Top hledané
Výsledky (0)
Fanoušci oplakávají smrt hvězdy filmového plátna

Ranní ptáče: Zemřela Raquel Welchová. Až desítky tisíc budov se mohou v Istanbulu zřítit

Radek Polák
16. února 2023
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Herečka v jednom z televizních vysílání v 90. letech minulého století

Herečka Raquel Welchová, která se řadí ke 100 nejvíce sexy filmovým hvězdám historie, zemřela ve svých 82 letech. Poté, co Turecko postihlo silné zemětřesení, přiznal starosta Istanbulu, že jsou ve městě desítky tisíc budov, které nebyly původně postaveny v souladu se stavebními normami.

Legendární hvězda odešla

Po krátké nemoci v 82 letech zemřela americká filmová herečka Raquel Welchová. Za svoji kariéru natočila desítky dobrodružných filmů a westernů, například 100 pušek nebo Zvíře s Francouzem Jeanem-Paulem Belmondem. Britský časopis Empire ji v roce 1995 umístil téměř na vrchol žebříčku „100 nejvíc sexy filmových hvězd historie" a časopis Playboy ji označil za třetí „nejvíc sexy hvězdu 20. století". Welchová se v životě čtyřikrát provdala, poprvé v roce 1959 a naposledy v roce 1999. Se svým posledním mužem se nicméně několik let po svatbě rozvedla a od roku 2004 se znovu neprovdala, uvedl portál Ceskenoviny.cz.

 

Turecké hlavní město má problém se statikou budov

V Istanbulu je na 90 tisíc budov, jimž v případě silného zemětřesení hrozí zřícení, jak řekl starosta tohoto největšího tureckého města Ekrem İmamoğlu. Uvedený opoziční politik také vyzval k co nejrychlejší opravě těchto budov, v nichž jsou podle něj kanceláře i byty.

Byt na pronájem Praha 1 - 128m
Byt na pronájem Praha 1 - 128m, Praha 1

İmamoğlu dále uvedl, že v největším tureckém městě v minulosti, ještě před jeho nástupem do úřadu, dostalo asi 317 000 budov takzvanou stavební amnestii. To znamená, že úřady povolí po zaplacení pokuty pokračovat ve výstavbě domu, ačkoli nesplňuje všechny stavební normy, mezi něž patří i pravidla týkající se odolnosti proti případnému zemětřesení, napsaly Novinky.cz.

Otevřít v galerii (4)
Istanbul na tom není se statikou řady budov rozhodně ideálně
Istanbul na tom není se statikou řady budov rozhodně ideálněZdroj: Pixabay

Letadla mají ochránit Ukrajinu ze vzduchu

Podle serveru iDnes.cz prohlásil švédský premiér Ulf Kristersson, že nevylučuje dodání švédských stíhaček Jas-39 Gripen Ukrajině. Na případném kroku se ale podle něj musí podílet mezinárodní koalice. Dodání amerických stíhaček F-16 připustila tento týden rovněž nizozemská ministryně obrany Kajsa Ollongrenová. Země však plánuje jejich případné vyslání na Ukrajinu nejprve projednat s USA. Kyjev dlouhodobě žádá o letadla západní výroby, která by mu pomohla před ruskou okupací.

Otevřít v galerii (4)
O dodávkách stíhaček se stále jedná
O dodávkách stíhaček se stále jednáZdroj: Pixabay

Startuje další ročník Berlinale

Slavnostním ceremoniálem začíná ve čtvrtek vyhlášený mezinárodní filmový festival Berlinale, kde na úvod k hostům přes video promluví ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Ukrajina, která takřka rok vzdoruje ruské invazi, je jedním z ústředních témat letošního ročníku Berlinale, informovaly Ceskenoviny.cz.

O Zlatého medvěda se letos uchází 19 filmů, český mezi nimi stejně jako loni chybí. Česká produkce je ale v doprovodné soutěžní sekci Encounters zastoupena dokumentem Východní fronta z tvorby Vitalije Manského a Jevhena Titarenka. Na vzniku snímku se vedle Česka podílely také Litva, Ukrajina a Spojené státy. Filmový svátek, který v Berlíně potrvá do 26. února.

Otevřít v galerii (4)
Přípravy na filmový festival vrcholí
Přípravy na filmový festival vrcholíZdroj: Profimedia

Ples v Opeře navštíví herečka Fondová

Jane Fondová se dnes zúčastní se vídeňského Plesu v Opeře. Jak tato 85-letá americká herečka prohlásila, je to prý ale hlavně kvůli tomu, že za to má přislíbeny peníze, které chce potom použít na úhradu vlastních účtů a na pomoc pro své vnuky. 

Fondová na tuto prestižní akci, kam pravidelně zavítají stovky známých tváří, půjde s Richardem Lugnerem, který je již z minulosti pověstný tím, že za společnost platil například Pamele Anderson, Kim Kardashian či Elle MacPherson, uvedla agentura AP.

Otevřít v galerii (4)
Vídeň opět zažije sraz celebrit
Vídeň opět zažije sraz celebritZdroj: Pixabay

Zdroje: Ceskenoviny.cz, AP, iDnes.cz, Novinky.cz

 

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze