Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče, protože ví víc, než my.

Ranní ptáče: Zemřela představitelka Nšo-či. Tálibán vyzval afghánské televize. Kevin Spacey bude platit.

Valentina Lebová
24. listopadu 2021
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty čtení
Kevin Spacey

Krásné středeční ráno. Jsme přesně v polovině týdne, a ani dnes nesmí chybět pořádná porce aktuálních zpráv.

Čaputová chce lockdown

Otevřít v galerii (7)
Slovensku hrozí lockdown
Slovensku hrozí lockdownZdroj: Freepik

Počet pacientů s onemocněním covid-19 ve slovenských nemocnicích v pondělí téměř dosáhl hranice 3200. Její překročení by podle dřívějších informací slovenských úřadů znamenalo, že země bude na prahu humanitární katastrofy. Podle prezidentky Zuzany Čaputové je země v tak špatné situaci, že potřebuje lockdown, tedy celostátní uzávěru.

Prodej exkluzivního domu, Praha-východ
Prodej exkluzivního domu, Praha-východ, Okolí Prahy

"Prohráváme boj s covidem, a to zejména v tom smyslu, že jsme nejhorší na světě v počtu nově nakažených lidí na milion obyvatel,"

řekla Čaputová v emotivním projevu po návštěvě jedné z bratislavských nemocnic.

Zemřela představitelka Nšo-či

Otevřít v galerii (7)
Marie Versini
Marie VersiniZdroj: DANIEL CERNOVSKY RINGIER AXELSPRINGER / CNC / Profimedia

Ve věku 81 let v Guingampu v Bretani zemřela francouzská herečka Marie Versini, která se proslavila především rolí Nšo-či ve filmu Vinnetou. Herečka se dlouhodobě léčila s následky vážného pádu. O jejím úmrtí informoval německý deník Bild.

Formule 1 vaří bramboračku

Otevřít v galerii (7)
Formule 1
Formule 1Zdroj: Pixabay

Americká společnost Liberty Media pracuje na tom, aby se ze závodů Grand Prix stala celosvětová zábava. Jako by však formule 1 neměla dost problémů s hledáním cest k zatraktivnění závodů, přidalo se k tomu rozdávání trestů. Fanoušci jsou zmatení, protože výsledky kvalifikace následně neodpovídají jménům na startovním roštu. A tak místo globálního šťavnatého hamburgera dostávají "bramboračku". 

Okamura neuspěl

Křeslo zbývajícího šestého místopředsedy sněmovny zůstalo i po prvním kole úterní tajné volby neobsazené. Poslanci nezvolili nominanta ANO Radka Vondráčka ani předsedu SPD Tomia Okamuru. V budoucnu se tedy bude konat další, v pořadí už třetí dvoukolová volba. Ke zvolení bylo nutných 93 poslaneckých hlasů. Okamura dostal pouhých 18, oznámil předseda volební komise Martin Kolovratník (ANO).

Rakousko spustilo očkovací loterii

Otevřít v galerii (7)
Rakousko spustilo očkovací loterii
Rakousko spustilo očkovací loteriiZdroj: Freepik

Rakouská veřejnoprávní televize ORF spustila v úterý očkovací loterii. Do slosování se mohou zapojit lidé, kteří se od října nechali naočkovat nebo to mají ještě do konce roku v plánu. Vyhrát mohou tisíc věcných cen včetně rodinného domu. Cílem je posílit proočkovanost Rakouska, kde mají dokončené očkování proti covidu-19 zhruba dvě třetiny obyvatel.

Hotel Intercontinental nebude památkou

Otevřít v galerii (7)
Hotel Intercontinental
Hotel IntercontinentalZdroj: Pixabay

Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) zastavil přezkumné řízení, které se zabývalo rozhodnutím o památkové ochraně pražského hotelu Intercontinental. Hotel tak definitivě památkou nebude. Na Zaorálkovo usnesení upozornila v úterý Česká televize.

Tálibán vyzval afghánské televize

Otevřít v galerii (7)
Tálibán vyzval afghánské televize
Tálibán vyzval afghánské televizeZdroj: Pixabay

Tálibánské úřady vyzvaly afghánské televize, aby přestaly vysílat seriály, kde vystupují ženy. Novinářky na obrazovkách mají nosit islámský závoj. Příslušné nařízení, označované za "náboženskou směrnici", podle agentury AFP vydalo v neděli tálibánské ministerstvo pro podporu ctnosti a prevenci neřesti.

Kevin Spacey bude platit

Otevřít v galerii (7)
Kevin Spacey
Kevin SpaceyZdroj: Profimedia

Americký herec Kevin Spacey prohrál spor s producenty seriálu Dům z karet, kterým arbitráž přiznala nárok na přibližně 31 milionů dolarů (přes 700 milionů Kč) v odškodném a výlohách. Spacey v seriálu hrál hlavní postavu, před čtyřmi lety ale o roli přišel ve světle obvinění ze sexuálního obtěžování mladých mužů. Společnost MRC, která úspěšný pořad produkovala, se domáhá náhrady za vzniklé ztráty.

To je od nás pro dnešek vše, těšit se na Vás budeme opět zítra a jak řekl Oscar Wilde:

"Člověk by nikdy neměl podvádět, když má karty na výhru."

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze