vakcínu Sputnik a je pod tlakem.

Brazilský prezident Jair Bolsonaro v úterý telefonicky mluvil s ruským prezidentem Vladimirem Putinem o dodávkách a domácí výrobě vakcíny proti covidu-19 Sputnik V. Brazílie chce koupit deset milionů dávek tohoto přípravku, na jehož výrobě se má podílet i jedna z místních firem.

"Doufáme, že v případě schválení se bude vakcína vyrábět v Brazílii. Pokud Bůh dá, brzy tento problém vyřešíme,"

uvedl Bolsonaro ve videu zveřejněném na sociálních médiích.

Země čelí hrozivé epidemii covidu. V pátek v Brazílii zaregistrovali 93 317 nových případů nákazy koronavirem, přičemž zemřelo dalších 3693 infikovaných. Ve čtvrtek země hlásila 4249 obětí, což je dosavadní maximum.

Společnost Alibaba dostala obrovskou pokutu za porušování pravidel monopolu

Otevřít v galerii (5)
Zakladatel společnosti Alibaba Jack Ma
Zakladatel společnosti Alibaba Jack MaZdroj: Profimedia.cz

Internetový prodejce Alibaba dostal od čínského státního úřadu pro regulaci trhu pokutu ve výši 2,75 miliard dolarů (přibližně 60 miliard korun) za zneužívání dominantního postavení na trhu a porušování protimonopolních pravidel.

Státní úřad pro regulaci trhu konstatoval, že vyšetřování zahájené v prosinci, došlo k závěru, že společnost Alibaba zneužívala svého dominantního postavení na trhu od roku 2015. Firmám, které jejím prostřednictvím prodávaly zboží, bránila v používání jiných platforem internetového prodeje. Úřad dále uvedl, že čínský gigant pro elektronický obchod porušuje protimonopolní zákon tím, že brání volnému oběhu zboží a porušuje obchodní zájmy prodejců.

"Tato pokuta bude prozatím považována za uzavření protimonopolního případu. Je to skutečně nejvýznamnější případ monopolů v Číně, “

uvedl Hong Hao, vedoucí výzkumu BOCOM International v Hongkongu.

Obchodní impérium Alibaba, jehož zakladatelem je miliardář Jack Ma, rozhodnutí úřadu akceptovalo a podřídí se mu. Zároveň bude také pracovat na zlepšení dodržování předpisů společnosti. Pokuta představuje zhruba čtyři procenta tržeb firmy za rok 2019.

Žádost o slevu na nájemném pro pražské podnikatele prodloužena do konce května

Otevřít v galerii (5)
Ulice v centru Prahy
Ulice v centru PrahyZdroj: Unsplash

Pražští podnikatelé sídlící v objektech hlavního města mohou nově podat až do konce května elektronickou „Žádost na slevu z nájemného v prostorách hl. m. Prahy“. Tímto krokem chce vedení Prahy pomoci podnikatelům vypořádat se s ekonomickými dopady pandemie covid-19.

Prodej luxusní vily, Praha 4- 522m
Prodej luxusní vily, Praha 4- 522m, Praha 4

„Jsme si plně vědomi současné krizové situace spojené nemocí covid-19, která má vážné ekonomické důsledky pro nájemce nebytových prostor hlavního města Prahy, a proto hledáme stále cesty, jak jim co nejvíce ulehčit. Rada hlavního města Prahy proto rozhodla o další vlně poskytnutí slev na nájemném, a to ve výši třicet procent,“

řekl radní hl. m. Prahy pro oblast majetku Jan Chabr.

Žádosti můžou podnikatelé podávat pouze elektronicky přes Realitní portál Praha nejpozději do 31. května 2021. Příjem žádostí o slevu zajišťuje odbor hospodaření s majetkem pražského magistrátu stejně tak, jako tomu bylo i v loňském roce.

„Sleva třicet procent vypočítaná z měsíčního nájemného uhrazeného za třetí a čtvrté čtvrtletí loňského roku bude podnikatelům odečtena z nájmů v příštích měsících. Celý proces máme nastavený k rychlému řešení a schvalování, abychom nájemcům vyšli maximálně vstříc a nezatěžovali je zbytečnou administrativou,“

doplnil ředitel odboru hospodaření s majetkem Magistrátu hl. m. Prahy Jan Rak.

Více zpráv pro vás dnes nemáme. Přejeme vám poklidnou sobotu a na závěr si dáme citát zesnulého prince Philipa, který miloval humor:

"Když muž otevírá dveře od auta své manželce, je to buď nové auto, nebo nová manželka."

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze